החיים קצרים בשביל ברייק-אין ארוך

• פותח הנושא gds
  • פורסם בתאריך

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,146
נקודות
113
עמיר, כבר הערתי לך פעם.

ולך אין לך מה לעשות חוץ מלטרחן על המקלדת חמש שעות ביום? והכל פלפולים של לוגיקה בגרוש.
אם לא האזנת, כל תגובתיך בנידון שוות לקליפת השום.
כתבתי לך פעם, אין בדבריך שום דבר ענייני. הכל אישי. אתה יורק ארס על
עוסקים בתחום שעולם לא ביקרת אצלם ולא שמעת ציוד שלהם.
מנסה להזיק בציניות, בזדון וברוע.
אני עדיין מתקשה להבין מה אתה אומר.

בין איזה שני מוצרים אתה מנסה להשוות בדיוק שאתה חש בהבדלים אדירים?

מוצר חדש לעומת מוצר בן חודש, לעומת מוצר בן חצי שנה, לעומת מוצר בן שנתיים,
כל זאת מהזכרון שלך..?

....או שמא יש לך 5 מוצרים זהים, שכל אחד עבר תקופת ברייק אין שונה ואתה מחליף בינהם...

תן לי לחדש לך משהו, הזכרון השמיעתי שלך שווה ל 30 שניות בלחץ וגם זה בצריך עיון.

בכלל, יש כאן תופעה של אנשים שכותבים דברים שלא היו מתקבלים בשום פורום בעולם ומייד היו דורשים מהם להעביר את הפוסטים שלהם לתת קטגוריה מתאימה הנוגעת ל:

מים קדושים מחוף פרישמן בהשוואה לחוף גורדון/ חשמל חשוב מאקוסטיקה/ ברייק אין מינימלי של שלוש שנים/ שיכוך לטובת איזון המערכת/ מסטיק בזוקה כתרופה מושלמת לקורונה.

רן

leni

אוהב את התחום
מעורבות
130
נקודות
43
הו יופי התעוררתם כולכם? הרחתם דם או התיצבתם ליום פקודה?

מאסטרו אודיו

עוסק בתחום
מעורבות
338
נקודות
83
אני עדיין מתקשה להבין מה אתה אומר.

בין איזה שני מוצרים אתה מנסה להשוות בדיוק שאתה חש בהבדלים אדירים?

מוצר חדש לעומת מוצר בן חודש, לעומת מוצר בן חצי שנה, לעומת מוצר בן שנתיים,
כל זאת מהזכרון שלך..?

רן

למשל, בין RG10 Mk 3 בן 19 שנים לבין RG10 Mk 5 חדש מהאריזה.

לא צריך זכרון שמיעתי. זו לא השוואה של "ביטים מוזיקליים".

שני הפרמטרים שהכי חשובים לי, טונליות וזרימה, מייצרים חווייה מוזיקלית שאתה בהחלט יכול לדרג אותה ולתת לה משקל
לאורך זמן.

היצרן מציין את התופעה והמשתמשים בכל מקום, כולל אנוכי, מסכימים איתו. בניגוד לאלה שמעולם לא שמעו, לא רוצים
או מפחדים לשמוע, ואלה שיש להם אג'נדה להרתיע אחרים מלנסות.

אני לא כותב ממשאלות לבי, רק מנסיון. אין שום יתרון מסחרי בלהביא סימפוניק ליין לארץ, בטח לא מהצד השיווקי והרווחי.
זה נעשה אך ורק בגלל שזו הגברה יוצאת דופן, כמו הבוטיקים השוויצריים המדופלמים ביותר, אבל בלי השוויץ.
אני גם אומר וגם עושה - שומע בבית עם מגבר דגם הכניסה RG11 - ומרוצה מאוד. וכן. הוא הולך ומשתפר גם אחרי שנתיים.
זורם כמו מיים. תענוג.

להתדיין על עצם תופעת הברייק-אין? לדעתי מיותר לגמרי.

אגב, לא כתבתי בשום מקום "הבדלים אדירים".

Slim1900

אוהב את התחום
מעורבות
101
נקודות
43
ממש כמו יין למשל אמרונה שמיושן במקרר 15 שנה טעים יותר ועולה פי כמה וכמה. כנ"ל סינגל מאלט .
לגבי הסמפוניק ליין אני מבין שזה הפוך- שהישן שעבר ברייק אין כמו שצריך עולה הרבה פחות מחדש? נס

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
509
נקודות
113
שמתי לב שלקראת כל סוף שירשור, כל פעם, אתם דוחפים את היין הזה, זה כאילו סוג של "חתימת סוף שרשור" , אם על יין זה עובד אז בטח גם פה אנד-אוף-סטורי.

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,146
נקודות
113
למשל, בין RG10 Mk 3 בן 19 שנים לבין RG10 Mk 5 חדש מהאריזה.

לא צריך זכרון שמיעתי. זו לא השוואה של "ביטים מוזיקליים".

שני הפרמטרים שהכי חשובים לי, טונליות וזרימה, מייצרים חווייה מוזיקלית שאתה בהחלט יכול לדרג אותה ולתת לה משקל
לאורך זמן.

היצרן מציין את התופעה והמשתמשים בכל מקום, כולל אנוכי, מסכימים איתו. בניגוד לאלה שמעולם לא שמעו, לא רוצים
או מפחדים לשמוע, ואלה שיש להם אג'נדה להרתיע אחרים מלנסות.

אני לא כותב ממשאלות לבי, רק מנסיון. אין שום יתרון מסחרי בלהביא סימפוניק ליין לארץ, בטח לא מהצד השיווקי והרווחי.
זה נעשה אך ורק בגלל שזו הגברה יוצאת דופן, כמו הבוטיקים השוויצריים המדופלמים ביותר, אבל בלי השוויץ.
אני גם אומר וגם עושה - שומע בבית עם מגבר דגם הכניסה RG11 - ומרוצה מאוד. וכן. הוא הולך ומשתפר גם אחרי שנתיים.
זורם כמו מיים. תענוג.

להתדיין על עצם תופעת הברייק-אין? לדעתי מיותר לגמרי.

אגב, לא כתבתי בשום מקום "הבדלים אדירים".
אין לי מושג על מה אתה מדבר בכלל.

עושה רושם שמעולם לא נכחת בשווט אאווט ומעולם לא ביצעת אחד כזה, סתם אוסף של מלל שאינו קשור בכלל לתחביב הזה, באותה מידה היית יכול לכתוב על בולים....

איך אפשר להשוות בין מוצרים ללא זיכרון שמיעתי?
איך אפשר להשוות בין מוצרים, ככל והם אינם נמצאים האחד ליד השני?

בכל פוסט שלך אתה מנסה להמציא את הגלגל מחדש, תוך התעלמות מוחלטת מהיכולות האנושיות ו/או חוקי הפיזיקה.

התיאורים שלך קשורים יותר לפרק מתוך הרומן הרומנטי ולא דיונים על אודיו.

אתה מתאר כאן סתם חוויות, הקשורות למצבי רוח ולתחושות רומנטיות, אין בינהם דבר וחצי דבר הקשור לתחביב הזה.

רן

issi

אוהב את התחום
מעורבות
234
נקודות
43
זה לא כל כך "פראי", זה לומר לך בפרצוף שמה שאתה אומר מופרך מהיסוד.
אם כבר, אתה מתחיל להתפרע עם ניסיונות הדמוניזציה עם "המקלדת" ;)

למה שאהיה סקרן ואבזבז זמן על מוצר שאין לי צורך בו? יש אינספור מוצרים, אני לא הולך לשמוע מוצרים כל עוד אין לי צורך במשהו מסוים.

אין לי עניין "להגיח מאחורי המקלדת". כל עניין ה"מקלדת" זו הדרך שלך להסיט את הנושא מהטיעונים המופרכים שלך, ואני לא משוויץ בשום דבר, כך שאין כאן עניין של צניעות.

אני רק אומר שמה שאתה טוען הוא מופרך מיסודו, ומסביר למה אני חושב כך. הביסוס לדברי אינו זה שאני חכם גדול או ידען גדול או כל שוויץ אחר, אלא רק עובדות שאינן קשורות אלי אישית. אני לא במשחק.

דעותי מבוססות על חוקי הפיזיקה, וגם רן ואיסי אמרו אותו דבר.

הפעם אתה לוקה בהבנת הנקרא בצורה מדהימה: אך אחד לא אמר שהמוצר לא טוב, או שיש איתו בעיה כלשהי, או כל דבר אחר נגד המוצר. כל ההשגות הן על על הטענות המופרכות שלך:

כאמור, בתדרים הנמוכים מה שקורה נקבע על ידי החדר, לא ע"י המערכת, ולכן לא משנה מה שהרמקול יעשה, הוא לא יקבע אם יש גלים עומדים ו/או ביטולים.

לא מדדת את מה שקורה בחדר, אתה לא יודע אם יש פיקים או דיפים, באיזה תדירויות ובאיזה מידות -- אי אפשר לדעת את זה רק על ידי האוזן, ויש הכרח במדידות לצורך זה -- ובלי זה, אין לך מושג ירוק האם יש צורך בטיפולים אקוסטיים למיניהם. כמעט בכל החדרים יש צורך, וזה כאמור לא תלוי ברמקולים ו/או ברכיבים אחרים במערכת. גם אם בפוקס בחדר הזה אין צורך בטיפול, זה לא אומר שום דבר לגבי החדר הבא.
החדר יקבע מה קורה בתדרים הנמוכים מה הם הגלים העומדים והדיפים, אם אין מדידות, אין מידע, אין שיפוט חבל.
ימדד, יתגלה במערומיו

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
695
נקודות
113
קיצר צריך להתעסק בעיקר, בבסיס, מקור פרה מגבר רמקול. כל מה שהמציאו בנוסף זה טוב ויפה לראש ולעין ובונה ביזניס, אבל לא בונה צליל.
חושב שיש השפעה גדולה לחיווט. לא שכל חיווט עושה השפעה, כמו שלא כל מגבר הופך את הצליל, אבל אצלי במערכת וגם אצל כמה אחרים מציאת החיווט הנכון חוללה פלאים. בעיקר חשמל , אגב.

בכלל אני חושב שצריך להפסיק לחשוב מה כוונות היצרן ולהתמקד בתוצאות המוצר. אף יצרן לא מייצר מאלטרואיזם צרוף. כולם רוצים להרוויח. אצל כולם זה " ביזנס". בהשאלה, אני הכי חשדן כלפי הפוליטיקאים שאומרים עליהם שהם ..." לא פוליטיקאים".

צריך פשוט למצוא את הכיוון סאונד שמתחברים אליו ולעשות שינויים מדודים עם מספיק זמן להעריך תכונה של מוצרים. עקבות מובהקים של אימפולסיביות רואים תדיר בלוחות.
לתת מקום וביטוי לטעם האישי , אבל, לא לפחד להודות שיש מי שמבין או שיש לו טעם יותר ממך, ולהתייעץ עם אותו אחד ולבחון שינוי הרגלי שמיעה לאחר האזנה מושכלת .
בכלל צניעות לא מזיקה אף פעם. גם באודיו.
וברייק אין יש לו חשיבות גבוהה, פסיכולוגית או לא, בדרך כלל בקצוות של הסאונד. חריפות ואו עצבנות , באס שנשמע משוחרר או תפוס מידי, שם בדרך כלל מבחינים. לא חושב שיש מקום לברייק אין דרמטי של שנה. 150-200 שעות הרצה וכבר מבינים את התמונה .

מאסטרו אודיו

עוסק בתחום
מעורבות
338
נקודות
83
עושה רושם שמעולם לא נכחת בשווט אאווט ומעולם לא ביצעת אחד כזה, סתם אוסף של מלל שאינו קשור בכלל לתחביב הזה, באותה מידה היית יכול לכתוב על בולים....

איך אפשר להשוות בין מוצרים ללא זיכרון שמיעתי?
איך אפשר להשוות בין מוצרים, ככל והם אינם נמצאים האחד ליד השני?

בכל פוסט שלך אתה מנסה להמציא את הגלגל מחדש, תוך התעלמות מוחלטת מהיכולות האנושיות ו/או חוקי הפיזיקה.

התיאורים שלך קשורים יותר לפרק מתוך הרומן הרומנטי ולא דיונים על אודיו.

אתה מתאר כאן סתם חוויות, הקשורות למצבי רוח ולתחושות רומנטיות, אין בינהם דבר וחצי דבר הקשור לתחביב הזה.

רן

מעולם לא נכחתי בשום שום אאוט? נו באמת. הפעם הגזמת.

אתה מתרגז כל פעם שאני מזכיר כאן את המילה מוזיקה וטוען שאני לא בפורום הנכון.
בשבילי אין דבר כזה אודיו נטו. יש מכשירים שמנגנים מוזיקה והחווייה המוזיקלית

נערך לאחרונה ב:

מאסטרו אודיו

עוסק בתחום
מעורבות
338
נקודות
83
האג'נדה היחידה כאן היא דיוק טכני, נקודה. לא שניכם אישית, לא הציוד הספציפי שלכם, לא האישיות שלכם ולא שום דבר אחר שאינו הנושא הנדון.

האג'נדה היחידה שלך היא להעביר זמן על המקלדת ולנפח את השכל.

Slim1900

אוהב את התחום
מעורבות
101
נקודות
43
חושב שיש השפעה גדולה לחיווט. לא שכל חיווט עושה השפעה, כמו שלא כל מגבר הופך את הצליל, אבל אצלי במערכת וגם אצל כמה אחרים מציאת החיווט הנכון חוללה פלאים. בעיקר חשמל , אגב.
האם זה כבל חשמל תוצרת הארץ? כי אם כן -יש מצב שאתה צודק

מאסטרו אודיו

עוסק בתחום
מעורבות
338
נקודות
83
החלטתי לעדן ולמחוק ניסוחים שנגררתי אליהם עקב ההתקפה האישית שלך.

אני לא רוצה לרדת לרמה שלך מבחינה זו.
אני כותב רק על אספקטים טכניים, ומנמק למה אני כותב מה שאני כותב.

השיטה הישנה והטובה שלך.
להשמיץ, למחוק ולגלגל עיניים.

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,146
נקודות
113
מעולם לא נכחתי בשום שום אאוט? נו באמת. הפעם הגזמת.

נראה שאנחנו לא על אותו כוכב.
אתה מודד ואני שומע מוזיקה.

אתה מתרגז כל פעם שאני מזכיר כאן את המילה מוזיקה וטוען שאני לא בפורום הנכון.
בשבילי אין דבר כזה אודיו נטו. יש מכשירים שמנגנים מוזיקה והחווייה המוזיקלית
יותר חשובה מהטכנוקרטיה המייגעת שמציפה את הפורום וברובה לא רלוונטית לאף אחד.
עופר.

אני בכנות לא חושב שנכחת, או ערכת שווט אאוט כמו שצריך, אחרת אין הסבר לדברים התמוהים שאתה כותב כאן.

אין שום אפשרות לבצע איבחון בין מצב א' למצב ב' אחרי 60 שניות, מהטעם הפשוט שהזיכרון השמיעתי שלנו לא בנוי לבצע איבחון שכזה.

לאור זאת, כל האימרות שלך בכל הקשור להבדלים מופלאים אחרי שלוש שנים הן, איך נאמר, בלשון עדינה, רחוקות מהמציאות...

שנית, אתה לא באמת מרשים כאן אף אחד עם אימרות בסגנון של..."אני מקשיב למוזיקה"...

זה חידוש כאילו?

גם נהגי מוניות ונערות בנות 12, בדרך לבית ספר, שומעים כל היום מוזיקה, זה אמור לתת להם נקודות זכות כאן?

החוכמה היא קודם כל להבין מה שומעים, איך שומעים, מה הדברים שצריך לשים לב אליהם וכיצד לשפר אותם...

לצערי, הפוסטים שלך, לא מעידים שאתה באמת מבין את הפסקה האחרונה.

מדידות עופר הן לא דבר שאתה צריך לחשוש ממנו, דיוק עופר, היא לא מילה גסה.

דיוק יתן לך פרספקטיבה שונה לתחום הזה, פתאום תבין מה זו מערכת מאוזנת, תלמד שמערכות לא חייבות לקרוס בקטעים קשים והבאס המתקבל במערכות כאלה, יהיה עמוס בפרטים ולא יגרום לכל החדר שלך להדהד.

כל אותם דברים עופר, ניתן להשיג אך ורק עם מדידות, זה הכלי היחידי שהאנושות מכירה בו, מה לעשות.

שום כבל, שום שקע, שום שיכוך, שום בורג וגם שום ברייק אין, לא יביאו אותך לשם.

מאחל לך בהצלחה עופר, סך הכל אתה אחלה של בן אדם, רק צריך ללמוד להיות...

מדויק יותר.

רן

ilam

אוהב את התחום
מעורבות
122
נקודות
43
שאלה לכמה ממובילי הדיון כאן וסתם כחובב לא אודיופילי (כי אין לי ציוד מדידה בבית): מהיום צריך לקחת ציוד מדידה כשהולכים לתערוכות או לחנויות ואת האוזניים משאירים בבית?

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
ה"מאסטרו" טען טענה כזו בפוסט אחר.

עם כל הפטנטים והפרסים בעולם, אין אפשרות לעקוף את חוקי הפיזיקה. גלים עומדים וביטולים יקרו בחדר, לא משנה מה הרמקול ישדר ואיך.

אם מדברים על RC, יש בתיכנון מתקדם RC שבעזרת מספר רמקולים במקומות שונים בחדר יכול לעקוף את הבעיות האלה, אבל לא בעזרת שני רמקולים פאסיביים בלבד.

זו שיטת המכירה שלך -- אתה מנסה לעורר באנשים מספיק סקרנות כדי להגיע אליך. לא היה בכך כל פסול אם הדברים שאתה כותב היו במסגרת חוקי הטבע, אבל הם לא.

מצאתי שיטה להחזיק את עצמי באוויר בגובה חצי מטר, ללא חוטים וללא מגנטים וללא בלונים.

מה דעתך להניח למקלדת, להגיע אלי, ולבדוק במו עיניך את טענתי זו?
אתה מבין למה אתה כזה מאוס ושרלטן בעצמך? מטיף בלי הפסק על ניסיון בפועל כדי להוכיח אמפירית אבל הארס הנוטף ממך כלפי עופר ושמעון מרשה לך להבתבטא בצורה מגעילה בדיוק ההיפך מכך וזה דבר קבוע אצלך מאז שאני קורא אותך, אתה זקן פתטי ומשועמם.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
הטענה היא שחלים שינויים ברכיבים החל ברגע ההפעלה הראשונה, לאורך זמן בלתי מוגבל, והם משתמשים ברכיבים חדשים, לא כאלה שכבר עבדו מי יודע כמה שעות.

העניין הוא ששינויים מסוג זה, במקרים שהם בכלל קורים (ברמקולים למשל, בטוח שיש שינויים כאלה, עד שהממברות משתחררות), נעשים קטנים יותר ויותר עם הזמן. ההבדל בין היום הראשון לשני גדול מההבדל בין השני לשלישי, וכו'. אז כאמור, במקרים מסוימים אפשר לשמוע הבדלים מובהקים בהתחלה, גם בלי השוואות תוך דקות.

אחרי תקופה לא ארוכה, ההבדלים מתחילים להיות קטנים יותר, ברמה שכדי להבחין בהם, הייתה נדרשת השוואה תוך דקות ספורות, אבל אי אפשר לעשות השוואה כזו, בין הצליל של עכשיו לצליל של פעם, וכאן הכל הופך להיות פנטזיות וב-wishful thinking.

לטעון שיש הבדלים בין אחרי חודש לבין אחרי שלוש שנים זו טענה בלתי הגיונית כלל.
מעבר לזה, היא אינה ניתנת לאישוש, למעט ע"י מדידות שאף אחד לא עשה.

להאמין בזה זה כבר ברמה של אמונה תפלה.
עוד קישקוש בתיאטרליות של ח"כ שמנסה לשכנע. אני מחלוצי הבנת השפעת תשתית החשמל הביתי על המערכת ועל תמונת הטלוויזיה, במסגרת זו אני חוויתי יותר מפעם או שתיים איך במהלך עבודה של מכשיר ברייק אין שקורה ממש מול העיניים או האוזניים וזה לפעמים לאחר שבועות.
אתה, משה וסלים 100, אין לי דרך אחרת לומר זאת, מרגיעים את הקנאה בכאלה עם אוזני זהב והירידה בשמיעה במקרה שלך, בכך שמבטלים כלאחר יד אנשים שמרגישים שינוי גם לאחר שנה רק בגלל שלא בדקו זאת במעבדה, זרקו מהפורום אנשים על אותו דבר אבל לכם יש כנראה חסינות.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
תן לי לחדש לך משהו, הזכרון השמיעתי שלך שווה ל 30 שניות בלחץ וגם זה בצריך עיון.

בכלל, יש כאן תופעה של אנשים שכותבים דברים שלא היו מתקבלים בשום פורום בעולם ומייד היו דורשים מהם להעביר את הפוסטים שלהם לתת קטגוריה מתאימה הנוגעת ל:

רן
זיכרון שמיעתי שווה ל30 שניות...מממ... אם לא היה לך כל כך הרבה כסף לקנות פרארי ולחשוב שאתה נהג מירוץ מקומך היה בקטגורית הקולנוע הביתי עם איזה דנון, שמעתי מאנשים שהכירו אותך מפעם שלא רק שהשמיעה האודיופילית שלך לא מהמפוארות אלא שהידע שלך במוזיקה הוא מינימלי.

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,146
נקודות
113
זיכרון שמיעתי שווה ל30 שניות...מממ... אם לא היה לך כל כך הרבה כסף לקנות פרארי ולחשוב שאתה נהג מירוץ מקומך היה בקטגורית הקולנוע הביתי עם איזה דנון, שמעתי מאנשים שהכירו אותך מפעם שלא רק שהשמיעה האודיופילית שלך לא מהמפוארות אלא שהידע שלך במוזיקה הוא מינימלי.
המון תסכול ממצבך הכלכלי הנוכחי, אולי תתחיל לעבוד במקום לכתוב כאן..

וכן, משהו כזה, סדר גודל של דקה לכל היותר...אחרי זה כבר לא מזהים כלום, לא מבחינים בכלום והכל נהייה ניחושים ואספרציות אודיופיליות.

אני אערוך לך פעם שווט אאוט, אמיתי, לא משהו שאתה עורך בחלום או דרך המקלדת ותיווכח בכך לבד.

ואגב, אם היית מתעסק באודיו ולא בהחלפת ברגים בלוחות חשמל כל היום, היית מבין משהו ירוק בתחום הזה, אבל כבר הספקנו להבין שמקומך כעובד בחנות טמבורייה ולא במינכן...

ולגביי ההערות האישיות לגבי אתה לגמרי צודק.
אני לא מבין, לא יודע לשמוע ואין לי ידע מוזיקלי....:)

מה שכן, מאז כניסתי לכאן, אני חושב שהרוב המוחלט כבר הבין שאתה ושכמותך, אלו שמחזקים ברגים ומחליפים שקעים, הם על גבול ההזוי של הספקטרום...

זה באסה להרגיש מיותר, הא גדי?

רן

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור