מדינת שנורר במלא עוצמתה...גועל נפש להקיא

• פותח הנושא zs
  • פורסם בתאריך

רועי51

חבר משקיען
מעורבות
204
נקודות
43
שלא תתבלבל. אירופה מכניסה עכשיו את היד עמוק לכיס. היא תקרוס עד שזה יגמר.

הצעד הנכון כרגע הוא להקשות על האזרחים בשביל שהמדינה תוכל להתקיים אחר כך. זו אחת מהפעמים שאני, בתור עצמאי בתחום מת לחלוטין כרגע, עם אפס הכנסות והרבה עובדים, שחושב שלמרות שאני כאן עבור המדינה. אם האוצר יקרוס, כולנו נקרוס.
יש הבדל בין עצמאי שבחדר האחורי או בגינה למטה יש לו הרים קטנים של כסף שיכולים להספיק לו לכמה שנים טובות של חיים נוחים, מעניינים ועתירי מוצרים מפיגי שיעמום, לכזה שחי מהיד אל הפה ושיתוק העסק שלו ללא עזרה חיצונית ירסק במהירות מרשימה את חייו ואת משפחתו ועצמאי מהסוג השני אגב הוא לא איזה יצור חריג וחד פעמי, שאפשר לפטור אותו כטעות דגימה, יש המונים כאלו. המדינה, גם זו כמו שלנו, וגם אם הקפיטליזם כמו אצלנו נכון להיום, הוא נשמת אפה, צריכה בסיטואציה קשה כזו, פשוט לשכוח את כל התאוריות האויליות של מילטון פרידמן ולהתמקד בהצלת ( והביטוי הוא מדויק לטעמי ) אזרחיה.

Tamir Ivan

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
179
נקודות
43
כזה שחי מהיד אל הפה.
הבעיה שיש כאלה שלפה שלהם אין גבול, וכל שקל שמרויחים שורפים על הוצאות אינסופיות, בולמוס של קניות, נסיעות לחו"ל הגדלת הוצאות לקראת סוף שנת המס, מה לא? רק לא לשלם מס למדינה!
אז לבולמוס הזה יש מחיר שאותו אנו רואים כאן ועכשיו.

לדעתי המדינה לא צריכה לממן מדיניות הוצאות גובלת במופקרת של חלק מאזרחיה.

מי שלא יודע לחסוך ליום סגריר, שלא יתפלא אם יישאר ללא משאבים בנקודות זמן בחיים.

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
שילמת ביטוח לאומי, אין סיבה להפליה בין עצמאים לשכירים בזכויות, זה עיוות שאין לו מקום ב 2020.
לאוצר אל תדאג, אולי סוף סוף יתחיל להסתכל על ההון השחור שנע ברחובות ישראל.

מבלי להכנס (כרגע) למי צודק, כדאי לדעת ולדייק בעובדות:
1. עצמאי לא משלם לביטוח לאומי עבור ביטוח אבטלה. (ולכן אינו זכאי לכך).
2. עצמאי זכאי לניכוי ממס בדוח השנתי שהוא מגיש בשעור של 52% מהתשלומים שהוא שילם לביטוח הלאומי. (שכיר לא). לעניין זה ראה :
מפקודת מס הכנסה:
"47א. (א) יחיד שבשנת מס שילם דמי ביטוח לפי חוק הביטוח הלאומי [נוסח משולב], תשכ"ח-1968 (להלן - חוק הביטוח), ומס מקביל לפי חוק מס מקביל, תשל"ג-1973 (להלן - מס מקביל), בשל הכנסה שאינה הכנסת עבודה, יותר לו ניכוי של 52% מהסכום ששילם, למעט תוספת לפי סעיף 179(א) לחוק הביטוח, ובלבד שהניכוי לא יעלה על הכנסתו החייבת שלפני הניכוי."

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
שלא תתבלבל. אירופה מכניסה עכשיו את היד עמוק לכיס. היא תקרוס עד שזה יגמר.

הצעד הנכון כרגע הוא להקשות על האזרחים בשביל שהמדינה תוכל להתקיים אחר כך. זו אחת מהפעמים שאני, בתור עצמאי בתחום מת לחלוטין כרגע, עם אפס הכנסות והרבה עובדים, שחושב שלמרות שאני כאן עבור המדינה. אם האוצר יקרוס, כולנו נקרוס.
המדינה היא המעסיק הכי גדול במשק, מה לגבי עובדי המגזר הציבורי?

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
הלוואי כמו השכירים
שכירים מתחלקים בדמי בטוח לאומי עם המעסיקים, עצמאים משלמים את ה 15% ביטוח לאומי לבד (גם את ההפרשה לפנסיה)
מי שעובד עם לקוחות פרטיים, זה אומר שהוא צריך לספוג גם 17% מע"מ בנוסף
וזה חוץ ממס הכנסה
בחישוב זריז, עצמאי מרמת הכנסה ממוצעת משלם 60% מיסים כל חודש והכנסה בינונית 70% מס
ומה מקבל מהמדינה עכשיו עצמאי שלא יכול לעבוד ?
מענק חד פעמי של 6000 שח
פשוט לנשק להם את הידיים
תודה

החישובים שלך לא נכונים. לא נכנס לכולם,אבל אציין חלק:
1. מי שהוא עוסק מורשה יכול להוציא במקרים מסוימים חשבונית עצמית על מנת שלא לשלם כפל מע"מ.
2. אף אחד במדינה לא משלם 60 אחוז מיסים מהכנסתו. נראה לי שאתה מתבלבל (כמו רבים אחרים) עם מדרגות המס.

לאוצר יש 140 מליון דולר רזרבות של מט"ח
גם ובעיקר למצבים כאלו זה מיועד
אם לא יכניסו יד עמוק לכיס יהיה כאן משבר של שנים ארוכות שיפרק את המדינה מבחינה כלכלית וחברתית
יש לפי ההערכות 20-30% מהעובדים שיכולים להסתדר ללא הכנסה תקופה ממושכת, האחרים ייכנסו למצבים קשים מאוד והמדינה עלולה להיכנס למשבר עמוק שיימשך שנים רבות מאוד אם לא תשלח את היד עמוק לכיס.
לאנשים יהיה קשה להשתקם ולחזור למעגל העבודה אם הם יירדפו ע"י בנקים והוצאה לפועל אחרי המשבר.
במדינות שמנוהלות כלכלית באופן אחראי וחכם, זה מה שעושים עכשיו. שולחים את היד עמוק לכיס.
מליון ילדים ו 2 מליון אנשים נמצאים בישראל מתחת לקו העוני (רבע מאוכלוסיית המדינה) במספרים שהלכו וגדול בשנים האחרונות (אנחנו מקום 1 במדינות המערב בעניין הזה) מישהו מסוגל לדמיין מה זה עבורם בנוסף לכך פיטורים, או הפסקת השתכרות בנוסף למצב שהם נמצאים בו ?
חס וחלילה שהמדינה לא תעשה את כל מה שהיא יכולה למניעת הפגיעה הנוספת במי שאיבד את עבודתו ומטה לחמו עכשיו כתוצאה למשבר והוא תקוע בבית בלי יכולת למצוא עבודה אחרת (חוץ מבסופרמרקט בשכר מינימום עם 90% לחלות בקורונה).
גם פה יש אי דיוק "קל".
לפי הערכות יש בידי בנק ישראל 140 מיליארד (דולר).
בטח לא מליון.

** אולי כדאי לקרוא לפני ששולחים **

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
מבלי להכנס (כרגע) למי צודק, כדאי לדעת ולדייק בעובדות:
1. עצמאי לא משלם לביטוח לאומי עבור ביטוח אבטלה. (ולכן אינו זכאי לכך).
2. עצמאי זכאי לניכוי ממס בדוח השנתי שהוא מגיש בשעור של 52% מהתשלומים שהוא שילם לביטוח הלאומי. (שכיר לא). לעניין זה ראה :
מפקודת מס הכנסה:
"47א. (א) יחיד שבשנת מס שילם דמי ביטוח לפי חוק הביטוח הלאומי [נוסח משולב], תשכ"ח-1968 (להלן - חוק הביטוח), ומס מקביל לפי חוק מס מקביל, תשל"ג-1973 (להלן - מס מקביל), בשל הכנסה שאינה הכנסת עבודה, יותר לו ניכוי של 52% מהסכום ששילם, למעט תוספת לפי סעיף 179(א) לחוק הביטוח, ובלבד שהניכוי לא יעלה על הכנסתו החייבת שלפני הניכוי."

איני רואה חשבון (לשמחתי) ופחות בקיא בסעיפי מיסוי או באחוזי המיסוי החלים על עצמאיים.
אני רוצה להאמין שרוב העצמאיים משלמים מס וביטוח לאומי כחוק, ומן הראוי שהמדינה תדע להשיב לאדם כשצריך.
במציאות שנוצרה בישראל אין לעצמאים רשת ביטחון בדומה לשכירים, זה אינו המצב בכל המדינות בעולם, לדעתי זה רגע מכונן לשינוי העיוות.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
אני מאמין שהמטרה של כל הכלכלנים והאנליסטים בממשלה, ויש שם כאלה שמבינים קצת יותר מיושבי הפורום, זה לייצר איזון מסוים בין שניהם.

צריך לזכור שאף מדינה לא באמת יודעת להתמודד עם האסון הזה. יש מדינות בהן אזרחים מתים כמו זבובים, יש כאלה שלא מצליחים להשתלט על המגפה.

אבל הדבר היחיד שאני מבין מכל הסיפור הזה הוא שאין מערכת בריאות בעולם שיכולה לטפל במליוני אזרחים במצב קשה. לכן, תקציב זה לא הסיפור כאן אם כי משטר. סגר מוחלט! אין עסקים, אין להסתובב. מצידי שירתכו דלתות בבתים. בלי בידוד כללי מוחלט, אין שום דרך לבודד את החולים ולהחזיר את יתר האוכלוסיה בחזרה לחיים נורמלים (שיתרמו לכלכלה). לכן, הכסף כרגע פחות מעניין. יותר מעניין שיהיו כמה שיותר אנשים חיים שיוכלו להתלונן, העיקר שיתלוננו חיים.

באף מדינה לא נזקקו לטפל במיליוני חולים, בסין כ 81000 חולים, במדינה עם אוכלוסיה של 1.3+ מיליארד תושבים זה סביר בסה"כ.

אחוזי התמותה באיטליה חריגים ואינם דומים לשום מדינה אחרת, אלה אם כן באיטליה יש הרבה, אבל הרבה יותר חולים ממה שהמערכת יודעת ואז נתון המתים מתיישר גם עם שאר העולם.

באיטליה יש מספר הצטברויות של דברים שגרמו להתפרצות ברגע אחד. החל מאוכלוסיה מאוד מבוגרת שמעשנת כמו קטר, אי סגירת שדות התעופה מטיסות קונקשיין שמקורם בסין, דרך אוכלוסיה סינית בת מאות אלפים הגרה בצפון איטליה ועוסקת בייצוא מוצרי טקסטיל, עור וריהוט שיעמוד בקריטריון של made in italy, מרכזי ערים צופות (מי שביקר באיטליה מבין על מה מדובר) ולבסוף הרעה החולה, "הצעירים" באיטליה חיים בבית עם הורים עד הגיעם לגיל 45+, במצב כזה כל מי שצעיר וחלה הדביק במו ידו את הוריו.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
המדינה היא המעסיק הכי גדול במשק, מה לגבי עובדי המגזר הציבורי?

כולם ניזוקים. גם בעיריית נס ציונה הוציאו כמעט 700 עובדים לחל״ת.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
באף מדינה לא נזקקו לטפל במיליוני חולים, בסין כ 81000 חולים, במדינה עם אוכלוסיה של 1.3+ מיליארד תושבים זה סביר בסה"כ.

אחוזי התמותה באיטליה חריגים ואינם דומים לשום מדינה אחרת, אלה אם כן באיטליה יש הרבה, אבל הרבה יותר חולים ממה שהמערכת יודעת ואז נתון המתים מתיישר גם עם שאר העולם.

באיטליה יש מספר הצטברויות של דברים שגרמו להתפרצות ברגע אחד. החל מאוכלוסיה מאוד מבוגרת שמעשנת כמו קטר, אי סגירת שדות התעופה מטיסות קונקשיין שמקורם בסין, דרך אוכלוסיה סינית בת מאות אלפים הגרה בצפון איטליה ועוסקת בייצוא מוצרי טקסטיל, עור וריהוט שיעמוד בקריטריון של made in italy, מרכזי ערים צופות (מי שביקר באיטליה מבין על מה מדובר) ולבסוף הרעה החולה, "הצעירים" באיטליה חיים בבית עם הורים עד הגיעם לגיל 45+, במצב כזה כל מי שצעיר וחלה הדביק במו ידו את הוריו.

בסין ריתכו דלתות. כאן עושים סצנה על מעקב סלולרי כי זה ״לא דמוקרטי״. שיתנו גז. שמים פה קצוץ על ההנחיות. אזרחים ברחו לתוך המים כשבאו לפזר אותם. באותו רגע, היה צריך לזרוק שני כרשי עמלץ רעבים. נראה אותם לא יוצאים. אני רוצה שהשילטון ידע מי הנבל שמפר בידוד ומסכן את ההורים שלי (מה שנישאר מהם) ושיתפסו אותו, יחזירו אותו הבית, יכניסו אותו לחדר, וינעלו אותו בפנים שבועיים. מי שיצא מבידוד, גמר את היום שלו עם אלה בפרצוף. באיטליה היתה אדישות, כמו בבריטניה. תבין, מערכת הבריאות היא אחד מהכלים, אבל אין לה יכולת לטפל בכמות כזו של חולים. קודם כל אסטרטגיה של פתרון אזרחי על מנת שכמה שפחות יגיעו למיון.

זה מצב מיוחד, שונה מכל דבר אחר שהכרנו. מפעם האחרונה שהתמודדו עם זה עברו כמעט 100 שנה. רק דיקטטורות יודעות לטפל בסיטואציות הללו כמו שצריך. איפה שיש דמוקרטיה, יש חכמולוגים.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
יש הבדל בין עצמאי שבחדר האחורי או בגינה למטה יש לו הרים קטנים של כסף שיכולים להספיק לו לכמה שנים טובות של חיים נוחים, מעניינים ועתירי מוצרים מפיגי שיעמום, לכזה שחי מהיד אל הפה ושיתוק העסק שלו ללא עזרה חיצונית ירסק במהירות מרשימה את חייו ואת משפחתו ועצמאי מהסוג השני אגב הוא לא איזה יצור חריג וחד פעמי, שאפשר לפטור אותו כטעות דגימה, יש המונים כאלו. המדינה, גם זו כמו שלנו, וגם אם הקפיטליזם כמו אצלנו נכון להיום, הוא נשמת אפה, צריכה בסיטואציה קשה כזו, פשוט לשכוח את כל התאוריות האויליות של מילטון פרידמן ולהתמקד בהצלת ( והביטוי הוא מדויק לטעמי ) אזרחיה.

רוב העצמאים לא מרוויחים כסף. הם מנשימים את העסקים שלהם עד שהם פושטים רגל. וכשהם פושטים רגל, הם הופכים להיות עול על החברה. עסק שלא יכול להחזיק את עצמו תקופה מסויימת בלי להכניס כסף, לא היה אמור להיפתח מלכתחילה (להוציא עסקים שנפתחו בסמוך למשבר). היה ראיון עם מכונאי רכב שבקושי גומר את החודש עוד לפני המשבר. הוא אמר בראיון ״גם ככה נהג בתנובה מרוויח יותר ממני״ ואני שואל, למה לא סגרת והפכת להיות נהג בתנובה?

הישראלי אוהב להיות ״עצמאי״. זה כמו אות כבוד - ״אני עצמאי״. רובם לא יודעים להתנהל כעצמאים.

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
נמר צודק שהרבה לא יודעים להתנהל כעצמאים אבל עם מע מיסוי כל כך בירוקרטית וקשה .קשה מאוד להתנהל.
כל שכן המס הגבוה שהמדינה גובה.גם משכיר וגם מעצמאי.
להלן: יש לי ידידה (חברה) מאוד טובה בשוויץ.נפגשים הרבה גם פה וגם שם.
היא ושותפה עצמאיות,מנהלות קומפלקס של גני ילדים 3 שכבות גיל.
אני שכיר פה.
אם אני מכפיל את מס הכנסה ב 12 חודשי עבודה אני משלם 3 משכורות.
היא משלמת משכורת ורבע וזהוא אין יותר כלום.
פרט לביטוח בריאות לפי דרגה שהיא רוצה.והיא מרוויחה פרנק לעומת שקל יותר ממני.ז"א אם אני מרוויח 4000 שח היא מרוויחה 6000 פרנק
מפה תחשבו מה שאתם רוצים.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83

זה בדיוק מה שאני טוען.

אם מסתכלים על הנתונים הבאים:
https://www.worldometers.info/coronavirus/coronavirus-age-sex-demographics/

רואים את זה בבירור.
אני חושב שאין שום סיבה שאנשים עד גיל 55 לא יוכלו להיות בחוץ. מתוכם יחלו 1% עם תסמינים ואז הם צריכים להכנס להסגר כמו כל אדם שחולה למשל בשפעת/שפעת העופות/וכו..וכו...

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
נמר צודק שהרבה לא יודעים להתנהל כעצמאים אבל עם מע מיסוי כל כך בירוקרטית וקשה .קשה מאוד להתנהל.
כל שכן המס הגבוה שהמדינה גובה.גם משכיר וגם מעצמאי.
להלן: יש לי ידידה (חברה) מאוד טובה בשוויץ.נפגשים הרבה גם פה וגם שם.
היא ושותפה עצמאיות,מנהלות קומפלקס של גני ילדים 3 שכבות גיל.
אני שכיר פה.
אם אני מכפיל את מס הכנסה ב 12 חודשי עבודה אני משלם 3 משכורות.
היא משלמת משכורת ורבע וזהוא אין יותר כלום.
פרט לביטוח בריאות לפי דרגה שהיא רוצה.והיא מרוויחה פרנק לעומת שקל יותר ממני.ז"א אם אני מרוויח 4000 שח היא מרוויחה 6000 פרנק
מפה תחשבו מה שאתם רוצים.

אני אומר לך מה אני חושב.
אשרייך שהגעת לזמנים שאתה משווה בין ישראל לשוויץ.
אפרופו, השבוע שוויץ גיסה מילואים לראשונה משנת 1940.
ומפה תחשוב מה שאתה רוצה..

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,125
נקודות
113
בסין ריתכו דלתות. כאן עושים סצנה על מעקב סלולרי כי זה ״לא דמוקרטי״. שיתנו גז. שמים פה קצוץ על ההנחיות. אזרחים ברחו לתוך המים כשבאו לפזר אותם. באותו רגע, היה צריך לזרוק שני כרשי עמלץ רעבים. נראה אותם לא יוצאים. אני רוצה שהשילטון ידע מי הנבל שמפר בידוד ומסכן את ההורים שלי (מה שנישאר מהם) ושיתפסו אותו, יחזירו אותו הבית, יכניסו אותו לחדר, וינעלו אותו בפנים שבועיים. מי שיצא מבידוד, גמר את היום שלו עם אלה בפרצוף. באיטליה היתה אדישות, כמו בבריטניה. תבין, מערכת הבריאות היא אחד מהכלים, אבל אין לה יכולת לטפל בכמות כזו של חולים. קודם כל אסטרטגיה של פתרון אזרחי על מנת שכמה שפחות יגיעו למיון.

זה מצב מיוחד, שונה מכל דבר אחר שהכרנו. מפעם האחרונה שהתמודדו עם זה עברו כמעט 100 שנה. רק דיקטטורות יודעות לטפל בסיטואציות הללו כמו שצריך. איפה שיש דמוקרטיה, יש חכמולוגים.

וואלה מכל מה שנכתב כאן, זו התגיבה היחידה שאני מסכים איתה 100%.
כסף ורדיפות פוליטיות אינן העיקר כרגע ועד שאנשים לא יכנסו למשמעת אמיתית זה לא יגמר. להיפך, זה רק יחמיר.
ולא! אני לא גיבור גדול. כמו רוב העם אני חי ממשכורת למשכורת וכשיש ילדים, משכנתא, הלוואה וכמובן אודיו (חחח) אין יותר מידי רזרבות לחודש ללא משכורת. אבל לראות את החרדים מקיימים חתונות של מאות אנשים, אנשי הבועה התל אביבית הולכים לים ופוליטיקאים שמחפשים פרובוקציות תקשורתיות במקום להרתם למשבר, אותי זה מוציא מדעתי!!
איטליה, ספרד, צרפת, גרמניה אכלו אותה חזק ושם הסיפור רחוק מלהסתיים. ארה"ב עוד תעבור את כולן יחד במתים. שם בכלל השאננות היא הזויה. אז בחיית, שבו בבית וצאו רק למה שבאמת צריך.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אבל העובדים האלו יקבלו דמי אבטלה, העצמאים לא.

נכון. בכל אסון יש כאלה שנפגעים יותר. וליאורי, אני גם עצמאי ואני גם אוכל אותה יפה. אבל מבין את הסיטואציה.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
רוב העצמאים לא מרוויחים כסף. הם מנשימים את העסקים שלהם עד שהם פושטים רגל. וכשהם פושטים רגל, הם הופכים להיות עול על החברה. עסק שלא יכול להחזיק את עצמו תקופה מסויימת בלי להכניס כסף, לא היה אמור להיפתח מלכתחילה (להוציא עסקים שנפתחו בסמוך למשבר). היה ראיון עם מכונאי רכב שבקושי גומר את החודש עוד לפני המשבר. הוא אמר בראיון ״גם ככה נהג בתנובה מרוויח יותר ממני״ ואני שואל, למה לא סגרת והפכת להיות נהג בתנובה?

הישראלי אוהב להיות ״עצמאי״. זה כמו אות כבוד - ״אני עצמאי״. רובם לא יודעים להתנהל כעצמאים.

מסכים איתך שהרבה לא יודעים להתנהל, מצד שני אנחנו דמוקרטיה ואתה לא יכול לקבוע לאדם במה לעסוק, כול הוא משלם מיסים כמוך או כמוני גם למדינה לא אין בעיה.
אנחנו לא מתדיינים על רווח כלכלי, אלה על זכויות שיש לתת לאדם ששילם את מיסיו בזמן וכחוק.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
אני אומר לך מה אני חושב.
אשרייך שהגעת לזמנים שאתה משווה בין ישראל לשוויץ.
אפרופו, השבוע שוויץ גיסה מילואים לראשונה משנת 1940.
ומפה תחשוב מה שאתה רוצה..

לדעתי מדובר בעיוות הנתונים, בשוויץ כ-15% מהחיילים בסדיר ממשיכים את השירות כחיילי מילואים למשך עשר שנים, ובתקופה זו החיילים נדרשים בדרך כלל להגיע לתקופת רענון ואימונים של כשלושה שבועות בשנה, כאשר קצינים מזומנים לתקופת אימונים כפולה.

הפעם גייסו מראש כמות גדולה לשמר את פעילות תשתיות המדינה

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
בסין ריתכו דלתות. כאן עושים סצנה על מעקב סלולרי כי זה ״לא דמוקרטי״. שיתנו גז..
למה אתה מסיים בסין... תביא דוגמאות מאיראן, צפןן קוריאה , קובה.
לידם אנחנו כנראה דמוקרטיה אמיתית.
אובדן הדמוקרטיה וזכות הפרט, מטרידים אותי קצת ותר מהקורונה.
אתה כנראה מכיר קצת הסטוריה, ויודע כיצד ממשלות ניצלו בעבר מצבים לא טובים כדי להפוך לדיקטטורה.
לא אומר שזה יקרה פה, אבל זה בדרך, ובמימשל הקיים יש כמה (לא אקרא להם פשיסטים) המאמינים בדרך של טובת המדינה קודמת לטובת הפרט ויש אחרים שזה פשוט כדאי להם מהבחינה האישית.

Sol

חבר משקיען
מעורבות
621
נקודות
113
לדעת לסגור עסק בזמן זה מצריך אומץ.
לצערי לא לכולם יש את זה,וכרגע הניעור הזה יסגור אלפי עסקים.
ועדיין לפי פרופסור פול סמואלסון,כלכלה טובה נסמכת על עסקים ומעמד הביניים.
לא על הטייקונים,וכמובן לא על העניים.
האיש צדק במאה הקודמת וצודק גם היום.
נחזיק אצבעות לכל אזרחי המדינה,שיהיו בריאים ואכן הכלכלה תצא חזקה יותר.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור