כנס בנושא Computer Audio

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אהם .... שניהם נאמרו בציניות,
אבל לא הבנת את ההומור שלי, אנסה לחדד את הבדיחה:
8GB, OK, ואז
הSSD משפר את הסאונד, במיוחד שהם מושכים את הקבצים מדיסק חיצוני רגיל ...:O

אני מבין את הכוונה שלהם - AYRE רוצים למזער את ה-LATENCY
אבל בדרך שנראת לי לא הגיונית..

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
אני מבין את הכוונה שלהם - AYRE רוצים למזער את ה-LATENCY
אבל בדרך שנראת לי לא הגיונית..
הלוואי והיה בזה איזשהו הגיון.... תקרא טוב את מה שכתוב:
Perhaps most puzzling: the sound will be better if instead of a conventional spinning hard drive the computer is equipped with solid-state memory to store the operating system. This is in spite of the fact that the music computer files themselves are stored on an external hard drive of the conventional sort.
אז latency בכלל לא קשור פה.... בכל מקרה אפילו עם 1GB זכרון, אם כל מה שהמחשב עושה זה לנגן מוזיקה אז יהיה 0 page faults, ואז זה ממש לא משנה אם משתמשים בדיסק רגיל או SSD. אגב אם המוזיקה נמצאת על כונן חיצוני כפי שתואר שם, ויש 0 page faults אז סביר להניח שהכונן הפנימי יהיה בכלל ב-idle ולא יסתובב כלל....

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
בדיוק.. התחלתי לגרד בפדחתי ולתהות אם ההומור שלי מסובך או מה ..

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
זה פשוט ניצול ציני של אנשים לא מספיק טכניים, שמן נחשים לכל דבר, ומבחינתי שהחוק גם יתיייחס לזה ככה.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
כן, אני בעצם מתפלא שעדיין לא קפצו עלי ושאלו איך אני מעז לומר את דברי ללא מבחן האזנה. אז אני מראש אומר: אני מוכן להקשיב כמעט להכול, אבל לאאאאא למבחן האזנה של כבלים USB - שמישהו אחר יבזבז את זמנו. ליאור, אנחנו בעצם צריכים להתפלא שלא קמה תעשיית היי-אנד קטנה שדוגלת במעבדים שנבחרו בקפידה, זכרונות מוגני ECC (של שרתים בד"כ), כבלים איכותיים בתוך המחשב, וכו'... בקיצור מכירת לוקש על מחשב שנשמע "יותר טוב" וכמובן נמכר במחיר פי 10 יותר ממחשב רגיל.

אני נניח, לא הייתי מעז להגיד את זה בלי מבחן האזנה. אבל זה אני, משתדל לדבר אחרי שניסיתי ובדקתי באזני.

והסיבה היחידה שאני {מדבר בשם עצמי} לא קופץ עלייך עם חרב סמוראית היא בגלל שאני חושב שאתה בהחלט צודק.

ניסיתי לעשות השוואות בין כבלים אופטים שונים ולא נרשמו הבדלים.

אל תשאלו אותי מאיזה כבלים בחנתי ובאיזה מחירים {חלקם היו מאוד יקרים} כי אני לא הולך לספר. למה? ככה.

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
כבל דיגיטלי הוא כבל דיגיטלי. מה שיפה בזה שאם הכבל לא טוב (יש גם כבלים לא טובים - למשל עם מגעים לא טובים, קרעים במוליך....), אתה תשמע את זה. בעצם לא תשמע כלום, או שתשמע רעשים ברורים. דיברתי בנחרצות למעלה מכיוון שאלה פשוט דברים ברורים. ברור שקפה עם סוכר מתוק יותר מאשר קפה ללא סוכר - לא חייבים מבחן טעימה כדי לבחון את זה. בעצם הדרישה למבחן כזה סתם מעצבנת ויומרנית - וזה אותו הדבר עם כבלים דיגיטלים (בהנחה שמדובר בכבלים תקינים באורכים סבירים)
:)

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
כבל דיגיטלי הוא כבל דיגיטלי. מה שיפה בזה שאם הכבל לא טוב (יש גם כבלים לא טובים - למשל עם מגעים לא טובים, קרעים במוליך....), אתה תשמע את זה. בעצם לא תשמע כלום, או שתשמע רעשים ברורים. דיברתי בנחרצות למעלה מכיוון שאלה פשוט דברים ברורים. ברור שקפה עם סוכר מתוק יותר מאשר קפה ללא סוכר - לא חייבים מבחן טעימה כדי לבחון את זה. בעצם הדרישה למבחן כזה סתם מעצבנת ויומרנית - וזה אותו הדבר עם כבלים דיגיטלים (בהנחה שמדובר בכבלים תקינים באורכים סבירים)
:)

תגיד, לפי דעתך ספקי כוח נופלים בקטגוריה של שמן נחשים, כמו כבלי USB ודיסקים SSD ו 8GB RAM? כלומר, הכל אותו דבר? או שזה משהו אחר? דעתך מעניינת אותי.
גם דעתך, TRITON.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
לא יודע אם לבכות לצחוק או להתחיל לייצר כבלי USB לאודיופילים.

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
תגיד, לפי דעתך ספקי כוח נופלים בקטגוריה של שמן נחשים, כמו כבלי USB ודיסקים SSD ו 8GB RAM? כלומר, הכל אותו דבר? או שזה משהו אחר? דעתך מעניינת אותי.
גם דעתך, TRITON.
אתה מתכוון ל power conditioners? דעתי שציוד אודיו יוקרתי אמור כבר להכיל ספקים טובים. Naim החליטו לעשות עסק מספקים לקדם מגברים שלהם, יצרנים אחרים פשוט מתמחרים את הספקים שלהם "ביחד" עם המגבר. במקום להשקיע כסף בספק חיצוני תקנה מגבר יותר טוב - זאת דעתי :)

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
אני ראיתי שAudioQuest מוכרים כבל USB עם מוליך 5% כסף... מדהים! מחיר מציאה באמת - $95 עבור 75 ס"מ.... אם מישהו קונה את זה, באמת אפשר למכור קרח לאסקימואים, חול לבדואים, תבחרו את דוגמת הפראיירים החביבה עליכם....

:D:D:D:D:D:D

כן, אני בעצם מתפלא שעדיין לא קפצו עלי ושאלו איך אני מעז לומר את דברי ללא מבחן האזנה. אז אני מראש אומר: אני מוכן להקשיב כמעט להכול, אבל לאאאאא למבחן האזנה של כבלים USB - שמישהו אחר יבזבז את זמנו. ליאור, אנחנו בעצם צריכים להתפלא שלא קמה תעשיית היי-אנד קטנה שדוגלת במעבדים שנבחרו בקפידה, זכרונות מוגני ECC (של שרתים בד"כ), כבלים איכותיים בתוך המחשב, וכו'... בקיצור מכירת לוקש על מחשב שנשמע "יותר טוב" וכמובן נמכר במחיר פי 10 יותר ממחשב רגיל.

עכשיו אני יודע מה לעשות איתך אם אצטרך להעניש אותך , במקום לומר לך לעמוד בפינה :D:D

ואם תתחצף יותר מידי , אני אבקש ממך מבחן האזנה לכבלים שבתוך המחשב , ושתגיד לי מי מהם הוא עם 5% כסף למוליכות אודיופילית יותר טובה :D:D

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
אגב - מה שנכון באודיו נכון גם בווידאו: כבלי HDMI מצופי זהב - גם רמאות. או שרואים טוב או שלא רואים טוב (ואת זה תדע מייד - הפרעות בשידור וכו'). אם מישהו אומר לך שהצבעים יותר "חיים" עם כבל HDMI כזה או אחר אני ממליץ לצחוק לו בפנים.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
אתה מתכוון ל power conditioners? דעתי שציוד אודיו יוקרתי אמור כבר להכיל ספקים טובים. Naim החליטו לעשות עסק מספקים לקדם מגברים שלהם, יצרנים אחרים פשוט מתמחרים את הספקים שלהם "ביחד" עם המגבר. במקום להשקיע כסף בספק חיצוני תקנה מגבר יותר טוב - זאת דעתי :)

וואלה.

אני התכוונתי דווקא לכל מני פוסטים שראיתי שקושרים שידרוגים של ספקי *מחשב* על מנת לשפר את הסאונד. מהתגובה שלך אני מבין שזה ככל הנראה מופרך לחלוטין?

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
מתנוש, לא, לדעתי ממש לא הכל אותו דבר.
הבעיה בטיעונים שהועלו שם היא שהכבל USB, שהוא נושא שנוי במחלוקת במינימום, היה הנושא היחיד שעוד משאיר איזה ספק שבוא נגיד, דורש בדיקה.

הבעיה שמלכתחילה הם לא מציגים את זה כדעה.
הכי גרוע, בטיעונים המרכזיים של הSSD כOS HD,
8GB RAM נשמע יותר טוב, כשהקבצים נמשכים מדיסק חיצוני,פשוט אין שום הגיון כיוון שהם לא מחזקים את הקונספט שהם ניסו להוכיח בכלל.

מצד שני, לא שמענו את כל ההרצאה, אז ניתן להנות מהספק שלא הבנו את הפוינט, למרות שאחרי מה שנאמר כבר די איבדתי עניין.

קח דוגמה שלדעתי ממש לא הכל אותו דבר..

קח לדוגמה כבלים SPDIF למשל, הרבה יצטטו שזה לא משנה כלום.
אבל לפחות מנסיוני, הם יכולים להיות בעיתיים מכבלים אודיו אנלוגיים.
תוסיף לכך את העניין שבתחום הHIFI הטרמינציה שלהם בדכ נעשית בשימוש בקונקטורים RCA בינוניים עד זוועתיים, עם רוחב פס לא ברור (ועכבה לא תואמת בעליל, שבדכ אינה ידועה אפילו ליצרן הכבל) וכל הסיפור יכול להיות מוזר ביותר.

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
וואלה.

אני התכוונתי דווקא לכל מני פוסטים שראיתי שקושרים שידרוגים של ספקי *מחשב* על מנת לשפר את הסאונד. מהתגובה שלך אני מבין שזה ככל הנראה מופרך לחלוטין?
כן, מופרך לחלוטין. רוב ספקי הכח מספקים רק 12V ללוח אם. מעגלים על הלוח דואגים לחלק את המתח ולייצב אותו ליחידות שונות בלוח. המעגלים האלה לא פחות חשובים מהספק עצמו.... אז מה איתם? בקיצור תדאג שהספק יעמוד בדרישות המערכת בלי קשר לסאונד. אם הספק לא טוב תאמין לי שהסאונד זה הדבר האחרון שיסבול. המחשב שלך פשוט יקרוס. מה שכן רלוונטי: יש ספקים שמרעישים יותר או פחות - לי היה ספק עם מאוורר ששיגע לי את המוח.

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
קח לדוגמה כבלים SPDIF למשל, הרבה יצטטו שזה לא משנה כלום.
אבל לפחות מנסיוני, הם יכולים להיות בעיתיים מכבלים אודיו אנלוגיים.
תוסיף לכך את העניין שבתחום הHIFI הטרמינציה שלהם בדכ נעשית בשימוש בקונקטורים RCA בינוניים עד זוועתיים, עם רוחב פס לא ברור (ועכבה לא תואמת בעליל, שבדכ אינה ידועה אפילו ליצרן הכבל) וכל הסיפור יכול להיות מוזר ביותר.
אם הכבל "תקין" זה לא צריך לקרות. כנראה שכמו שיש רמאים שמוכרים כבלים דיגיטלים מכסף, יש הרבה (יותר כנראה) שמוכרים כבלים דיגיטלים שלא עומדים בתקן (וזה לא תקן קשה או יקר למימוש). פשוט תקנה כבל ממקור מהימן, לאו דווקא יקר. במקרה היום קיבלתי חבילה מ-Blue Jeans Cable - נראים מצוין, אנסה אותם בקרוב.

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
זה קצת גורף רמאים שמוכרים כבלים מכסף, במיוחד לדיגיטל.

גם בBLUE JEANS, אם תתחבר ותתחקר טוב, תמצא שיש להם מה להגיד על כבלים SPDIF שהם מוכרים, עם DATASHEETS והכל,
לגבי עקביות ביצור, העדפות טרמינציה ולך תדע מה עוד הם חסכו ממני.

בכל מקרה תתחדש וספר מה קנית.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
כבל דיגיטלי הוא כבל דיגיטלי. מה שיפה בזה שאם הכבל לא טוב (יש גם כבלים לא טובים - למשל עם מגעים לא טובים, קרעים במוליך....)

אני לאחרונה קראתי על כבלי RCA S/PDIF
מסתבר כי יש הבדל, ויש הסבר גם לסינרגיה.. אם יש חוסר התאמה של עקבה (ויש), זה גורם להשתקפויות ורעשים וכתוצאה לגיטר גבוה. אל תעשה הכללות

לגבי כבל USB אבל לא ידוע לי כרגע על שום מגבלה

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
כן, מופרך לחלוטין. רוב ספקי הכח מספקים רק 12V ללוח אם. מעגלים על הלוח דואגים לחלק את המתח ולייצב אותו ליחידות שונות בלוח. המעגלים האלה לא פחות חשובים מהספק עצמו.... אז מה איתם? בקיצור תדאג שהספק יעמוד בדרישות המערכת בלי קשר לסאונד. אם הספק לא טוב תאמין לי שהסאונד זה הדבר האחרון שיסבול. המחשב שלך פשוט יקרוס. מה שכן רלוונטי: יש ספקים שמרעישים יותר או פחות - לי היה ספק עם מאוורר ששיגע לי את המוח.

אתה מוזמן לסשן האזנה פשוט ובו אדגים לך בצורה הברורה ביותר איך ספקי כוח עושים הבדל *משמעותי* בשיפור איכות השמע.
הספקים שנבדקו הם:
1. ספק BUILT IN פשוט של המארז.
2. ספק OCZ שעולה כ- 250 ש"ח, לא זוכר את הדגם המדויק. מאלה שיש להם כבלים מתפרקים. לא מאד חזק, נדמה לי 380W.
3. ספק חיצוני FANLESS של HFX , דגם EF28. משהו חמוד ביותר.

ה- OCZ וה- HFX נתנו צליל משופר משמעותית מהספק הפשוט.

בוא נשמע, ואחר כך ננסה להצדיק את החוויה ההאזנתית עם תיאוריות.

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
מתנוש - תוכל לפרט את הסטאפ במחשב יותר? איזה כרטיסים, יציאות, תוכנות פלייבק... תודה

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
מעבד E5200, לוח אם ג'יגהבייט, לא זוכר את הדגם המדויק. משהו מולטימדיה כזה עם יציאה אופטית, ו- 5.1 אנלוגי נדמה לי.
כרטיס יחיד USB PCI שאליו אני מחבר את ה- Red Wine Isabellina DAC ב- USB.

תוכנות פלייבק - FOOBAR, ALBUM PLAYER.

דרייברים - usb-audio.com

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור