נדוש , נדוש אבל כל פעם מפתיעה מחדש כבלים כבלים.....

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
אני משחק באודיו של גדולים כבר16 שנה ונושא הכבילה וחשיבותו נתחן עד דק דק מיקרוני.
ואני עדיין מופתע מחדש כל פעם !!!
שלא תבינו תמיד ידעתי שכבילה עושה הבדל . עוד בתחילת דרכי חברת מייפלשייד היתה עושה ביקורי בית ומדגימה על עיוור את הכבלים שלה .
אבל בשבועה האחרון גיליתי את רמת החשיבות והקריטיות של הכבילה לתוצאה !
בעקבות מס פוסטים מתלהבים אחד על כבל חשמל שכבר כתבתי עליו ואחד על על אנטרקונקט אנלייזיס אפקס שאלדר תיאר אותו בפורום השני ( עד היום הסתפקתי בכבילה ממוצעת במונחים אודיופיליים . אמרתי לעצמי יש לי משהו סביר פלוס גם מספיק מכאן נתמקד במכשירים ) .
ובגלל שיעמום הקורונה החלתתי לנסות כבלים יקרים (לא מאוד ) אבל כאיילו שדווח אליהם שסיפקו תוצאה מעבר לרף המחיר שלהם ושדווח אלייהם שהם מצליחים ליצור שקט שחוסף פרטים ומיצרים יותר דינאמיות בסאונד ( בקיצור לא מפלטרים חונקים מרגיעים רדומים....)
בשלב ראשון זה היה כבל מתח של sine canton שהפיל אותי לקרשים וזה לא שלפני זה הדברים לא נגנו ברמה גבוהה מי שביקר אצלי יעיד. אותו מיד הזמנתי ואת הדמו החזרתי למאסטרואודיו.
לאחר מכן חיברתי את האנלייזיס אפקס אינטרקונקט והוא פחות או יותר אותה תוצאה של יותר שקט שהסיר מסך מהסאונד ויותר דינאמיות ( לכל ספקני הכבילה אצלי במגבר בלחיצת כפתור ניתן לעבור מכבל לכבל למי שרוצא לשמועה הבדלים ) .
המחשבה על מה השילוב של כבל החשמל והאינטרקונקט יכולים לעשות ביחד מפחידה אותי איך חייתי שנים בחושך וזה לא באמת שהיתי בחושך למי שהבין.
עכשיו הדילמה היא כזו : המסכנה שלי בגדול ממה שחוויתי שכבל החשמל קריטי יותר מהאינטר קונקט, וקולות לחשו לי שהמעבר מהcanton של sine לsutra שעולה כפול תיתן קפיצה משמעותית . עכשיו העם לגרד עוד 2000 ולהזמין את הכבל היקר יותר או להשאר עם הקנטון ולהזמין את האינטר קונקט.
בקיצור אני מוכר כליה למי שצריך

עמית

חבר משקיען
מעורבות
212
נקודות
63
זו אחת מתופעות הלוואי של ההסגר והקורונה..
להבחין בין סוגי כבלים..

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
אני מתייחס לכל כבל כאל מכשיר, לפעמים שדרוג כבילה ישפר תוצאה יותר משדרוג רכיב. לבנות מערכת איכותית עם כבילה לא מתאימה זה בזבוז כסף מכיוון שאין שום אפשרות להוציא ממגבר את המיטב מבלי לחבר אליו וממנו את הכבלים הנכונים. למרות הספקנים והשוללים, גם הכבלים הדיגיטליים עושים הבדל ולא קטן.

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
זו אחת מתופעות הלוואי של ההסגר והקורונה..
להבחין בין סוגי כבלים..
לא, תופעת הלוואי היא ההאזנה למוזיקה, אבחנה בין כבלים היא הרצון לשמוע יותר טוב.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,506
נקודות
113
צחי כפרה , מופתע שקראת על האפקס וגם אותו הזמנת , באמת כתבתי את דעתי הבלתי משוחדת לגבי כבל ששווה הכסף , לא יקר יחסית ועובר לי פה שלל כבלים מטורפים ,
משום מה הואשמתי בקצת תמיכה בעופר באופן מוטה ,כאילו אני מקבל העסק בחינם , נראה לכם זה הכבוד של אלדר?
בקיצור נחזור לכבל !!! מעולם לא היה לי כבל שקט כזה שפתוח בעיקר בקצוות לגמרי , מאוד ממליץ למי שאין לו כסף לקנות קריסטל קייבל ,וגם לא בטוח שהוא פחות טוב , יפה צחי ששמת לב!!!!(ורד)
אני אומר תשאר עם הקנטון ותזמין אפקס!

נערך לאחרונה ב:

n1957

אוהב את התחום
מעורבות
46
נקודות
18
לאחר החלפת מעמד הסטריאו, סוף סוף יש גישה, עכשיו אפשר לטפל בכבלי הרמקולים.
האם כבל נחושת ברמה טובה, עדיף על כבל כסף?
איך מתחילים תהליך שכזה?
הרי לא ארכוש כבל ראשון, לפני שאתנסה עם לפחות כמה סוגים.
מדובר בהגברה של Bladeluse thor3, ורמקולים של Dali Hellicon 800.
תודה וחג אודיו שמח

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,506
נקודות
113
לא! כבל כסף לא עדיף על נחושת , הכל תלוי במערכת שלך , כבל כסף טיפה יותר יבש ופתוח בגבוהים , נחושת טיפה יותר שמנמן וחם , בעצם צריך לבדוק לפי האוזן שלך , יש גם הבדלים בהתאם למיבנה הכבל , רב גידי או חג גידי הצורה שהם מושחלים בצינור הכבל ,לא מכיר הדאלי , אבל אם הוא צלול כזה ,לא הייתי הולך על כסף , אם הוא חמים , כן ,

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
אני מתייחס לכל כבל כאל מכשיר, לפעמים שדרוג כבילה ישפר תוצאה יותר משדרוג רכיב. לבנות מערכת איכותית עם כבילה לא מתאימה זה בזבוז כסף מכיוון שאין שום אפשרות להוציא ממגבר את המיטב מבלי לחבר אליו וממנו את הכבלים הנכונים. למרות הספקנים והשוללים, גם הכבלים הדיגיטליים עושים הבדל ולא קטן.
חד משמעי !

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
צחי,
שמעתי ש @roberts מעביר סדנה מיוחדת לגמילה מהשפעת כבלים...
שמעתי גם שמנהל הבנק שלך מוכן להשתתף במימון הסדנה...

:)

אריה

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
צחי,

אריה
בימים רגילים אני מעביר את הסדנה פנים מול פנים ......בימים אלו עקב התקנות החדשות רק ב Zoom.;)

כדברי טרומפלדור.....לא שווה להקנס בעד כבלינו.....

ולמי שיקרא פוסט זה עוד מספר שנים ולא יבין על מה אני מדבר.....אלה ימי הקורונה הלא עליזים

נערך לאחרונה ב:

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
כשתגמר הקורונה אני יעשה לרוברט סדנה לסיום הויכוח.
ברגע אחד אני יראה לו איך 2 כבלים מרימים את הסאונד יותר ממכשיר .
בחינם

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
כשתגמר הקורונה אני יעשה לרוברט סדנה לסיום הויכוח.
ברגע אחד אני יראה לו איך 2 כבלים מרימים את הסאונד יותר ממכשיר .
בחינם
לא הייתי מהמר עליך בהקשר הזה.

אריה

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
אם יש משהו שרוברט מפחד ממנו זה לגלות שכל השנים הוא פשוט טעה. זו הסיבה שהוא מסרב לנסות כל דבר שהוצע לו בתחום ומתעקש אך ורק על השיטה (המטופשת) שלו לבחינה של כבלים. לא הייתי מהמר שאי פעם תשכנע אותו, הוא לגמרי אטום ומפוחד!
לוגיקה, כפרון, לוגיקה..... איך אתה יכול לשכנע אותי שיש הבדלים בין כבלים כשאני לא שומע זאת?

כדי להוכיח לי שיש הבדלים אתה צריך להוכיח לי שאתה אכן שומע, ואז אגיד "וואלה אני, רוברט, חרש אבל pruym אכן שומע" וכמסקנה מכך - אולי אכן יש אנשים ששומעים הבדלים.

.......ואני מקווה שמובן לך שחוץ מ BT שאתה תבצע אין שום בדיקה מדעית שאכן תוכיח זאת.

וכפי שאני מכיר את המשך הויכוח אתה תטען ש"אני לא חייב להוכיח לך שום דבר" ....OK וכאן מסתיים הויכוח ללא שום הכרעה.......וניתן לחזור לשיגרת הקורונה;)

נערך לאחרונה ב:

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,506
נקודות
113
אם יש משהו שרוברט מפחד ממנו זה לגלות שכל השנים הוא פשוט טעה. זו הסיבה שהוא מסרב לנסות כל דבר שהוצע לו בתחום ומתעקש אך ורק על השיטה (המטופשת) שלו לבחינה של כבלים. לא הייתי מהמר שאי פעם תשכנע אותו, הוא לגמרי אטום ומפוחד!
אולי מספיק עם זה (מטופשת , אטום ומפוחד ) ,לא שאני לא חושב כמוך , אולי אפילו יותר מכור לעניין , אבל למה לפנות ככה ?
העניין הזה של פניה מעליבה לרוברט בעיקר לא יכול להמשך , מבקש ממך בבקשה !

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
צחי,

אריה
למה, אריה, למה... גם כשהוא לא מציק, אתה צריך להעלות אותו מהאוב?

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
אולי מספיק עם זה (מטופשת , אטום ומפוחד ) ,לא שאני לא חושב כמוך , אולי אפילו יותר מכור לעניין , אבל למה לפנות ככה ?
העניין הזה של פניה מעליבה לרוברט בעיקר לא יכול להמשך , מבקש ממך בבקשה !
....ואני נשבע לכם שלא דברתי/ביקרתי את שניצל מאז "כנס האגודה האודיופילית הישראלית", אפילו רבנו (בפורומים) לאחרונה על כמה עניינים שהסתברו כאי הבנה.

ולמרות הכול....כנראה שמאחורי הגודל של שניצל (פיזי+אגו [לפעמים]+רמקולים+כבלים + הרבה עוד דברים) מסתתרת נפש עדינה עם הרבה תחושת צדק (ורד):לב:

נערך לאחרונה ב:

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
למה, אריה, למה... גם כשהוא לא מציק, אתה צריך להעלות אותו מהאוב?
LOL...
אני מתגעגע אליו.
בסך הכל נראה לי שרוברט בן אדם טוב רק שהגישה שלו מעצבנת אותנו האודיופילים.

אריה

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
שניצל לא באמת מעניין אותי ואני לא מכיר אותו מעבר לכך שהוא האחרון שיכול להטיף מוסר על שחרור לשון והעלבות כי כשזה משתחרר לו הוא לא עדין במיוחד.
אני אסביר למה אני כותב את מה שאני כותב. אז ככה יש לזה שלושה צדדים, הראשון הוא שאתה מטעה אנשים, השני הוא שאתה מקומם אנשים שמשקיעים לא מעט כסף ואתה מזלזל בהם השלישי הוא כזה, אני לא חושב ששניצל או צחי או מתנוש טיפשים, הם לא! במקומך הייתי אומר לעצמי, אם אנשים כאלה עם כל כך הרבה ניסיון אומרים לי בוא, שחרר את האנטי, שב ותקשיב הייתי שמח (במקומך) להתקדם לשם אבל אתה אטום והופך את העולם להוכיח את צדקתך בעזרת תיאוריות וסטטיסטיקות והתחמקויות.
קרא פעם נוספת את הפוסט הספציפי שענית עליו כל כך בגסות - הוא ענייני, לא מתלהם והוגן.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
אני פונה ככה אחרי היסטוריה לא קטנה, המון עדינות וניסיון כנה להראות לו שהוא טועה.
מה קשור הסטוריה לעניין ? אנחנו גם קונים מרצדסים מגרמניה (אגב יום השואה שהיה לפני יומיים) .....ענית בצורה גסה ומחפירה לפוסט עדין !!!

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור