הרצת מגבר

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
שלום ספי
להלן מה שכתבת: "התגובות שלך ושל אחרים היו מאוד מתנשאות. אתם הצגתם כאילו הגישה הטכנית היא לא נכונה, היא מוטעית, אי אפשר ללמוד ממנה כלום ורק אתם יודעים את האמת לאמיתה. אתם מתקיפים אותו כי הנכם מתקשים להתמודד במישור הטכני שמבחינה מדעית הוא המישור העובדתי ולא המישור החוויתי".

חד משמעית - לא נכון.
מדידות מספקות מידע חלקי על איכות השחזור, איכות השחזור מושפעת מפרמטרים שהמדידות אינן מתייחסות אליהם בשלב זה, אין הוכחה כלשהי לייצוג מלא דו כיווני של איכות השחזור והמדידות ואין מערך ייחוס קורלטיבי באופן מלא למוזיקה שהמדידות אמורות להתייחס אליו.

מה שמיכאל מציג זה כן פונדמנטליזם טכני, זה לא מדע ובמספר דברים עקרוניים זה ההפך ממנו.

וכאמור, יש בהיסטוריה של האודיו יותר מדי מקרים בהם המאזינים שמעו, מהנדסים התנגדו עם אותם טיעונים (ובעיות אפילו הוחמרו בגלל שיטותיהם), ואז התגלה כי אכן יש בעיה, היא מדידה באמצעות פרמטרים חדשים, ניתן לפתור אותה באופן הנדסי, וכך היא נפתרה.

ובעניין ההתנשאות: התגובות החריפות כאן הן בדיוק בגללה, אלא שהיא באה מצד מסוים מאוד. וזה, יחד עם טעויות קונספטואליות ועובדתיות ודי מעט ניסיון, קצת יותר מדי.

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
בעניין הקבלים: אני כן מסוגל לספר מה השתפר, אצלי למשל. אבל הרי מיד אשמע שהאוזן שלי התרגלה. ואם אספר על מישהו ששמע בהתחלה ושמע לאחר שלושה שבועות, יאמרו שהוא שכח והוא מושפע ושאר חרטוטים. ואם אביא דוגמאות נוספות אז יתעלמו מהן.

היהירות הייתה תמיד של אנשי המקצוע שהסבירו למאזינים מדוע הם שוגים במה שהם סבורים והסתמכו על הידע והמדידות שלהם. וכן, הסוג הזה נכשל תריסר פעמים משמעויות ב-40 שנה. וכן, היו כאלה ששמעו למאזינים, פיתחו מדידות חדשות ושיפרו - אבל גם זה נכתב עד זרא.

ספי

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
שלום ספי
.....

חד משמעית - לא נכון.
מדידות מספקות מידע חלקי על איכות השחזור, איכות השחזור מושפעת מפרמטרים שהמדידות אינן מתייחסות אליהם בשלב זה, אין הוכחה כלשהי לייצוג מלא דו כיווני של איכות השחזור והמדידות ואין מערך ייחוס קורלטיבי באופן מלא למוזיקה שהמדידות אמורות להתייחס אליו.

מה שמיכאל מציג זה כן פונדמנטליזם טכני, זה לא מדע ובמספר דברים עקרוניים זה ההפך ממנו.

וכאמור, יש בהיסטוריה של האודיו יותר מדי מקרים בהם המאזינים שמעו, מהנדסים התנגדו עם אותם טיעונים (ובעיות אפילו הוחמרו בגלל שיטותיהם), ואז התגלה כי אכן יש בעיה, היא מדידה באמצעות פרמטרים חדשים, ניתן לפתור אותה באופן הנדסי, וכך היא נפתרה.

ובעניין ההתנשאות: התגובות החריפות כאן הן בדיוק בגללה, אלא שהיא באה מצד מסוים מאוד. וזה, יחד עם טעויות קונספטואליות ועובדתיות ודי מעט ניסיון, קצת יותר מדי.

אני ספרתי כ- 5 אנשים שהתנפלו על מיכאל וניסו לחנך אותו, כך שבעוד שאני מתנגד ומצטער על התבטאויות שלו ושל אחרים, בתור משקיף זה נראה כמו לסתום לו את הפה.

אתה לא יכול לטעון "חד משמעית לא נכון" כאשר אתה בעצמך מזכיר שאין הוכחה.

זוהי דעתך אבל אינך יכול לומר כלל איזה פרמטר הגישה הטכנית מפספסת. המלה מדידות לא אומרת כלום - איזה מדידות? אנו מדברים על מכלול שלם של התיאוריה של הפעולה של קבל או כל רכיב אחר, ומדידות הן רק חלק מכל התהליך של הפיתוח, תכנון, בנית אב טיפוס, בנית ראש סדרה, העברה לייצור ובחינות שונות ומשונות.

מה שיש בהיסטוריה של האודיו אינו מוכיח מאומה, זו אנקדוטה ואנקדוטות אינן הוכחות מדעיות.
אני לא מצין בכל פוסט שלי שיש בהיסטוריה של האודיו יותר מדי מקרים בהם הופיעו שיפורים בצורת שמן נחשים או טוש ירוק מי שזוכר שהתקבלו למרות שלא היה להם שום מאפיין מדיד, ולבסוף הסתבר שהם היו פשוט שרלטנות, אז מוטב שלא להשתמש בדחלילים כאלה.

אני לא רוצה לרדת לאנשים לגופם, אבל יש בהחלט כאן מספר לא מבוטל של אנשים שמציגים פונדמנטליזם אודיופילי שכל דיון טכני סותר הוא בעיניהם כפירה.

אז בואו נרד מהטונים הצורמים מוצר להביע דעה כזו או אחרת ולא כל אחד חייב "להוכיח" שהשני טועה.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
שלום לכולם,

בעבודתי כמהנדס אני בודק אין ספור פעמים "עוצמה" , ......עוצמה של RF , עוצמה של אודיו , עוצמה אופטית (של לייזרים וכו') .
הדיוק במדידת עוצמה הוא פרמטר חשוב ביותר למסקנות הנסוי - ואני מקפיד עליו במיוחד.

אני לא מבצע שום נסוי (שלמדידת העוצמה יש משמעות) ללא חימום ממושך של הציוד ה"בודק" וה"נבדק"

אני יכול להבטיח לכם של-BURN IN יש ויש אחיזה ב"מציאות המדעית" ........ אבל מכוון לא צפוי.....

כמעט תמיד !!!! כש"מערכת אלקטרונית"מכל סוג שהיא מתחממת (מערכת ללא בקרת טמפרטורה) העוצמה יורדת.

כאשר מגבר או ציוד אלקטרוני קר - עוצמתו גבוהה יותר מאשר לאחר "שעת עבודה" - כי הציוד התחמם והעוצמה קטנה.
"בגדול" - ההבדל בין "קר "ל- "חם" הוא כ-0.3-0.7 dB .

אין ספק שאודיופילים רבים שומעים את התופעה שתארתי - והיא אכן "שמיעה"

0.3 dB הוא הבדל שמיע !!!

מקווה שאולי כעת 2 המחנות יבינו יותר "זה את זו" :)

נערך לאחרונה ב:

ספי

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
בעניין הקבלים: אני כן מסוגל לספר מה השתפר, אצלי למשל. אבל הרי מיד אשמע שהאוזן שלי התרגלה. ואם אספר על מישהו ששמע בהתחלה ושמע לאחר שלושה שבועות, יאמרו שהוא שכח והוא מושפע ושאר חרטוטים. ואם אביא דוגמאות נוספות אז יתעלמו מהן.

היהירות הייתה תמיד של אנשי המקצוע שהסבירו למאזינים מדוע הם שוגים במה שהם סבורים והסתמכו על הידע והמדידות שלהם. וכן, הסוג הזה נכשל תריסר פעמים משמעויות ב-40 שנה. וכן, היו כאלה ששמעו למאזינים, פיתחו מדידות חדשות ושיפרו - אבל גם זה נכתב עד זרא.
אתה שוב מציג את טענתך כאמת המוחלטת.
זהו עצם העניין, סיפור חוויה של אדם בביתו אינו הוכחה למאומה. זוהי יהירות שאומרת "אם אני אומר" איני יכול לטעות.
ואני מסכים שאתה מספר תופעה בכנות גמורה.

קרל סייגן בספרו עולם רדוף שדים בכלים לבדוק טענות קורא לכך המכשלה של:

אחריו לכן בגללו.

אדם מבצע החלפת קבלים.
הוא בטוח שיש שיפור אפילו משמעותי. הוא לא טרח לבצע סט שלם של בדיקות לפני ואחרי כך שאין לא שום מושג מה קרה.
ישנה אפשרות שהיה קבל פגום, או לא נכון והחלפתו שפרה.
ישנה אפשרות שבתהליך מבלי משים שופרו כמה הלחמות קרות או מחומצנות.

וכמובן ישנה אפשרות שלא קרה כלום ואתה מדמיין את ההבדל, יש למוח שלנו יכולת נפלאה להמציא, לראות ולשמוע דברים שלא קיימים. אני למשל מסוגל לחשוב כיצד נשמעה התזמורת בקונצרט האחרון ואיך דפק התוף, למרות שבאותו רגע אני שומע רק את הרעש של המאוורר.

וישנה האפשרות שאתה צודק. אינך יכול להוכיח חד משמעית, ואני לא מנסה להפריך, אני לא יודע.

נחיה יותר טוב כולנו אם ניקח בחשבון שכולנו יכולים לטעות כולל בדוגמא שהבאת

ספי

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
מאיפה הבאת את זה?

שלום לכולם,

בעבודתי כמהנדס אני בודק אין ספור פעמים "עוצמה" , ......עוצמה של RF , עוצמה של אודיו , עוצמה אופטית (של לייזרים וכו') .

אני לא מבצע שום נסוי (שלמדידת העוצמה יש משמעות) ללא חימום ממושך של הציוד ה"בודק" וה"נבדק"

אני יכול להבטיח לכם של-BURN IN יש ויש אחיזה ב"מציאות המדעית" ........ אבל מכוון לא צפוי.....

כמעט תמיד !!!! כש"מערכת אלקטרונית"מכל סוג שהיא מתחממת (מערכת ללא בקרת טמפרטורה) העוצמה יורדת.

כאשר מגבר או ציוד אלקטרוני קר - עוצמתו גבוהה יותר מאשר לאחר שעת עבודה כי הציוד התחמם והעוצמה קטנה.

0.3 dB הוא הבדל שמיע !!!

גם מיכאל וגם אני בוגרי אלביט ועסקנו בנושא Burn In וזה כלל לא ה- Break In של אודיו
אני אפילו עבדתי הרבה זמן עם ובתחום עם מהנדסי אמינות ויכול לומר באופן מוסמך שזה שני דברים שונים וחבל להכביר על כך.

מה שאמרת לגבי הבדל עוצמה זוהי הכללה ממש לא נכונה. כאשר ציוד אלקטרוני מתחמם כל רכיב מושפע בצורה שונה. דוקא טרנזיסטורים מקטינים את התנגדות הכניסה שלהם ומגדילים את הגבר הזרם שלהם. במגברי אודיו נוקטים שיטות רבות כיצד למעט השפעת הטמפרטורה.

ברוב רובם של המגברים בתחום העבודה שבו אנו שומעים (לא בעוצמה מקסימלי) ישנם מספר נגדים שקובעים את ההגבר, בדרך כלל מחלק מתח של נגדים. אי לכך משתמשים במקומות הקריטיים הנגדים יציבים מדויקים, וזהים מבחינת מקדם טמפרטורה, לכן החלוקה שלהם מאוד יציבה.
בלי לדבר על מגבר ספציפי, עם הצבעה על הסכימה ואישוש על ידי מדידה, זה בכל מקרה הכללה גסה.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
מה שאמרת לגבי הבדל עוצמה זוהי הכללה ממש לא נכונה. כאשר ציוד אלקטרוני מתחמם כל רכיב מושפע בצורה שונה. דוקא טרנזיסטורים מקטינים את התנגדות הכניסה שלהם ומגדילים את הגבר הזרם שלהם. במגברי אודיו נוקטים שיטות רבות כיצד למעט השפעת הטמפרטורה.

ברוב רובם של המגברים בתחום העבודה שבו אנו שומעים (לא בעוצמה מקסימלי) ישנם מספר נגדים שקובעים את ההגבר, בדרך כלל מחלק מתח של נגדים. אי לכך משתמשים במקומות הקריטיים הנגדים יציבים מדויקים, וזהים מבחינת מקדם טמפרטורה, לכן החלוקה שלהם מאוד יציבה.
בלי לדבר על מגבר ספציפי, עם הצבעה על הסכימה ואישוש על ידי מדידה, זה בכל מקרה הכללה גסה.

ספי- אתה מדבר על "רכיבים" ואני מדבר על "מערכת / System"

הנסיון שלי מראה שכשמגברים מתחממים (RF או אודיו ) העוצמה שלהם יורדת.

נושא השרשור הוא "הרצת מגבר" ולדעתי מגבר "מורץ" קרי "חם" נשמע אחרת - אבל בגלל הפרשי העוצמות !!!

אני בטוח שעל האמור לעיל (לא יותר ולא פחות ) אנו מסכימים ;)

נערך לאחרונה ב:

מיכאל לנג

מושעה
מעורבות
4
נקודות
18
שלום לכולם,

כאשר מגבר או ציוד אלקטרוני קר - עוצמתו גבוהה יותר מאשר לאחר "שעת עבודה" - כי הציוד התחמם והעוצמה קטנה.

0.3 dB הוא הבדל שמיע !!!

שלום
איך העובדה שפותח השרשור יבצע את ה-BI שלו במשך שבועיים, אח"כ יכבה את המכשיר, וידליק אותו למחרת. תשפיע?האם צריך להיות הבדל בין העצמה (שאתה מתיחס אליה כמשתנה היחיד), לבין העצמה אחרי הדלקה, לפני ה-BI?
למיטב הבנתי, המרחק בין נק' הזמן שבו הציוד הופעל (לא משנה איפה במשך חייו) לנק' הבדיקה תהיה שווה.
אז מה הועילו שבועיים של BI?

מיכאל לנג

מושעה
מעורבות
4
נקודות
18
מיכאל: "הטענה אינה שאין הבדל בין סוגי קבלים או קבלים בעלי תכונות שונות, הטענה היא שבהינתן קבל נתון (זה שהוכנס למגבר שעליו נשאלה השאלה) הוכנס לעבודה (במעגל) האם ישנה משהו מהערכים הנ"ל".

כרגיל, לא הבנת במה מדובר. בוודאי שאין לאיש כוונה שקבל עם ערכים נתונים ישנה מערכיו לאחר 300 שעות. בוודאי שקבל בעל ערכים נתונים שישנה מערכיו לאחר 300 שעות הוא קבל פסול.
לא מדובר בערכים עליהם אתה מדבר.

ושוב, נסה, באמת נסה, לקלוט את העובדה שהערכים האלה אינם כל הערכים האפשריים והרלוונטיים לעניין הזה, שיש דברים בעלי משמעות בשחזור שיש להם ערכים או התנהלות שאינה נמדדת לפי אותם פרמטרים אלא לפי פרמטרים אחרים.

זה הרי קרה כל כך הרבה פעמים, שאנשים כמוך, בעסק הזה, נפלו כל כך הרבה פעמים עם הטיעונים האלה, ואחר כך קיבלו את הדברים כחלק מהידע המקצועי.

יש לי הרבה דוגמאות משלי בדיוק בעניין הזה, אבל באמת שאין טעם. אם לא הבנת עד היום את הכשל הבסיסי, אז כנראה שכבר לא. דווקא חבל.

שלום יואל
סליחה, אבל הדוגמה שלך מספרת על קבלים שונים, המקרה של ה-BI מדבר על אותם קבלים, רק עם / או בלי BI.
הטענה שלי, ששום דבר לא משנה בקבל כתוצאה מ-BI, ובטח לא של שבועיים של עבודה רצופה.
לידיעה, אם זה קבל בספק, הוא רואה 50 מחזורים בשניה, או 3,000 בדקה, 180,000 בשעה. האם נראה לך שהוא צריך שבועיים להבין מה תפקידו במשחק? אם מדובר בשמע, הרי שהתדרים גבוהים בהרבה (בממוצע 2KHZ) אז הוא יראה
7,2 מליון מחזורים בשעה.

לגבי התכונות שאיש לא גילה, אבל הם שם, כי אנשים שמעו הבדלים - לי זה לא עושה את זה. סלח לי.
שים לב שקיבול הוא תכונה פיזיקאלית (http://en.wikipedia.org/wiki/Capacitor) שמומשה ברכיב, לטובת שימוש במעגלים
חשמליים. אם אין בו תכונות שהיצרן לא התכוון אליהן (ואילו מגובים בהנדסה ולא ניחוש!) אני לא מתכוון לקבל שיש, רק שאנחנו עדין לא גילינו. וזה בהתבסס על חוויית שמיעה.
כמובן שהיכולת לבודד את ההבדל בחוויה אינה רק עניין של שמיעה, אלה מספר הרבה יותר של משתנים (במיוחד אחרי שבועיים), כולל הזיכרון השמיעתי שלנו. ועוד יותר מעניין: אין שום גיבוי להשערה זו.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,908
נקודות
113
אני חושב שאי ההבנה היא שאתה ואחרים חושבים שאסור לומר דיעה מנוגדת ומנומקת באופן טכני.

יכול להיות שמיכאל קצת מגזים בהטחת ההסבר הטכני, אבל אם זה לא מעניין מישהו שלא יגיב.

התגובות שלך ושל אחרים היו מאוד מתנשאות. אתם הצגתם כאילו הגישה הטכנית היא לא נכונה, היא מוטעית, אי אפשר ללמוד ממנה כלום ורק אתם יודעים את האמת לאמיתה.

אתם מתקיפים אותו כי הנכם מתקשים להתמודד במישור הטכני שמבחינה מדעית הוא המישור העובדתי ולא המישור החוויתי.

בכדי שיהיה שוויון וכבוד הדדי, אתה לא יכול לפסול את הדיעה שמנוגדת לדעתך, בגלל שאתה בטוח שהיא לא נכונה ואתה צודק.
תציג את עמדתך, ואם אינך יכול להתמודד במישור הטכני, תודה בכך שלך זה לא ישים.

כל מי שאין לו עניין בהשקפות של מיכאל, לא יכול לפסול אותן, פשוט שלא יגיב.

אני חושב שיש זכות להרבה אנשים לשמוע דיעה שונה ומנוגדת.

איך אמרת - "האמת אינה אצלי בכיס"
ספי,

אתה מגיע מבחוץ בלי לדעת את ההיסטורייה, שלא התחילה בפוסט הזה, ולא נראה שקראת את מה שכתבתי.

אני בין היחידים שענו למיכאל ברמה הטכנית, ומצאתי לו כל מיני טעויות טכניות בטיעונים הטכניים שמראות על חוסר הבנה מאוד בסיסי ברמה הטכנית, כמו יישום נוסחאות במקרה שתנאי היסוד עבורן אינם מתקיימים (למשל חישוב ה-SPL במרחק X מטרים מהמקור כאשר המקור אינו נקודתי או בגודל זניח וגם כשלא נמצאים בחדר חסר-הד או בשטח פתוח).

המצב נראה כאילו מיכאל קרא לאבא לעזור לו.

ונא לא לבלבל את מה שאני כותב עם מה שיואל כותב -- אני לא מסכים אתו כלל.

אני לא טוען ש"הגישה הטכנית היא לא נכונה, היא מוטעית, אי אפשר ללמוד ממנה כלום ורק אתם יודעים את האמת לאמיתה" אלא את ההיפך הגמור בכל תת-סעיף, כולל "האמת לא אצלי בכיס", ויצא שאתה פונה אלי, ושם מילים בפי שאני מתנגד להן.

ובכלל יש כאן פיספוס מוחלט של מה שאני אומר
  • אין לי שום דבר עקרוני נגד טכנולוגייה, להיפך
  • אני לא פוסל את הטיעונים בגלל אי הסכמות (אלא כשמיכאל כותב שטויות, מה שקורה לא מעט)
  • הייה מקום לדבר על "התנגדות לדיעות" אם הן היו מנוגדות לשלי, אבל בהרבה מקרים הן דומות לשלי
  • הוויכוח שלי עם מיכאל בכלל אינו ברמת הטיעונים/דיעות
מה שמפריע לי הוא
  1. מיכאל מביא נימוקים מהסוג שמוציא את כל הטעם מהרבה אספקטים של התחביב
  2. עצם התקיעה של מיכאל את עצמו ואת טיעוניו למקום שבו הם מחבלים בהנאת האחרים ובזכותם להתעסק בתחביבם ללא הפרעות כאלה
  3. אנשים נאלצים לעסוק בהגנה-עצמית בשטח שאינם בהכרח מכירים די הצורך ושאין להם שום עניין בו
עמיר

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,908
נקודות
113
אני ספרתי כ- 5 אנשים שהתנפלו על מיכאל וניסו לחנך אותו, כך שבעוד שאני מתנגד ומצטער על התבטאויות שלו ושל אחרים, בתור משקיף זה נראה כמו לסתום לו את הפה
וזה לא מפתיע! זה בעיקבות "חינוך" ע"י מיכאל, שלא הוזמן ולא נתבקש

ספי

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
ספי- אתה מדבר על "רכיבים" ואני מדבר על "מערכת / System"

הנסיון שלי מראה שכשמגברים מתחממים (RF או אודיו ) העוצמה שלהם יורדת.

נושא השרשור הוא "הרצת מגבר" ולדעתי מגבר "מורץ" קרי "חם" נשמע אחרת - אבל בגלל הפרשי העוצמות !!!

אני בטוח שעל האמור לעיל (לא יותר ולא פחות ) אנו מסכימים ;)

בדיון טכני חייבים להיות מדויקים ולא לדבר בהכללות. מהנסיון שלי ראיתי מקרים שההגבר לא משתנה כלל או שהוא גדל עם התחממות.

אני לא יודוע מה זה אצלך סיסטם, אצלי מגבר זה מערכת שמורכבת מרכיבים ונדמה לי שאני יודע כיצד ואיזה רכיבים גורמים לאיזה השפעה. כך שלא ניתן להפריד בין רכיבים לבין מערכת.

תביא דוגמא של מגבר שבו מדדת את ההבדל הנ"ל כי זה הבדל מדיד
ותנסה עם חובב אחר להפעיל את המגבר עם מצב ווליום שלאחר כמה שעות תוריד אותו ב- 1 DB ותראה עד כמה ההבדל אינו משמעותי ואינו מצדיק את הסיפורים הנפלאים שמספרים על ההרצה

ומיכאל כבר הסביר לך שלא הבנת כראוי את נושא ה- BREAK IN
אם הוא קיים באודיו אזי ככל הנראה ברמקולים זה כבר יותר הגיוני.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,908
נקודות
113
רק למען הסר ספק ומניעת בילבולים: אני לא מסכים עם יואל, לא לגישה ולא באף אחד מטיעוניו.

לדעתי טיעונים מהסוג של "אם המדע טעה בעבר אז הוא טועה בהווה" אינם לוגיים, וכך גם טיעונים נוספים.

מי שרצה להיכנס לוויכוח צדקני אינסופי עם יואל -- שייהנה. לי זה נראה די מאזוכיסטי :(
עמיר

ספי

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
ספי,

אתה מגיע מבחוץ בלי לדעת את ההיסטורייה, שלא התחילה בפוסט הזה, ולא נראה שקראת את מה שכתבתי, אפילו לא על עמיר ב-ע' :)

אני בין היחידים שענו למיכאל ברמה הטכנית, ומצאתי לו כל מיני טעויות טכניות בטיעונים הטכניים שמראות על חוסר הבנה מאוד בסיסי ברמה הטכנית, כמו יישום נוסחאות במקרה שתנאי היסוד עבורן אינם מתקיימים (למשל חישוב ה-SPL במרחק X מטרים מהמקור כאשר המקור אינו נקודתי או בגודל זניח וגם כשלא נמצאים בחדר חסר-הד או בשטח פתוח).

המצב נראה כאילו מיכאל קרא לאבא לעזור לו.

ונא לא לבלבל את מה שאני כותב עם מה שיואל כותב -- אני לא מסכים אתו כלל.

אני לא טוען ש"הגישה הטכנית היא לא נכונה, היא מוטעית, אי אפשר ללמוד ממנה כלום ורק אתם יודעים את האמת לאמיתה" אלא את ההיפך הגמור בכל תת-סעיף, כולל "האמת לא אצלי בכיס", ויצא שאתה פונה אלי, ושם מילים בפי שאני מתנגד להן.

ובכלל יש כאן פיספוס מוחלט של מה שאני אומר
  • אין לי שום דבר עקרוני נגד טכנולוגייה, להיפך
  • אני לא פוסל את הטיעונים בגלל אי הסכמות (אלא כשמיכאל כותב שטויות, מה שקורה לא מעט)
  • הייה מקום לדבר על "התנגדות לדיעות" אם הן היו מנוגדות לשלי, אבל בהרבה מקרים הן דומות לשלי
  • הוויכוח שלי עם מיכאל בכלל אינו ברמת הטיעונים/דיעות
מה שמפריע לי הוא
  1. מיכאל מביא נימוקים מהסוג שמוציא את כל הטעם מהרבה אספקטים של התחביב
  2. עצם התקיעה של מיכאל את עצמו ואת טיעוניו למקום שבו הם מחבלים בהנאת האחרים ובזכותם להתעסק בתחביבם ללא הפרעות כאלה
  3. אנשים נאלצים לעסוק בהגנה-עצמית בשטח שאינם בהכרח מכירים די הצורך ושאין להם שום עניין בו
עמיר

ככל הנראה אין לי ויכוח אתך

אני כמובן איני מוסמך לשפוט בינך לבינו, אמנם בפגישה לפני זמן מה הוא סיפר לי שאתה מתנכל לו.
אנסה לא לנקוט עמדה

אני מציע פשוט הפסקת אש, תפסיקו שניכם להגיב אחד לשני ולאחר זמן אם תגיבו אז בזהירות הראויה.

חבל ללכלך את הפורום המריבות מיותרות.

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,908
נקודות
113
נא לא לבלבל אותי עם יואל

והיא מתיישבת עם העמדה של כל מהנדסי האודיו, גם אלא שחולקים על נלסון פאס בנושאים אחרים,

1. שההבדלים העצומים שמטיפים להם הם מוגזמים.

2. שהבעיה בקבלים שאינם טובים להיות במסלול היא העיוות שלהם.

3. שהוא לא מי=תייחס לקבלים שאינם במסלול האות - שוב זה נחשב בעיני רבים לכפירה טכנוקרטית, הגישה של מעט אנשים שלים קבלים אודיופילים גם בספק ובמקומות שאין בהם אודיו.

לכן מסקנתי
שהחלפת קבלים מחייבת הרצה לא מתיישבת עם הידע אודות קבלים. הבחור גם לא ציין איזה קבלים הוחלפו
ואף אחד כאן שמסוגל לומר מה לא טוב בקבל חדש ומה משתפר בו עם הזמן כולל מר יואל פרלמן בסגנונו המתנשא והמעליב
אתה מצטט מפוסט שלי ועונה ליואל! :(

באף אחד מהנקודות שהעלית, ובכל הפוסט של NP שהפנית אליו, איני רואה סתירה למה שצוטט מדברי JC.

עמיר

מיכאל לנג

מושעה
מעורבות
4
נקודות
18
רק למען הסר ספק ומניעת בילבולים: אני לא מסכים עם יואל, לא לגישה ולא באף אחד מטיעוניו.

לדעתי טיעונים מהסוג של "אם המדע טעה בעבר אז הוא טועה בהווה" אינם לוגיים, וכך גם טיעונים נוספים.

מי שרצה להיכנס לוויכוח צדקני אינסופי עם יואל -- שייהנה. לי זה נראה די מאזוכיסטי :(
עמיר

הסר דאגה מלבך. הוברר בוודאות שאינך מסכים עם שום דבר ואף אחד.
נראה שאתה מתנגד למה אחרים כתבו גם אם כתבו בדיוק את מה שאתה כתבת (או הקדימו אותך),
או אנשים שמצדדים בכיוון שאתה מאמין בו (ע"פ הציוד שרכשת), אתה תלך נגדם בעיקרון. מה שהופך את כתיבתך
חסרת ערך ובלתי קשורה למציאות. גם אין לך ממש דעה או עמדה (בהקשר לתחביב).
אז כמי שסובל מהבעיה בחרת להיות פסיכולוג למה אנשים כותבים ואיך.
אתה ווכחן אובססיבי, מתזז בין עמדות, ושלא משנה אם הנושא הוא ללבך או לא, אתה תתוכח עליו או תכנס כשוטר להגיב על הניסוח או תדבק לדקויות חסרות ערך. סימן שאינך מבין ממש בנושא אבל אתה מרגיש חייב להראות נוכחות.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,908
נקודות
113
מי שמך לשוטר?
להזכירך ששוטר חכם וכיפה אדומה יש רק באגדות.
ומה הקטע שלך להגיד דברים כאשר אתה בעצמך חושב בדיוק כך?
מזכיר לי איך מזהים כלב טיפש? יש לו פרצוף שטוח כי הוא רץ אחרי מכוניות חונות (lol)

האם זה להראותך עד כמה משועמם או חולני אתה?
מספר התגובות שלך, אורכם והתוכן שלהם מצביעים על בעיה חמורה. לך לטפל בבעיה במקום להציק לפורום שלם.
ואתה מגיב רק מתוך רוע וכוונה להרע לזולת. אין בכתיבת תוכן.
אתה נדבק לישבנם של אנשים ונובח. לא קראו לך, לא עונים לך, ולא מעריכים מילה ממה שאתה כותב.
תרגע.
חפש לך טיפת חיוניות במקומות הנכונים ולא בפורום שעיקרו שמע ולא טיפול בבעיה הנפשית שלך.
מתחיל להתחמם? :)

כבר שמתי לב לזה שכשייש תוכן, אתה מתעלם ממנו.

עמיר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,908
נקודות
113
הסר דאגה מלבך. הוברר בוודאות שאינך מסכים עם שום דבר ואף אחד.
נראה שאתה מתנגד למה אחרים כתבו גם אם כתבו בדיוק את מה שאתה כתבת (או הקדימו אותך),
או אנשים שמצדדים בכיוון שאתה מאמין בו (ע"פ הציוד שרכשת), אתה תלך נגדם בעיקרון. מה שהופך את כתיבתך
חסרת ערך ובלתי קשורה למציאות. גם אין לך ממש דעה או עמדה (בהקשר לתחביב).
אז כמי שסובל מהבעיה בחרת להיות פסיכולוג למה אנשים כותבים ואיך.
אתה ווכחן אובססיבי, מתזז בין עמדות, ושלא משנה אם הנושא הוא ללבך או לא, אתה תתוכח עליו או תכנס כשוטר להגיב על הניסוח או תדבק לדקויות חסרות ערך. סימן שאינך מבין ממש בנושא אבל אתה מרגיש חייב להראות נוכחות.
אכן מתחמם! :)

אני בעמדה אחת כל הזמן, אבל לא מנסה לכפות אותה על כולם. האמת לא אצלי בכיס.

עמיר

ספי

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
לעמיר ב- ע

אני עובר על הפוסטים ואם אייתתי את שמך בטעות - סליחה. זה יתוקן.

מצפה לאותה המידה.

ספי

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,908
נקודות
113
הוא סיפר לי שאתה מתנכל לו
אני לא בעניין של להתנכל לו כאדם אלא רק לאספקט ספציפי של התנהלותו -- להידחפות שלו לכאן בהוכחות וראיות ונימוקים שכולם כאן טיפשים.

אם זה הייה עניין אישי, לא הייתי כותב
לא רוצים את האלקטרוניקה שלך, לא רוצים את ה"מדע" שלך, לא רוצים ש"תעבור צד", לא רוצים את דיעותיך בענייני השפעות קרני היירח על ציפורני החתול. לא מעוניינים בפן הזה שלך. בהקשר אליו כל מה שאנחנו רוצים הוא שלא תתערב ולא תפריע

אם הפן האחר שלך -- זה שמשתף את חוויותיו האישיות, ומדבר על עצמו ואיך דברים עזרו/הפריעו לו וממה הוא נהנה/סבל, ומה הוא אוהב יותר ומה פחות -- רוצה להשתתף -- בכיף! -- לא רק בחזקת לא-בלתי-רצוי אלא אקטיבית מוזמן!
...
נ.ב., כתבתי בלשון רבים כי חשבתי שאולי אני מייצג יותר מאשר את עמדתי האישית בלבד -- אולי אני טועה בזה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור