כיסא האזנה ייעודי

issi

אוהב את התחום
מעורבות
234
נקודות
43
יש שני מצבים ולהם צריך פתרונות שונים מאחר והריהוט הוא חלק מהטיפול האקוסטי:
1. אם מדובר בסלון שבגלל WAF לא ניתן להתקין טיפול אקוסטי וכל מה שיש הוא וילונות ושטיח, עדיף ספה גדולה של 4 מושבים מסיבית שתספוג בס.
2. אם מדובר על חדר האזנה יעודי בו המנהלת לא מתערבת באסתטיקה של החדר וניתן לממש טיפול אקוסטי כולל מלכודות בס המשמעות של הכורסא פחותה וכיסא והדום ארגונומי אפשרי למימוש.
איסי

yoav500

חבר אתר
מעורבות
9
נקודות
3
אני בדיוק מחפש מושב/כורסת האזנה, ואז ראיתי את הפוסט הזה.
קראתי ואני רואה שהוא מתמקד בצד האסתטי, שלטעמי הוא חשוב, אבל פרטי לכל אדם ואדם.

אלה התנאים שהצבתי לעצמי בבחירת המושב:

1. הפרט החשוב ביותר הוא המיקום שלו בחלל ההאזנה, אותה נקודה שבה הכל מסתדר ונשמע נהדר. אבל לפעמים אנחנו מבקשים חוויה יותר גופנית, ואז כדאי לקרב את המושב לרמקולים. לפעמים אנחנו רוצים לראות יותר את היער, כלומר, לקבל במה יותר עמוקה ורחבה, ואז להרחיק את המושב מהרמקולים. במילים אחרות, רצוי שהמושב לא יהיה גודזילה שמצריכה סיוע מכל בני הבית כדי להזיז אותה קדימה ואחורה.

2. לרוב, גובה ההאזנה הרצוי ברמקולים בעלי דרייברים (לא אלקטרוסטטיים ופלאנריים) הוא אוזניים בגובה הטוויטר. כלומר, רצוי לבחור מושב שיאפשר לכם לשמוע ככה את הרמקולים שלכם. במקרה הפרטי שלי, זה מושב שגובה הישיבה שלו צריך להיות בין 50 ל-55 ס"מ מהרצפה. עכשיו, הואיל וחלל ההאזנה שלי הוא גם חדר תצוגה, חשוב לי למצוא מושב שניתן לכוונן בקלות את הגובה שלו - בהתאם לגובה אוזני הלקוח ולגובה הטוויטרים ברמקולים השונים בתצוגה.

3. חשוב לי שהמסעד יהיה לכל היותר בגובה הכתפיים שלי, רצוי פחות, כי אם הוא בגובה האוזניים, ואפילו יותר, יש לכך השפעה ברורה על מה שאתם שומעים, ולדעתי זו השפעה שלאורך זמן לא תשתגעו עליה.

4. חשוב לי שהמסעד יהיה בזווית שתאפשר לי האזנה דרוכה - ככה אני אוהב לשמוע מוזיקה. ככה גם הלקוחות שמגיעים אלי - מטבע הדברים, לזמן קצר - אוהבים לשמוע. כורסאות התפנקות, עם מסעד שהופך כמעט למיטה, והדום לרגליים, לא רלוונטיים לי בכלל, מה גם שהן אסון לגב. לפחות לגב שלי.

5. הואיל והמושב הוא פריט אקוסטי נוסף בחלל ההאזנה, רצוי שיהיה עשוי מבד ועץ, ופחות מעור ומתכת. וכמובן, ככל שהוא גדול יותר, כך זה משמעותי יותר.

6. פעם, רחוק בערפילי ההיסטוריה, המורה לביולוגיה שאל את הכיתה שלנו מה המרכיבים הרצויים לדעתנו לתפריט טוב. כולנו התחכמנו וזרקנו מילים כמו "חלבונים", "ויטמינים", "מינרלים" וכיו"ב. "יופי," אמר המורה, "מצוין. ומה עוד?" הסתכלנו עליו בדממה, והתאמצנו לחשוב אם שכחנו משהו מהדברים האלה. "טעים," הוא אמר אחרי שבהינו בו כמו דלעת דקה ארוכה. "התפריט צריך להיות טעים." אז כן, חשוב שהמושב יהיה נוח.

יש לכם רעיון למושב/כורסה כאלה?

השכלתי! תודה. מה דעתך על משהו מחוץ לקופסה?

ZKIT_260920231439371.jpg

Vivaldi Audio

עוסק בתחום
מעורבות
302
נקודות
63
השכלתי! תודה. מה דעתך על משהו מחוץ לקופסה?

צפה בקובץ המצורף 66510
גדול!

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,432
נקודות
113
a-dec-200-.jpg

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,198
נקודות
113
אני מבין שהכסא הבא שיעלה כאן יהיה כסא גניקולוג, אז הינה אפשר לדלג להברקה הבאה... חחח.

zapilak

אוהב את התחום
מעורבות
83
נקודות
28
אני מבין שהכסא הבא שיעלה כאן יהיה כסא גניקולוג, אז הינה אפשר לדלג להברקה הבאה... חחח.

קרעת אותי גיא ...תודהההההההההה....חחחחח

RB68

חבר משקיען
מעורבות
585
נקודות
93
קבל:
1000026081.png

בפאראפרזה על הקטע הפילוסופי בחצי גרוש מהסדרה - שליושב על כסא השליט לא אמור להיות ממש נוח -
מכיר אודיופיל שבאמת נינוח ושבע רצון?

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,432
נקודות
113
בדיוק כזה יש לי

מצוין

מתכוונן לגובה ומרופד

liorms

חבר משקיען
מעורבות
55
נקודות
28
משתמש בכיסא ייעודי.
לדעתי האישית, יותר חשוב מהרבה ״אביזרים״ במערכת.
כמובן שבהתחלה התאבססתי על הEAMES , דאז היתה בארץ הגרסא של HERMAN שיובאה ע״י פיטארו.
המחיר כמובן בעננים, הלכתי לראות סט כזה אבל יותר זול ואז גיליתי שזה סט עם מגבלות:
העיצוב אמנם קלאסי ואלמותי אבל יחודי ולא ישתלב בכל סלון מודרני יחסית.
באם מדובר על חדר בינוני קטן - הסט מאסיבי יחסית ומשתלט.
בסוף, החיים הם סט של פשרות. ע״מ לא להתעמת עם הזוגה החלטתי על משהו סביר כלכלית ובעל footprint קטן יחסית.
הלכתי לחנות העודפים של TOLLMAN’S ושם נמצא הפתרון, סט מעוצב של חברה דנית. יחסית לא משתלט בגודל, שהיה חשוב עבורי. היו גם מבצעי הנחות משמעותיים שהקלו על ההחלטה…
אחת הרכישות הכי טובות שעשיתי בתחום, פשוט אפשר לשבת שעות ולהקשיב אינסופית. כשישיבה על כסא או ספה לא תעבור את ה45 דקות. כנראה בגלל זה לא התחברתי לעסקי הפטיפונים…
בעיני כל מה שמשאיר אותי לשבת ולהקשיב יותר מול המערכת - ערכו גבוה יותר.

2 הסנט שלי

תוספת ״מאוחרת״ - בדקתי, ועד היום הם מוכרים את הסט הזה (ֿעברו לא מעט שנים מאז).
כנראה שיש בו ״משהו״:
אחרי שימוש של שנים - אני מאד מרוצה.

נערך לאחרונה ב:

דיטון66

חבר משקיען
מעורבות
143
נקודות
43
מעניין,
מתאים גם לגבוהים וכבדים?

liorms

חבר משקיען
מעורבות
55
נקודות
28
אני מגדיר את עצמי ככבד…
גובה זה עניין של איך אתה אוהב לשבת - אני יושב כשמסעד בגובה סוף הראש, אני 176.
אם אתה מעדיף כמוני פחות, אם אתה מדיף את הראש ״באויר״ זה יהיה טוב.
הכי טוב ללכת לשבת על זה ולהרגיש בעצמך…

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור