כנס בנושא Computer Audio

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,420
נקודות
113
http://blog.stereophile.com/ssi2010/computer_audio_ssi/

In discussing USB cables, he said that the cheap generic cables can significantly limit sound quality. Yes, USB cables have a sound! There are three USB cables that Ayre recommends: Cardas, AudioQuest, and Transparent, none very expensive. For a computer dedicated to sound reproduction, Silberman recommends having 8GB or more memory (for those with 64-bit operating systems; a 32-bit OS will only handle up to 4GB of RAM). Less than 8GB will work, but won't sound as good. Perhaps most puzzling: the sound will be better if instead of a conventional spinning hard drive the computer is equipped with solid-state memory to store the operating system. This is in spite of the fact that the music computer files themselves are stored on an external hard drive of the conventional sort.

WTF

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
אכן WTF... עוד לא הגיעו למשככי רעידות להרד דיסק, מרים כבלים ל-SATA וכו'... :D

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
חרב דינו, איך לא חשבנו על זה קודם, זה פותר את כל הבעיות בUSB,
תמיד אפשר לסמוך על החברה בהיפי למצוא את הפתרון!

זה הולך ישר לספר הציטטות (השחור) שלי:
a 32-bit OS will only handle up to 4GB of RAM). Less than 8GB will work, but won't sound as good..​

נערך לאחרונה ב:

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,420
נקודות
113
יאיר
אני חושב שזה נסיון להפוך Windows לריל-טיים.
אז אולי פשוט לקחת LINUX שנכנס ל-1GB DISK-ON-KEY?

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,520
נקודות
113
מיכאל,תתרגם נשמה,אני הבנתי שאם אין הרבה זכרון USB ישמע חרה,ושלא טוב לשמור הקבצים בהרד דיסק אלא בכרטיסי זכרון ,או כרטיסי פיס,או בכטיס אשראי,
בקיצור תסביר קצת.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,420
נקודות
113
אלדר,
קודם כל אם אתה עדיין בכיוון של טרנספורטר, אז זה פחות רלוונטי, אם כי אני מניח כי ה-SqueezeCenter יטוס..

לכאורה
למחשב שמריץ רק אודיו, 2GB יספיק בהחלט כך ש-Windows ישמר את הנתונים בזיכרון רוב הזמן (רואים על פי page faults).. אבל 8GB?

כבל USB לא יקר שמתואר בכתבה עולה כ-100 דולר לחצי מטר. אכן, לא יקר.. מה הבדל בינו לבין עשרות כבלים שזרוקים אצלי בעבודה??

דיסק SSD? אם יש לך כבר 8GB זיכרון, למה עוד צריך דיסק SSD (זה דיסק מבוסס FLASH, כמו DISK ON KEY)?

הם טוענים כי ישנו הבדל שמיע, אני מניח כי מדובר על ממיר USB של AYRE שעולה כ-2500$US

לי אישית קשה להאמין לכל זה בינתיים

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
אלוהים אדירים, כמות השטויות שנאמרו שם..... לפי מה שנאמר בעצם אין אפשרות לסאונד טוב עם מערכת הפעלה 32 ביט..... ממש מצחיק שמתעסקים עם סוג כבל USB (בולשיט) אבל לא עם תוכנות, מתודולוגיות, וכו'. למה? כי יותר קל לגרום לאודיאופיל להפרד מהכסף עבור כבל מצ'וקלל מאשר להסביר איך אפשר לשמור ולהאזין לאוסף המוזיקה. וגם מכיוון שלרוב החברות היי-אנד הידועות אין בכלל מוצרים בתחום (וזה כולל את Ayre). חריגים לטובה הם Naim ו-Linn, לא עולים לי לראש עוד חברות וותיקות שעשו משהו חוץ מ-DAC (ו- DAC זה רק קצה הקרחון פה).

DigiSUN

מושעה
מעורבות
2
נקודות
18
אלוהים אדירים, כמות השטויות שנאמרו שם..... לפי מה שנאמר בעצם אין אפשרות לסאונד טוב עם מערכת הפעלה 32 ביט..... ממש מצחיק שמתעסקים עם סוג כבל USB (בולשיט) אבל לא עם תוכנות, מתודולוגיות, וכו'. למה? כי יותר קל לגרום לאודיאופיל להפרד מהכסף עבור כבל מצ'וקלל מאשר להסביר איך אפשר לשמור ולהאזין לאוסף המוזיקה.
(Y)(Y)(Y)(Y)

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,420
נקודות
113
דווקא ל-AYRE יש USB DAC במחיר שפוי יחסית - 2500$
AYRE עצמם אמרו כי הוא נותן אותו סאונד כמו CDP שלהם שעולה פי-3, שאלה רק באיזה קונפיגורציה..
יש להם גם כמה דפים בנושא קינפוג:
http://www.ayre.com/usb.htm

liorms

חבר משקיען
מעורבות
50
נקודות
28
אכן WTF... עוד לא הגיעו למשככי רעידות להרד דיסק, מרים כבלים ל-SATA וכו'... :D

משככים לHDD כבר יש מזמן - וזה פתרון מצויין להרבה דברים.

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
אני ראיתי שAudioQuest מוכרים כבל USB עם מוליך 5% כסף... מדהים! מחיר מציאה באמת - $95 עבור 75 ס"מ.... אם מישהו קונה את זה, באמת אפשר למכור קרח לאסקימואים, חול לבדואים, תבחרו את דוגמת הפראיירים החביבה עליכם....

liorms

חבר משקיען
מעורבות
50
נקודות
28
תוספות...

אלדר,
קודם כל אם אתה עדיין בכיוון של טרנספורטר, אז זה פחות רלוונטי, אם כי אני מניח כי ה-SqueezeCenter יטוס..

לכאורה
למחשב שמריץ רק אודיו, 2GB יספיק בהחלט כך ש-Windows ישמר את הנתונים בזיכרון רוב הזמן (רואים על פי page faults).. אבל 8GB?

כבל USB לא יקר שמתואר בכתבה עולה כ-100 דולר לחצי מטר. אכן, לא יקר.. מה הבדל בינו לבין עשרות כבלים שזרוקים אצלי בעבודה??

דיסק SSD? אם יש לך כבר 8GB זיכרון, למה עוד צריך דיסק SSD (זה דיסק מבוסס FLASH, כמו DISK ON KEY)?

הם טוענים כי ישנו הבדל שמיע, אני מניח כי מדובר על ממיר USB של AYRE שעולה כ-2500$US

לי אישית קשה להאמין לכל זה בינתיים

- הקטע של 4GB מול 8GB זה בבל"ת היסטרי (במיוחד שמערכת הפעלה של 32BIT תומכת רק עד 4GB וWINDOWS בפועל תומכת עד 3GB וגם זה עם TWEAKING היסטרי). יותר מזה, רוב האנשים שמיתעסקים בתחום ממליצים להיפך - על שימוש בכמות קטנה ככל האפשר (1-2GB) ועם כרטיסים של 512MB. - לגבי הכבלים, הוודו נמשך. אם יכניסו מנגנונים שמדווחים האם יש BIT PERFECT או לא - זה יקטין את העניין. אבל ליצרנים של הDAC-ים אין סיבה לקלקל לחברים מהכבלים... - לגבי דיסק SSD - יש יתרון פשוט שאין לו "רעש עצמי" - הרד דיסק רגיל נקרא בז'רגון המיקצועי "SPINDLE" על שם הציר שעליו מסתובבות הפלטות המגנטיות, הסיבוב שלהן ותנועת הראשים לידן מייצרים רעשים חלשים יותר ופחות (תלוי בדגם ובתכנון המוצר), ב SSD אין חלקים "נעים" וזה כבר יתרון משמעותי - אין את הרעשים שתוארו לעיל. והוא בעצם חתיכת RAM גדולה מאד שמחוברת ל CPU דרך INTERFACE חיצוני. עד היום לא קראתי שום מידע רלוונטי מדוע הוא יהיה טוב יותר מHDD באיחזור המידע ; (אולי להיפך - יש הטוענים שיש בעיות איחזור מידע יותר רבות על MEDIA מסוג כזה). ליאור.

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
אלדר,

החמצת את הפוינט של הSSD.

הSSD משפר את הסאונד, במיוחד שאתה מושך את הקבצים מדיסק חיצוני רגיל ...:O

Perhaps most puzzling: the sound will be better if instead of a conventional spinning hard drive the computer is equipped with solid-state memory to store the operating system. This is in spite of the fact that the music computer files themselves are stored on an external hard drive of the conventional sort.

תכלס - הדבר הכי הגיוני בכל הקשקוש הזה זה שהכבל משנה.

liorms

חבר משקיען
מעורבות
50
נקודות
28
אני ראיתי שAudioQuest מוכרים כבל USB עם מוליך 5% כסף... מדהים! מחיר מציאה באמת - $95 עבור 75 ס"מ.... אם מישהו קונה את זה, באמת אפשר למכור קרח לאסקימואים, חול לבדואים, תבחרו את דוגמת הפראיירים החביבה עליכם....

בוא ותמתין שנתיים ותראה את כל ה"גורואים" מספרים שזה נשמע יותר טוב, הם שמעו וזהו... הרי ביננו, כדי להעביר מידע דיגיטלי משתמשים בכבלים הרבה יותר מחורבנים בתוך המחשב וזה לא גורם להם לקרוס כל 5 דקות (תוצאה של DATA לא תקין). והמהירויות תעבורה הנידרשות שם הרבה יותר גבוהות מאשר בהשמעת אודיו דו ערוצי (אפילו 192\24).

liorms

חבר משקיען
מעורבות
50
נקודות
28
http://blog.stereophile.com/ssi2010/computer_audio_ssi/

In discussing USB cables, he said that the cheap generic cables can significantly limit sound quality. Yes, USB cables have a sound! There are three USB cables that Ayre recommends: Cardas, AudioQuest, and Transparent, none very expensive. For a computer dedicated to sound reproduction, Silberman recommends having 8GB or more memory (for those with 64-bit operating systems; a 32-bit OS will only handle up to 4GB of RAM). Less than 8GB will work, but won't sound as good. Perhaps most puzzling: the sound will be better if instead of a conventional spinning hard drive the computer is equipped with solid-state memory to store the operating system. This is in spite of the fact that the music computer files themselves are stored on an external hard drive of the conventional sort.

WTF

מיכאל - יש איזה רפרנס כלשהו היכן ניתן להשיג את הPPT של ה"שיעור" הזה?

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
החמצת את הפוינט של הSSD.

Perhaps most puzzling: the sound will be better if instead of a conventional spinning hard drive the computer is equipped with solid-state memory to store the operating system. This is in spite of the fact that the music computer files themselves are stored on an external hard drive of the conventional sort.

לא, אני לא קראתי שם שום דבר הגיוני, בוודאי לא הקטע עם הכבלים. מאוכזב לראות שג'ון אטקינסון, בחור עם ראש טכני בריא בד"כ מעורב בדרעק ההזוי הזה.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,420
נקודות
113
החמצת את הפוינט של הSSD.

לא החמצתי, כמו שליאור אמר אכן מדברים כי SSD לא טוב לכל pattern.
נגיד ואתה ממקם שם את ה-page file, אז מה משמעות אז ל-8GB זיכרון?
אני בודק עכשיו ב-Squeeze, יש לי 0 hard page faults/sec. כלומר, הכל בזיכרון..

אתה ציני, אני מניח :D

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
אהם .... שניהם נאמרו בציניות,
אבל לא הבנת את ההומור שלי, אנסה לחדד את הבדיחה:
8GB, OK, ואז
הSSD משפר את הסאונד, במיוחד שהם מושכים את הקבצים מדיסק חיצוני רגיל ...:O

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,420
נקודות
113
מיכאל - יש איזה רפרנס כלשהו היכן ניתן להשיג את הPPT של ה"שיעור" הזה?

אשלח ה"פ דרך פורומים של סטריאופיל, גם אותי זה מעניין.

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
בוא ותמתין שנתיים ותראה את כל ה"גורואים" מספרים שזה נשמע יותר טוב, הם שמעו וזהו... הרי ביננו, כדי להעביר מידע דיגיטלי משתמשים בכבלים הרבה יותר מחורבנים בתוך המחשב וזה לא גורם להם לקרוס כל 5 דקות (תוצאה של DATA לא תקין). והמהירויות תעבורה הנידרשות שם הרבה יותר גבוהות מאשר בהשמעת אודיו דו ערוצי (אפילו 192\24).
כן, אני בעצם מתפלא שעדיין לא קפצו עלי ושאלו איך אני מעז לומר את דברי ללא מבחן האזנה. אז אני מראש אומר: אני מוכן להקשיב כמעט להכול, אבל לאאאאא למבחן האזנה של כבלים USB - שמישהו אחר יבזבז את זמנו. ליאור, אנחנו בעצם צריכים להתפלא שלא קמה תעשיית היי-אנד קטנה שדוגלת במעבדים שנבחרו בקפידה, זכרונות מוגני ECC (של שרתים בד"כ), כבלים איכותיים בתוך המחשב, וכו'... בקיצור מכירת לוקש על מחשב שנשמע "יותר טוב" וכמובן נמכר במחיר פי 10 יותר ממחשב רגיל.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור