WiiM Ultra המכשיר שעושה מהפכה בעולם האודיו

Audiofile

אוהב את התחום
מעורבות
60
נקודות
28
הסטרימר /DAC שעולה $320 ועושה בית ספר גם למכשירים שעולים פי 10 ממנו
מישהו ניסה ?
WiiM-Ultra-Front-View-1.jpg

ilam

אוהב את התחום
מעורבות
122
נקודות
43
שמעת אותו? לאיזה מכשירים השוות? אולי עושה בית ספר למכשירים גרועים. אבל סביר להניח שלרובם לא.

נערך לאחרונה ב:

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
981
נקודות
113
למה להקטין שזה עושה בית ספר גם למכשירים שעולים פי 10 ?
עושה בית ספר גם למכשירים שעולים פי 100…..
כמה הזמנת ?

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,907
נקודות
113
שמעת אותו? לאיזה מכשירים השוות? אולי עושה בית ספר למכשירים גרועים. אבל סביר להניח שלרובם לא.
לא באמת צריך לשמוע. מספיק שכתוב עליו משהו ב-ASR או משהו דומה. האזנה לא באמת רלוונטית לציוד אודיו. המדידות!! :)

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,615
נקודות
113
אני מניח שהגעת לדעה הזאת מקריאה בלבד של פורומים בחו"ל. במידה ואני צודק, נשאלת השאלה: איפה לדעתך עובר הקו בין חוות דעת אמיתיות/מכשיר מעולה, לבין שיווק מוצלח? הרי ברור לך, כמו לאחרים, שהסיבה שהוא נחשף כ"כ הרבה היא כי יש לו קמפיין שיווקים מוצלחים. אז, איך אתה מסנן את זה, אם לא יצא לך לשמוע והגעת למסקנה דומה לשל אחרים ששמעו אותו?

Audiofile

אוהב את התחום
מעורבות
60
נקודות
28
אני מניח שהגעת לדעה הזאת מקריאה בלבד של פורומים בחו"ל. במידה ואני צודק, נשאלת השאלה: איפה לדעתך עובר הקו בין חוות דעת אמיתיות/מכשיר מעולה, לבין שיווק מוצלח? הרי ברור לך, כמו לאחרים, שהסיבה שהוא נחשף כ"כ הרבה היא כי יש לו קמפיין שיווקים מוצלחים. אז, איך אתה מסנן את זה, אם לא יצא לך לשמוע והגעת למסקנה דומה לשל אחרים ששמעו אותו?
הסיבה שהוא נחשף כ"כ הרבה היא כי הוא עולה 320$ ונשמע כמו DAC וסטרימר אודיופילים היי אנד שעולים פי 10.
פלוס יש לו גם preamp ועוד מלא פיצ'רים
הקו עובר בין לקרוא ביקורות של אנשים שאני סומך עליהם + specs +מדידות שנותנות לי להבין שמדובר בדבר האמיתי ולא בהייפ שבחיים לא שכנע אותי כי אחרת הייתי פשוט קונה את הדבר הכי יקר שאני מסוגל וחושב שאוטומטית זה הדבר הכי טוב שקיים
DAC וסטרימר זה מדיד , וטכנית האמת לא כזה מסובך ליצור בהתחשב בשבבים הסופר מתקדמים שקיימים היום שעולים גרושים
האם אני בספק שבבליינד טסט הUltra ישמע דומה אם לא זהה ל DAC שעולה גם 100,000$?
לא כזה בספק , בהתחשב במדידות שמראות שההבדלים נמצאים מעבר לטווח השמיעה .
כל תפיסות ההיי אנד המיושנות לא עובדות עליי , אני בחור של מדע .
ניתן ללעוג ולללג על מה שאני אומר , אין לי בעיה עם זה בכלל אבל זאת דעתי.

Audiofile

אוהב את התחום
מעורבות
60
נקודות
28
לא באמת צריך לשמוע. מספיק שכתוב עליו משהו ב-ASR או משהו דומה. האזנה לא באמת רלוונטית לציוד אודיו. המדידות!! :)
האזנה היא המדד הגרוע ביותר
כי לכל אדם יש שמיעה אחרת , העדפות אחרות והאוזניים שלנו הן הדבר הכי לא מדויק שקיים

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
507
נקודות
113
נראה פנטסטי וגם המחיר. בקלות יכול להוסיף פה עוד שני אפסים למחיר, שם כבר יש (ULTRA) AKM 4493SEQ DAC בארץ רוצים עליו 2000.

נערך לאחרונה ב:

Audiofile

אוהב את התחום
מעורבות
60
נקודות
28
נראה פנטסטי וגם המחיר. בקלות יכול להוסיף פה עוד שני אפסים למחיר, שם כבר יש (ULTRA) AKM 4493SEQ DAC בארץ רוצים עליו 2000.
סופסוף תגובה חיובית
תודות ;)

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
507
נקודות
113
אל תתרגש מגיבים ככה בגלל המחיר אם היה 30K דולאר היית רואה תגובות אחרות לגמרי, אודיופילים אוהבים לשלם.
קיצר חבל שאין באמזון .

Audiofile

אוהב את התחום
מעורבות
60
נקודות
28
אל תתרגש מגיבים ככה בגלל המחיר אם היה 30K דולאר היית רואה תגובות אחרות לגמרי, אודיופילים אוהבים לשלם.
קיצר אין את זה באמזון באסה.
יש אבל לא שולחים לארץ לצערנו
Screenshot_20240727_070336_Chrome.jpg

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
981
נקודות
113
האזנה היא המדד הגרוע ביותר
כי לכל אדם יש שמיעה אחרת , העדפות אחרות והאוזניים שלנו הן הדבר הכי לא מדויק שקיים

אבל בסופו של דבר אתה שומע עם האוזניים שלך ואני שומע עם האוזניים שלי וכדאי שכל אחד מאיתנו יהנה מהאזנה לפי מוגבלות אוזניו.
מה הטעם להאזין לסטאפ שכל רכיב בו נמדד מצוין אבל כל החבילה לא נשמעת מהנה ומענגת לאוזניו של פלוני ?
לא עדיף שהסטאפ שלו יהיה מורכב מרכיבים שתוצאתם הסופית תהיה מהנה ומרגשת עבורו ?

זה כמו לאכול ארוחה שכל רכיב בה טעים להפליא אבל בסה״כ כל המרכיבים לא טעימים לפלוני ולעומת זאת אלמוני מתענג על הארוחה.
אז מי צודק ?
שניהם צודקים כי זה עניין של חוש השונה מאדם לאדם.
אותו דבר תקף לגבי חוש השמיעה.

Audiofile

אוהב את התחום
מעורבות
60
נקודות
28
אבל בסופו של דבר אתה שומע עם האוזניים שלך ואני שומע עם האוזניים שלי וכדאי שכל אחד מאיתנו יהנה מהאזנה לפי מוגבלות אוזניו.
מה הטעם להאזין לסטאפ שכל רכיב בו נמדד מצוין אבל כל החבילה לא נשמעת מהנה ומענגת לאוזניו של פלוני ?
לא עדיף שהסטאפ שלו יהיה מורכב מרכיבים שתוצאתם הסופית תהיה מהנה ומרגשת עבורו ?

זה כמו לאכול ארוחה שכל רכיב בה טעים להפליא אבל בסה״כ כל המרכיבים לא טעימים לפלוני ולעומת זאת אלמוני מתענג על הארוחה.
אז מי צודק ?
שניהם צודקים כי זה עניין של חוש השונה מאדם לאדם.
אותו דבר תקף לגבי חוש השמיעה.
אין סתירה בין ציוד שנמדד טוב לציוד שנשמע טוב
אם כבר ההפך , יש קורלציה בין ה2
ולכן אם הציוד נמדד טוב זה לא אומר שהוא לא ישמע טוב
ברור ששומעים עם האוזניים , היתרון של ציוד שנמדד טוב ושהוא נייטרלי שאתה יכול להוסיף כיווננים לסאונד נגיד עם אקולייזר וRC ולהגיע לסאונד הרצוי
עם ציוד שהוא colored בבסיס זה לא אפשרי
האם יש סיכוי שעדיין אקנה אותו ואתאכזב מהסאונד ?
קיים אבל הסיכוי די קטן , ויחסית למחיר אני לא רואה משהו שמתקרב אליו
פשוט לא רואה היגיון בלקנות סטרימר /DAC שעולה $10K שאולי ואולי לא ישמע יותר טוב ממנו בכמה אחוזים
למי שיש את התקציב סבבה שיהנה

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
981
נקודות
113
אין סתירה בין ציוד שנמדד טוב לציוד שנשמע טוב
אם כבר ההפך , יש קורלציה בין ה2

אני זוכר שעל ההצהרה הזאת יש הרבה מחלוקות וחוסר הסכמה.
אם מדידה טובה הייתה מייצגת ציוד שנשמע טוב אז החיים של כולנו היו קלים ופשוטים יותר…

Audiofile

אוהב את התחום
מעורבות
60
נקודות
28
אני זוכר שעל ההצהרה הזאת יש הרבה מחלוקות וחוסר הסכמה.
אם מדידה טובה הייתה מייצגת ציוד שנשמע טוב אז החיים של כולנו היו קלים ופשוטים יותר…
יש חוסר הסכמה זה עדיין לא אומר שהיא שגויה
בכללי אני מעדיף להאמין למדע מלשמיעה פגומה של בני אדם שלא לדבר על פרשנויות והטיות פסיכולוגיות
כמו למשל זול יותר = בהכרח נשמע גרוע יותר
או ויניל בהכרח טוב יותר מדיגיטל
כל דבר הוא מדיד, כולל סאונד ולכן מעדיף להאמין למדע
שוב , משהו יכול להמדד מושלם ולהשמע גרוע
לגמרי אפשרי , אבל זה כבר העדפה של המאזין לסאונד פחות נייטרלי

shay7629

אוהב את התחום
מעורבות
119
נקודות
43

עוד חות דעת מחמיאה למכשיר
משווה שם למכשיר שעולה 15k$.
היקר מבניהם נשמע טוב יותר
השאלה האם ב15 אחוז שיפור לטענתו (סובייקטיבי)
שווה מחיר היקר בכפולה של 15.
וזה אינדבדואלי ביחס לעומק הארנק.

אישית אני לא נותן משמעות רבה לביקורות ובמיוחד שאני לא מכיר את אוזניו, טעמו ומניעיו של המבקר, ובמקרה הספציפי גם לא אוהב את טעמו המוסיקאלי.

בכל מקרה עושה רושם של מכשיר תקציבי מעניין.

*לרכוש מכשיר שנשמע פחות טוב לאוזניי אך נמדד טוב יותר פחות הגיוני עבורי מלרכוש מכשיר שנשמע יותר טוב לאוזניי אך נמדד פחות טוב.

נערך לאחרונה ב:

אהרון66554

אוהב את התחום
מעורבות
89
נקודות
28
יש חוסר הסכמה זה עדיין לא אומר שהיא שגויה
בכללי אני מעדיף להאמין למדע מלשמיעה פגומה של בני אדם שלא לדבר על פרשנויות והטיות פסיכולוגיות
כמו למשל זול יותר = בהכרח נשמע גרוע יותר
או ויניל בהכרח טוב יותר מדיגיטל
כל דבר הוא מדיד, כולל סאונד ולכן מעדיף להאמין למדע
שוב , משהו יכול להמדד מושלם ולהשמע גרוע
לגמרי אפשרי , אבל זה כבר העדפה של המאזין לסאונד פחות נייטרלי
ולדעתך, האם צריך לרכוש ציוד אודיו על פי העדפות של המאזין או על פי "המדע"?
אם יצא שהמאזין ממש "עף" על משהו שהמדע מראה כי הוא גרוע, האם לדעתך צריך לרכוש אותו? האם הוא טוב? מה זה בכלל טוב בעינך?

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור