שכחתי את המערכת דלוקה בלילה וואו

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
אני לא מגלה פה סוד צבאי כשהמערכת חמה היא נשמעת יותר טוב.
אבל משום מה עם אני שוכח לכבות למחורת כשאני מתיישב זה פשוט וואו !!!
לצערי בגלל כל מיני סיבות לא יכול להשאיר את המערכת עובדת 24/7

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
אצלי זה נוהל קבוע להדליק את המערכת ולתת לרון להשמיע מה שבא לו כמה שעות לפני שאני מתיישב לסשן של האזנה.

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
779
נקודות
113
הקטע הוא שלא כול יצרן ממליץ להשאיר את המכשירים דלוקים כול הזמן, ובטח במכשירי מנורות למיניהם.
אבל כן, בד"כ מערכת מחוממת נשמעת יותר טוב ומאוזן.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
מי מכבה מערכת?????

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
779
נקודות
113
מי מכבה מערכת?????
חחחחח
מה, לא מכבים? היה לי מגבר של תדי פרדו והוא אמר - לא לכבות את המגבר, כיום אני עם פרו ויצרן אומר - כן לכבות, כנ"ל סי די, דאק אני לא מכבה...
ושמעתי שמנורות בטח מכבים כי בלאי גדל.... (לא היה לי ניסיון עם המנורות).

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
לדעתי ציוד מנורות לא דורש את משך הזמן שדורש ציוד SS.

מספיקות כשעתיים, בעוד בציוד SS נדרשים לפעמים יומיים.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
נמר, אתה משאיר את הפונו מנורות שלך דולק?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
נמר, אתה משאיר את הפונו מנורות שלך דולק?

בוודאי. אני לא מכבה ציוד אף פעם. המערכת צריכה להיות מוכנה לפעולה בכל שלב.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,475
נקודות
113
כבר רשמתי זאת בעבר,
אני מדליק את המערכת בדר"כ ב-ימי השבוע (במידה ואני יודע שאני בדרך לסשן האזנה, בדר"כ כאשר אשתי במשמרות עד הלילה,
סביב השעה 18:00 (חוזר מהמשרד סביב השעה הנ"ל),
לאחר הפגנת נוכחות בבית (שלום ונשיקה), מדליק מגבר ומדליק ממיר!
בנותי הצעירות כבר יודעות ורגילות, תהליך הרדמות עד השעה 21:00:ישן:,
לאחר שהאחרונה נרדמת, מגיע כמו אביר על סוס לבן, מביא את הטיטנים שלי למיקום המיוחל על המילימטר,
סביב 22:00, לאחר שהשבתי לכמה מיילים ועניינים פרטיים והשלמות למינהם
מוזג כוסית יין, מתיישב עם השלט, עוצם עיניים, זהו שוכח את עצמי.:שתוי:

בסופש,
בשישי, המערכת דולקת החל מ-7:00 בבוקר ועד למחרת (תלוי מה מחכה לי בשבת);)

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
אצלי בישוב יש הפסקות חשמל רגעיות שמשגעות לי את המחשב והממיר לרוב כשאני לא בסביבה אני מכבה.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,010
נקודות
113
בוודאי. אני לא מכבה ציוד אף פעם. המערכת צריכה להיות מוכנה לפעולה בכל שלב.
עוד רגע הירוקים של נס ציונה יצאו להפגנה תחת הבית שלך.

אצלי המערכת כבויה שישנים או כשאיני בבית.

leni

אוהב את התחום
מעורבות
130
נקודות
43
בשלושים השנים האחרונות למעט יציאות לחופשה המערכת דלוקה 24/7 באפס תקלות.

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
779
נקודות
113
אצלי בישוב יש הפסקות חשמל רגעיות שמשגעות לי את המחשב והממיר לרוב כשאני לא בסביבה אני מכבה.
ר…ק הפסקות חשמל אלו , גם לנו יש :( לאחרונה פחות, והשבוע הוחלף לוח חשמל ראשי של הבניין ובוצעו עבודות (לא ברור מה) ע״י ח״ח שבית כולו היה נותק - אולי אולי הלוואי הלוואי זה יפתור את הבעיה המעצבנת...

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
עוד רגע הירוקים של נס ציונה יצאו להפגנה תחת הבית שלך.

אצלי המערכת כבויה שישנים או כשאיני בבית.

הירוקים של נס ציונה יכולים להתנחם בזה שהרכב שלי פלאג אין (לא חייב להזכיר שיש גם מנוע שלושה ליטר בנוסף)

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,010
נקודות
113
הירוקים של נס ציונה יכולים להתנחם בזה שהרכב שלי פלאג אין (לא חייב להזכיר שיש גם מנוע שלושה ליטר בנוסף)

ובכל זאת בחרת להזכיר :p

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
ובכל זאת בחרת להזכיר :p

ברור. שלא יחשבו שאני ירוק חס ושלום...

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
מדדת מה יותר טוב ברכב שלך החשמל או תחנת הדלק ?;)........רק שלא תגיד לי שזה כמו המגברים משולבי השפופרות והטרנזיסטורים.......

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
שיר בכייף עם וואו:)

EB1000

מושעה
מעורבות
54
נקודות
28
אני לא מגלה פה סוד צבאי כשהמערכת חמה היא נשמעת יותר טוב.
אבל משום מה עם אני שוכח לכבות למחורת כשאני מתיישב זה פשוט וואו !!!
לצערי בגלל כל מיני סיבות לא יכול להשאיר את המערכת עובדת 24/7

מבחינה הנדסית, דווקא אין הרבה הגיון בתענה הזאת. דווקא יותר חום = יותר רעש רקע ולכן אחוז העיוותים יורד. עבור מגברים וקדם מגברים שפועלים בתחום ליניארי של הטרנזיסטורים, שם המוליכות עולה עם הטמפרטורה, ואולי זה איך שהוא יכול להביא לשיפור מסויים. עבור כל מכשיר דיגיטלי כולל מגברי CLASS D שפועלם ברוויה או קטעון, שם עליה בחום רק מעלה אחוז עיוותים ללא שום יתרון מעבר.

הנה תוצאות ניסוי הנדסי של רצפת הרעש כפונקציה של זמן הדלקה של מכבר הספק CLASS D:

https://www.audiosciencereview.com/...s-d-amplifier-warm-up-measurements-png.42875/

כפי שרואים, אז רק הולך ומחמיר.

האם זה משנה את הסאונד? הנדסית, לא כי זה מתחת ליכולת האבחנה של האוזן. בדיוק כמו הוויכוח האם כבלי כוח משנים צליל, ושם כל מהנדס יגיד שלא כי אין בזה כל הגיון, אז גם בשינוי צליל בגלל חימום אין כל הגיון. וזה גם נבדק עי מדידות. השינויים לא אמורים להיות מורגשים. הנה דיון בנושא בפורום AVS:

https://www.avsforum.com/forum/91-a...nd-solid-state-amp-change-after-warms-up.html

הרוב שם מסכימים שאין כל הבדל ולא אמור להיות. באופן מעניין, כמו עם כבלים, מהנדסים שלא מצפים להבדל, לא מצליחים לשמוע אותו. מי שמאמין בהבדלים, ישמע אותם. כנראה אפקט פלסיבו. צריך לעשות ניסוי מבחן עיוור לאודיפילים שינסו לזהות לפי האוזן איזה מבין המגברים היה דלוק כמה ימים ואיזה רק עכשיו נדלק. קשה לי להאמין שמשהו יצליח להבדיל.

אגב, אני מניח שבדיוק כמו שאודיפילים אוהבים סאונד שפורפרתי, כי שם יש זיהום גבוה של הרמוניות זוגיות, הם אוהבים סאונד של מגבר חם יותר כי שם יש יותר זיהום הרמוני. זה גם אולי מסביר למה מכשירי אודיו הי אנד נמדדים מאד גרוע. כנראה היצרנים עלו על הטריק של לייצר מכשיר עם יותר עיותים הרמוניים כדי לספק את הסחורה. אולי בכל זאת יש להם יכולת לשמוע הבדלים מינוריים בעיוותים הרמוניים. אני אישית לא הצלחתי להבדיל בין ציוד קר לחם לעולם...

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113
אגב, אני מניח שבדיוק כמו שאודיפילים אוהבים סאונד שפורפרתי, כי שם יש זיהום גבוה של הרמוניות זוגיות, הם אוהבים סאונד של מגבר חם יותר כי שם יש יותר זיהום הרמוני. זה גם אולי מסביר למה מכשירי אודיו הי אנד נמדדים מאד גרוע. כנראה היצרנים עלו על הטריק של לייצר מכשיר עם יותר עיותים הרמוניים כדי לספק את הסחורה. אולי בכל זאת יש להם יכולת לשמוע הבדלים מינוריים בעיוותים הרמוניים. אני אישית לא הצלחתי להבדיל בין ציוד קר לחם לעולם...
ברוך השם. עכשיו שיש לך סוף סוף תיאוריה שמניחה את דעתך ההנדסית, אפשר אולי להרגיע טיפה עם האובססיה שהולכת רק לכיוון אחד ולהעשיר את עולמנו גם בעניינים אחרים?

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור