ציוד חדש או למה בחרתי ב CUSTOM

Cloudy

חבר משקיען
מעורבות
305
נקודות
63
אתחיל ואומר:
  • אני לא אלקטרונאי ולכן לא באמת מבין את ההבדלים בין כל סוגי מעגלי ההגברה והרכיבים השונים.
  • אני לא אודיופיל ומעבר לכך השמיעה שלי נדפקה קלות במהלך השירות הצבאי וקצת יותר עם הילדה הגדולה.
  • אין לי כסף מיותר להרפתקאות מרחיקות לכת והאודיו זה לא התחביב העיקרי שלי.
בהתחשב בפרמטרים הנ"ל ובעובדה שאני עדיין נהנה מאד מאודיו, אני נצרך לכלים חיצוניים ע"מ להשיג את מירב התועלת בעבור הכסף שלי, כמו שאני אקרא סקירות רכב ואשאל את המוסכניק שלי על רכב (יד שניה+) שאני חושב לרכוש.
בעולם האודיו, הכלי העיקרי שלי הוא הקונצנזוס, חכמת ההמונים. אם רוב האנשים (למרות סקירות ממומנות ודיסוננס קוגניטיבי) מרוצים מ X, כנראה ש X יעשה את העבודה, בין אם טוב או יסחף גם אותי למחוזות הדיסוננס. ככה או ככה קרוב לוודאי שאהיה מרוצה.

מצד התקציב המוגבל, במקרה שלי לפחות, הבחירה היא בין ציוד mainstream חדש (ז"א לא הטופ של היצרנים הגדולים), ציוד מיושן (NOS, יד שניה) שהיה הטופ בעבר או... ציוד שנבנה חדש בשבילי במחיר תחרותי.

בהתחשב בכל בלבולי המח למעלה, יצא שאת ההגברה הנוכחית שלי קניתי מבית מלאכה שעשה מה שעשה בהתאם לתקציב ולמטרות.

נכון, לא האזנתי לו קודם, לא בחנות ולא אצלי, קניתי "על עיוור" (כמו רוב הדברים שאני קונה, אם להודות באמת), אם נתחשב בשיפוט של החושים שלי. יחד עם זה, בראיה הצרה שלי, קניתי על סמך קונצנזוס רחב באשר למעגלי ההגברה הספציפית, סקירות חיוביות של טיב העבודה של בית המלאכה המדובר וכמובן מחיר מאד תחרותי עד הדלת.

עכשיו תורכם. איך אתם רוכשים ולמה?

עריכה, נ.ב.
רק ע"מ להשלים את התמונה, הפרוססור הוא NOS והרמקולים התחילו כזוג קדמיים + סאבים מתצוגה שאחריהם קיבלתי אישור מאשתי להשיג גם סנטר ואחוריים.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
מעניין למה אתה מתכוון בהגברה שכוללת גם פרוססור. מה הפרוססור עושה? איזה כניסות/יציאות יש למכשיר? איזה מקורות אתה מחבר אליו? מה ההספק?

וכמובן תמונות מלפנים ומאחור.

תתחדש ותיהנה!! (ורד)

Cloudy

חבר משקיען
מעורבות
305
נקודות
63
במקום רסיבר (שכולל Pre + DSP + Amplifier), הלכתי על היאמהה CX-A5100 שכולל PRE+DSP בלבד.
המקור העיקרי הוא nvidia Shield שמחובר ב HDMI והמקור המשני הוא הקליינט של MusicCast.
מעבר לזה הטלויזיה מחוברת עם ARC ויש נינטנדו סוויץ'.

ההספק שלו
unnamed.png
B9CD70F0D5DC4687A1053232B92727FE_12075_3240x1547_fb23ac6595a100a3c57d48d0d5ad0511.jpg
F722604A94244367843F4458332AA24E_12073_4096x1783_8ce7cceaf2cff1a07a8b572c1f78a36c.jpg

Cloudy

חבר משקיען
מעורבות
305
נקודות
63
הסיבה העיקרית בגללה בחרתי ב CX-A5100 המיושן יחסית (מעבר למחיר) היא שהדרישות שלי מבחינה טכנולוגית עדיין אינן בקצה ומנגד המחליף שלו סובל מרעש מיותר בגלל כשל תכנוני של יאמהה:

CX-A5100:
Brown: Unbal - 90dB @ 1kHz
Red: Bal -95dB @ 1kHz

CX-A5200:
Purple: Unbal -88dB @ 1kHz
Blue: Bal -72dB @ 1kHz

Croc

חבר משקיען
מעורבות
111
נקודות
43
אם אתה עם ימהה - איזו הגברה יש לך "של בית מלאכה"?

Croc

חבר משקיען
מעורבות
111
נקודות
43
כל השיקולים שאמרת בבחירה - הם השיקולים.
אני נזהר מקונצנזוס - כי ראיתי יותר מדיי מקרים של אפקט העדר - ז"א מהללים משהו בגלל שמיהו נחשב אמר, כתבה, מותג, מחיר וכו'
אני מעדיף לסמוך על דעת 2-3 אנשים שאני יודע שהטעם שלהם דומה לשלי (גם מוזקיה גם סאונד).

מחחינת VALUE FOR MONEY ברור שציוד TOP ישן נותן המון (רק צריך לשים לב לרענן אותו אם נדרש).
ופרוייקטים בבניה עצמים - זה גם VFM מטורף, אבל פה באמת צריך לדעת מה בוחרים וכו' - יש בתחום הזה הרבה שלטנות והבטחות שב - צריך לדעת על מה הולכים.

בשני המקרים (ציוד ישן או פרוייקט) - דברים טובים לא עולים גרוש וחצי.
ולא פעם יש מחסום מנטלי לשלם סכומים לא קטנים על ענתיקה (שאולי גם נראית לא משהו) או על פרייקט שזה בגדול חתול בשק וערך שלו ביד שניה הוא לא ברור בכלל.

Cloudy

חבר משקיען
מעורבות
305
נקודות
63
אם אתה עם ימהה - איזו הגברה יש לך "של בית מלאכה"?

היאמהה אינו מגבר. רק Pre+Processor.

הסאבים של מוראל מוגברים באמצעות מגבר סטריאו עם מעגל מתוצרת Powersoft. המעגלים הללו מופיעים בעיקר בהגברה של אולמות ואצטדיונים.
בעוד שהם לא עונים לדרישות "אודיופיליות" כאלה או אחרות, הם עדיין Overkill מבחינת דיוק וכח עבור הסאבוופרים.
(עריכה: ראוי לציין שהסיבה למגבר הזה היא שלא יכולתי להשיג את המגבר המקורי - Morel Harmony Amp-200)

5 הרמקולים מוגברים ע"י מגבר (בתמונה) עם 5 מעדלי מונו נפרדים מתוצרת Hypex.
Rouge Hydra Multichannel.png

נערך לאחרונה ב:

Croc

חבר משקיען
מעורבות
111
נקודות
43
המעגלים הללו מופיעים בעיקר בהגברה של אולמות ואצטדיונים.
בעוד שהם לא עונים לדרישות "אודיופיליות" כאלה או אחרות, הם עדיין Overkill מבחינת דיוק וכח עבור הסאבוופרים

אני לא יודע על סמך מה אתה טען את הדברים האלו.
זה שזה נמדד טוב עוד לא אומר כלום על התוצאה הסופית בסאונד.
אתה מבין מה זה קונצזוס שהוא בולשיט.....

Croc

חבר משקיען
מעורבות
111
נקודות
43
אבל העיקר - שאתה מרוצה ונהנה.
אני אומר את זה לא בציניות אלא באמת - כי בסוף זו התוצאה שקובעת.

Cloudy

חבר משקיען
מעורבות
305
נקודות
63
אני לא יודע על סמך מה אתה טען את הדברים האלו.
זה שזה נמדד טוב עוד לא אומר כלום על התוצאה הסופית בסאונד.
אתה מבין מה זה קונצזוס שהוא בולשיט.....
על סמך חיפוש באינטרנט אחר מוצרים שהמעגלים הללו מוטמעים בהם (הוספתי קישורים בפוסט) ועל דעתו של הבחור החביב בבית המלאכה שהשתדל להתאים לי את הפתרון בטוב ביותר לדעתו עבור הצורך והארנק שלי.

בוא נגיד שבהשוואה למגברי סאב ייעודיים שמצאתי בהמון מקומות, המגבר שלי (שאינו מיועד לסאב) מזייף הרבה פחות (THD) ומספק המון כח במחיר די תחרותי.

Croc

חבר משקיען
מעורבות
111
נקודות
43
אין לי מה להוסיף.
הצבעתי כבר על חוסר קשר בין זה לבין התוצאה בצליל.
זה בדיוק מסוג הסיסמאות וסיפורי פוגים שמוכרים לצרכנים.

שאלת אותנו איך אנחנו בוחרים?
אני אישית - אני - כאשר ראוה טענות כאלו לא בוחר אלא בורך.
אבל זה אני...

Croc

חבר משקיען
מעורבות
111
נקודות
43
חכה יבוא שניצל ישפוח עוד שמן קנולה על המדורה :שתוי:

Cloudy

חבר משקיען
מעורבות
305
נקודות
63
עניין של פרספקטיבה אני משער.
בראיה שלי, מגבר הוא קופסה מטומטמת שאין צורך לעשות לה העמדה, toe in, לקרב או להרחיק מקירות וכו', כך ש(לעניות דעתי) הוא ישמע זהה גם אם אתלה אותו מהתקרה בצמוד למוט ריקוד עם או בלי פליט מצעד הגאווה שמבצע עליו שפגאט בחוטיני אדום (אודיופילי). ;)

עריכה: לאלה שסוברים אחרת, הרי שכנראה עדיף למגבר שלי להיות מחוץ לקופסת הסאבוופר בשונה מהרוב.

נערך לאחרונה ב:

Croc

חבר משקיען
מעורבות
111
נקודות
43
אני לא יודע מה זה אומר בדיוק.
לכל הרכיבים הם אותו דבר.
לא כל רכיב PRO אומטימלי ליישום ביתי אידופילי.
יישום וכל מה שמסביב גם קובע הרבה.
יש שיקולי עלויות וזמינות חלקים.

Cloudy

חבר משקיען
מעורבות
305
נקודות
63
אני לא יודע מה זה אומר בדיוק.
לכל הרכיבים הם אותו דבר.
לא כל רכיב PRO אומטימלי ליישום ביתי אידופילי.
יישום וכל מה שמסביב גם קובע הרבה.
יש שיקולי עלויות וזמינות חלקים.
  1. אם לא תשאל, איך תדע? ;)
  2. אכן, זה שבחרתי ברכיב של יצרן X לא אומר שהתוצאה הסופית תהיה זהה. אני סמוך ובטוח שיש הבדל בפריפריה בין המגבר שלי ובין המגברים מבוססי אותו מעגל מיצרנים אחרים. למרות שאני מאמין שההבדלים הללו לא מצדיקים מחיר כפול עד מרובע.
  3. מסכים לחלוטין. הסיבה בגללה זה לא הפריע לי היא ששוב, בהשוואה למגברי סאב ייעודיים, לפחות ברמת המספרים המוצהרים ע"י היצרן, המעגל שקניתי עדיף.
  4. מסכים ככל הנוגע לסעיף 2.
  5. Tell me about it... ישנה בעית זמינות קשה שרק החמירה בשנה האחרונה.

Cloudy

חבר משקיען
מעורבות
305
נקודות
63
אם מישהו במקרה סקרן לגבי כבילה...
החיבורים מהפרוססור למגבר הראשי הם XLR מתוצרת בית המלאכה.
מהפרוססור למגבר הסאבים, RCA מאותו בית מלאכה.
לרמקולים... חבל.

לני

חבר משקיען
מעורבות
270
נקודות
63
היוש

אני דוגל בחוכמת ההמונים. בשורה תחתונה ה"המונים" זה שלושה, ארבע חברים שהם בראש שלי פחות או יותר , עם קילומטרג' גדול משלי שיודעים ומבינים שהצרכים שלי ושלהם שונים וכך גם הכיס והם ממליצים לי בהינתן התקציב שלי.

בכל מקרה
לדעתי מגבר זה הרבה יותר מסתם קופסא .
מגבר זה לא רק להנדס מעגל "טוב" יש הרבה טרייד אוף בין איכות למחיר.
ולכן אני לא שולל שפתוח מכסה ולשדרג רכיבים בתוך המגבר.
לפעמים השדרוגים הקטנים האלה נותנים חיים חדשים ומביאים מוצרים בינוניים להיי אנד .

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור