ספייקים לרמקולים העומדים על קרמיקה , שאלה …

newhere

אוהב את התחום
מעורבות
7
נקודות
8
מישהו זרק לי עצה כי אין צורך בספייקים לרמקולים
כאשר הם מונחים על קרמיקה ( רצפה קשה )
הגיוני ?
תודה מראש.

newhere

אוהב את התחום
מעורבות
7
נקודות
8
ההגיון שהוסבר לי שהרמקולים צריכים להיות יציבים ולא לזוז. כאשר הם על ספייקים על קרמיקה
הם פחות יציבים וקורה ההיפך , הם משפיעים לרעה כי הרמקול לא ״מעוגן״ לרצפה.
ספייקים נאמר לי מיועדים לרצפת עץ או על שטיח

Juiced

חבר משקיען
מעורבות
277
נקודות
63
אני יכול להעיד שעל רצפת למנציה בלי תחתיות זה משפיע.
לא יודע איך על קרמיקה אבל זו סה״כ בדיקה פשוטה.

זה גם תלוי בסוג הרמקול

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,125
נקודות
113
מישהו זרק לי עצה כי אין צורך בספייקים לרמקולים
כאשר הם מונחים על קרמיקה ( רצפה קשה )
הגיוני ?
תודה מראש.
לא. רמקול שיש לו ספייק כאשר הוא מוצב על רצפה קשה כדוגמת קרמיקה, לספייק צריך שתהיה תושבת בינו לבין הרצפה. מי ש-״זרק״ לך את עצת הזהב הזו טועה.

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,125
נקודות
113
ההגיון שהוסבר לי שהרמקולים צריכים להיות יציבים ולא לזוז. כאשר הם על ספייקים על קרמיקה
הם פחות יציבים וקורה ההיפך , הם משפיעים לרעה כי הרמקול לא ״מעוגן״ לרצפה.
פשוט לא נכון. שום רמקול לא צריך להיות מעוגן לרצפה. להפך. אממה אין זה אומר שרמקול לא צריך לעמוד יציב וישר על הרצפה. שימוש נכון וראוי בספייקים לא סותר את זה.

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,125
נקודות
113
ספייקים נאמר לי מיועדים לרצפת עץ או על שטיח
על שטיח ניתן להציב ללא תושבות לספייק. תלוי בסוג הרמקול. זה לא גורף.
ספייק על רצפת עץ ללא תושבת... פשוט יגרום נזק לרצפת העץ. למה לעשות את זה?.
אגב, טרם נתקלתי במקרה שתושבת לספייק הזיקה לסאונד. נתקלתי בהחלט במקרים שזה הטיב את התוצאה. אממה, טרם נתקלתי במקרה בו רמקול עם ספייקים שעומד על רצפה קשיחה ללא תושבת נשמע טוב יותר מאשר עם התושבת.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
על שטיח ניתן להציב ללא תושבות לספייק. תלוי בסוג הרמקול. זה לא גורף.
ספייק על רצפת עץ ללא תושבת... פשוט יגרום נזק לרצפת העץ. למה לעשות את זה?.
אגב, טרם נתקלתי במקרה שתושבת לספייק הזיקה לסאונד. נתקלתי בהחלט במקרים שזה הטיב את התוצאה. אממה, טרם נתקלתי במקרה בו רמקול עם ספייקים שעומד על רצפה קשיחה ללא תושבת נשמע טוב יותר מאשר עם התושבת.
על שטיח לא שמים תושבות ספייק כי כל הרעיון שהספייקים יתחפרו בו. תושבות לספייקים הם סוג של פיין טיונינג ולכל סוג יש השפעה על הצליל.
הייתי בבית של בחור שקנה הרבה סוגים וא' גם כאן יש ענין לסינרגיה ב' תושבות קרבון הפשוטות למשל ממש יבשו את הצליל ואת זה בדקתי גם אצלי וגם אצל צד ג'.
על רצפת קרמיקה חלקה, גרניט פורצלן כנ"ל ושיש האנרגיה של הוופר תגרום לרמקול להחליק בכיוון הנגדי, ז"א אחורה, והרמקול יפסיד אנרגיה בבאס שמתבזבזת על תנועה זו וגם תיגרם בעיה בטיימינג, אפשר לשאול אם כן מה עם תושבות שתחתיותיהן חלקות, האם הן לא תחלקנה על הרצפה? הפתרון הוא כפי שמספקת atacama עם תושבותיה, מדבקת פולימר דקיקה שמונעת את ההחלקה.

נערך לאחרונה ב:

newhere

אוהב את התחום
מעורבות
7
נקודות
8
תושבות לספייקים הם סוג של פיין טיונינג ולכל סוג יש השפעה על הצליל.
הייתי בבית של בחור שקנה הרבה סוגים וא' גם כאן יש ענין לסינרגיה ב' תושבות קרבון הפשוטות למשל ממש יבשו את הצליל ואת זה בדקתי גם אצלי וגם אצל צד ג'.
על רצפת קרמיקה חלקה, גרניט פורצלן כנ"ל ושיש האנרגיה של הוופר תגרום לרמקול להחליק בכיוון הנגדי, ז"א אחורה, והרמקול יפסיד אנרגיה בבאס שמתבזבזת על תנועה זו וגם תגרום לבעיה בטיימינג, אפשר לשאול עם כן מה עם תושבות שתחתיתן חלקה, האם הן לא תחלקנה על הרצפה? הפתרון הוא כפי שמספקת atacama עם תושבותיה מדבקת פולימר דקיקה שמונעת את ההחלקה.
הרמקולים שלי מגיעים עם טבעות עגולות מגומי כלשהו - בין תחתית הרמקול לרצפה. החומר נראה לי לא מחליק במיוחד.
כל רמקול שוקל 70 ק״ג. נראה שזה יציב מהבחינה של תזוזה. אבל מי יודע. ...

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
70 קילו ?! וזה בא עם גומיות אורגינליות? במקרה הזה אם הם שלמות תשאיר ודי, אין סיכוי לתזוזה וגם היצרן בטח שם משהו שלא פוגם בביצועי הרמקול. אם זה משהו שלא היה במקור שים ספייקים ותושבות בראס איכותיות שהן גם לא יקרות כי גומיות OEM מוציאות את הסאונד מפוקוס וגורמו לבאס בלגן.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור