שמע רב ערוצי

• פותח הנושא DLB
  • פורסם בתאריך

DLB

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
היי
חיברתי dvd לכניסת בלו ריי ברסיבר דנון 580bt
אני מנגן dvd של הופעות חיות מתחילת שנות האלפיים כמו סקורפיונס אקוסטיק, יאני, טמנה טרנר וכו.
בכל הדיסקים קיימים 3 מצבי שמע pcm דולבי 5.1 ו dts.
בכל הדיסקים הרסיבר לא קורא פורמט דולבי 5.1.
אני מעביר מצבי שמע עם שלט ה dvd.
כאשר ב dts אין בעיה גם לא ב pcm.
כאשר אני מגיע לדולבי 5.1 הרסיבר מראה סטריאו. (ועל הצג של הטלויזיה אני רואה 5.1 דולבי מממכשיר ה dvd).
כמובן שאני מנסה להעביר מצבים של סאונד ברסיבר אבל אין פענוח של דולבי 5.1.
פניתי לדנון בריטניה-לאחר דיון ארוך הם לא הצליחו להסביר.
פניתי לחנויות-סינית בשבילם.
אציין שבסטרימר, בכבלים ובאקס בוקס דולבי 5.1 עובד כמו שצריך.
האם קשור לבלו ריי איך שהוא ?
האם פורמט דולבי ישן שצרוב על dvd ?

תודה למומחים.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
964
נקודות
113
תבדוק בהגדרות audio output של הרסיבר.
ייתכן שמוגדר עבור שידור דולבי 5.1 שיוציא סטריאו.
נתקלתי בעבר במכשירים שניתן לשנות את ההגדרות האלה.

DLB

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
תודה.
אבל זה לא מסתדר למשל עם הממיר של yes שמשדר דולבי והרסיבר מוציא דולבי.
אותו כנל עם הסטרימר ואקס בוקס.
אם הייתה בעיה אז גם בעבודה עם הממיר לא היה מתקבל ברסיבר דולבי.

נערך לאחרונה ב:

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
964
נקודות
113
טוב. אז ההגדרה ברסיבר בסדר.
איך ה DVD מחובר גם לטלויזיה וגם לרסיבר ?
איך הסטרימר מחובר גם לטלויזיה וגם לרסיבר ?
משהו בחיבורים ו/או בהגדרות של ה output שונה ביניהם.
אגב, הדולבי מהממיר של yes הוא דו ערוצי או רב ערוצי ?

DLB

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
כל המכשירים מחוברים לרסיבר כמרכזיה.
אין חיבור לטלויזיה מלבד הכניסה מהמרכזיה.
הדולבי מההממיר ומסהסטרימר הוא רק ערוצי. DD או DD+
ה DVD מחובר כמו שאר המכשירים.
ההבדל היחיד הוא שהוא מחובר לכניסת בלו ריי.
אני משוכנע שעם מכשיר בלו ריי ודיסק בלו ריי לא תהיה בעיה.
אני חושד שהבעיה קשורה לזה אבל לא מבין מדוע זה קורה ?
נתון נוסף חשוב הוא שהרסיבר מקבל dts רב ערוצי מאותם דיסקים. וכאשר אני בוחר בדולבי רב ערוצי בשלט ה dvd (כלומר האופציה קיימת), הרסיבר עובר למצב סטריאו pcm דיגיטל.

נערך לאחרונה ב:

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
964
נקודות
113
למה ה dvd מחובר לכניסת בלו ריי ולא לכניסת dvd ברסיבר ?
ניסית לחבר אותו לכניסת ה dvd ברסיבר ?

DLB

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
ברסיבר לא קיימת כניסת dvd
דנון 580BT

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
964
נקודות
113
טוב.
אז לפי דעתי נשאר לבדוק איך מוגדרת יציאת האודיו ב dvd, כלומר , מה ה audio output שיוציא כאשר הוא מקבל דולבי 5.1.
אם הרסיבר מקבל דולבי 5.1 ממקורות אחרים ומשמיע את זה , אז אין סיבה שזה יהיה שונה עם dvd.

עוד הצעה לבדיקה - להשאיל dvd אחר מחבר או מקרוב משפחה , לחבר ולראות אם זה מתנהג אותו דבר.
אולי המפענח דולבי ב dvd תקול אצלך.

DLB

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
זאת התשובה הממצה שקבלתי משירות הלקוחות של דנון:
I think it's time to step back an explain the purpose of Music DVD's and how they generally operate with associated audio formats. This may help you to understand and appreciate what you are experiencing better.

Music DVD's due to there ability to store and process more data than traditional CD's, can provide a much higher quality stereo playback through compatible hardware. The DVD will use different audio track with different types of compression, to allow them to be compatible with a wide range of audio equipment including the most common listed below.

PCM is the conventional method for converting analog audio into digital audio. IT's the same as is used by standard CD's so will be able to be played back through all standard HiFi Stereo equipment without issue in Stereo.

Dolby Digital is used to provide a higher quality audio stream that can be output by compatible equipment as high quality stereo. Just because it's being sent in a Dolby Digital Format, doesn't mean that it has to be multichannel by default. Dolby Digital can support up to 5.1 channels, but if the DVD audio track on the disc is stereo, all you will get is Stereo, but at a higher quality then PCM.

DTS As with Dolby Digital, DTS can be either Stereo or Multichannel, but as it can provide Higher Quality audio over multichannel output compared to Dolby Digital, if present on the DVD, it tends to be the default to be the Multichannel output for a 5.1 system for example.

So for Music DVD's if you have PCM,Dolby Digital and DTS present then the output is most likely to be the following

PCM= Stereo
Dolby Digital= Higher Quality Stereo (if played from or to a Dolby Digital supported device.)
DTS= Multichannel Mix for output at a Multichannel device (AVR for example)

What if the Disc only has PCM and Dolby Digital as options? Well if there is a Dolby Digital track that is specified as "Dolby Digital 5.1" for example, then this may be the multichannel option for output as a replacement for DTS. However if the Dolby Digital has been mixed and recorded to the DVD as Stereo, you will just get stereo output from the DVD player.

However there are options to get a Stereo signal to be "Converted" to Multichannel at the AVR. If playing Dolby Digital track for example, Dolby Pro Logic II with take a stereo signal and create the additional channels for pseudo surround. For DTS you could use DTS Neo6 as the option to create and fill the additional channels with pseudo surround. Finally for a PCM stereo input, a multichannel stereo mode will output stereo across all channels.

So if the DVD doesn't offer a specific mixed multichannel output audio track (DTS in this case) that your hardware can play as native surround, then you can cycle trough the various sound "Modes" at the AVR until you find an option that outputs Dolby Digital or PCM as described above.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
964
נקודות
113
אין חידוש בתשובה שלהם.
אכן דולבי דיגיטל יכול להיות דו ערוצי (סטריאו) או רב ערוצי.
עדיין החיווי ״דולבי דיגיטל״ צריך להידלק ברסיבר בשני המיקרים.
היות ואתה מקבל חיווי דולבי דיגיטל ברסיבר ממקורות אחרים אז אין סיבה שזה לא יקרה גם מהמקור dvd.
אז או שיש תקלה במפענח דולבי דיגיטל ב dvd או שמשהו בהגדרות ב dvd לא נכון.
הכי קל לחבר dvd ,שבוודאות רואים שמוציא דולבי דיגיטל במערכת אחרת , לרסיבר שלך עם אותה מדיה בדיוק ולראות מה יהיה.
לחלופין אתה יכול לקחת את ה dvd שלך לחבר או לקרוב משפחה שיש לו dvd ולראות האם כשתחבר את ה dvd שלך המערכת אצלו תראה חיווי “דולבי דיגיטל״.
אם לא אז הבעיה ב dvd שלך ועדיין יתכן שזו בעיה של הגדרות ב dvd .

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
964
נקודות
113
אתה בטוח שיש לך כותרים שהפורמט שלהם הוא ״דולבי דיגיטל רב ערוצי ״?

DLB

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
כן. ב 100 %
כולם רב ערוצי 5.1 מתחילת שנות האלפיים.
מגברים של סוני וימהא מאותה תקופה קבלו ושידרו דולבי 5.1 עם אותם דיסקים.
יש גם dts רב ערוצי.
את ה dts הרסיבר מקבל.
ב dvd אני מעביר למולטי דולבי הנגן רושם 5.1 דולבי אבל הרסיבר לא מקבל.
שמתי לב שאין חדש בתשובה שלהם אבל הייתה מאוד מפורטת וניסו לעזור.
ההמלצה שלך להחליף נגן הכי רלוונטית. אנסה זאת בהזדמנות הראשונה.
תודה רבה לך על העזרה.

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור