כבלים כבלי חשמל ירוקים האם יש הבדל (כן)

• פותח הנושא gds
  • פורסם בתאריך

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
לאחרונה עברתי לחדר קטן מהסלון שבו היה קו נפרד אודיופילי. בחדר הנוכחי סללתי בעבר שני קווים מכבל בידוד כפול ירוק סטנדרטי כי מדובר בדירה יחסית ישנה שהתברר שיש בעיה להעביר גידים בצינורות מהלוח לאותו חדר.
לאחר תקופה של טיונינג כללי למערכת ולחדר נזכרתי שאת הכבלים הירוקים קניתי אצל שני ספקים שונים אחד מתוצרת טורקיה והשני מתוצרת גרמנית מדובר בשקלים בודדים למטר וההפרש ביניהם זעום. מה הופתעתי שעברתי מהכבל הטורקי לגרמני (שניהם עבדו שנים למטרות אחרות) לגלות שהכבל הגרמני, שלמרות ששניהם אותו חתך! יותר מסיבי בבידודים ובעין בלתי מזויינת נראה שהגידים קצת יותר עבים, הקפיץ את ביצועי המערכת באופן בולט.
כמובן שחזרתי על ההחלפה פעמיים נוספות והתוצאה הייתה דומה.
מסקנתי שגם בכבלי OEM זולים יש הבדלי איכות ומכאן מתבקש לזנוח ולא להמר ופשוט להשקיע בקו נפרד אודיופילי אפילו אם עולה פי עשרים למטר.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,019
נקודות
113
לאחרונה עברתי לחדר קטן מהסלון שבו היה קו נפרד אודיופילי. בחדר הנוכחי סללתי בעבר שני קווים מכבל בידוד כפול ירוק סטנדרטי כי מדובר בדירה יחסית ישנה שהתברר שיש בעיה להעביר גידים בצינורות מהלוח לאותו חדר.
לאחר תקופה של טיונינג כללי למערכת ולחדר נזכרתי שאת הכבלים הירוקים קניתי אצל שני ספקים שונים אחד מתוצרת טורקיה והשני מתוצרת גרמנית מדובר בשקלים בודדים למטר וההפרש ביניהם זעום. מה הופתעתי שעברתי מהכבל הטורקי לגרמני (שניהם עבדו שנים למטרות אחרות) לגלות שהכבל הגרמני, שלמרות ששניהם אותו חתך! יותר מסיבי בבידודים ובעין בלתי מזויינת נראה שהגידים קצת יותר עבים, הקפיץ את ביצועי המערכת באופן בולט.
כמובן שחזרתי על ההחלפה פעמיים נוספות והתוצאה הייתה דומה.
מסקנתי שגם בכבלי OEM זולים יש הבדלי איכות ומכאן מתבקש לזנוח ולא להמר ופשוט להשקיע בקו נפרד אודיופילי אפילו אם עולה פי עשרים למטר.
גדי, לא חושב שצריך אינטיליגנציה מיוחדת להבין שמוצר גרמני יהיה עדיף על מתחרה תורכי גם אם ה spec זהה.
בכל מקרה, עם כל הכבוד לכבלי חשמל שקעים, רזונטורים ושאר ירקות (ויש כבוד), הדבר החשוב ביותר מבחינת סאונד - האינטראקציה של החדר עם הרמקולים, קרי אקוסטיקה.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
גדי, לא חושב שצריך אינטיליגנציה מיוחדת להבין שמוצר גרמני יהיה עדיף על מתחרה תורכי גם אם ה spec זהה.
בכל מקרה, עם כל הכבוד לכבלי חשמל שקעים, רזונטורים ושאר ירקות (ויש כבוד), הדבר החשוב ביותר מבחינת סאונד - האינטראקציה של החדר עם הרמקולים, קרי אקוסטיקה.
זה הפך להיות סוג של תפילה באתר הזה....

אקוסטיקה אינה יכולה להשפיע על מה שיוצא מהרמקולים. חשמל - כן.

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,101
נקודות
113
זה הפך להיות סוג של תפילה באתר הזה....

אקוסטיקה אינה יכולה להשפיע על מה שיוצא מהרמקולים. חשמל - כן.

לא ממש משנה מה יוצא מהרמקולים, היות וכל דבר משפיע "עליהם" באספקט הזה ולא רק חשמל...

הדבר הכי מהותי והכי חשוב בסופו של יום, זה לא מה שיוצא מהרמקולים, אלא בעצם מה שמגיע לאוזניים.

ועל זה אקוסטיקה משפיעה וחשמל לא.

רן

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
לא ממש משנה מה יוצא מהרמקולים, היות וכל דבר משפיע "עליהם" באספקט הזה ולא רק חשמל...

הדבר הכי מהותי והכי חשוב בסופו של יום, זה לא מה שיוצא מהרמקולים, אלא בעצם מה שמגיע לאוזניים.

ועל זה אקוסטיקה משפיעה וחשמל לא.

רן
אי אפשר לתקן באקוסטיקה את מה שיצא לא נכון מהרמקול..

אולי אפשר למסך אותו קצת עם אקוסטיקה..

לא מתכוון להמשיך בדיון

• Like
Reactions: e&k

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,101
נקודות
113
אי אפשר לתקן באקוסטיקה את מה שיצא לא נכון מהרמקול..

אולי אפשר למסך אותו קצת עם אקוסטיקה..

לא מתכוון להמשיך בדיון
בגלל התוספת , אני לא אמור לענות?:)

אין דבר כזה "נכון או לא נכון", מי קבע מה נכון ומה לא נכון?
גרפים?
האוזניים שלנו?
זה נכון או לא, ביחס לאיזה מקור עלום?

חשמל ברובו ככולו זה גימיק והתעסקות בתפל, ביחס לאקוסטיקה.

...נסיון לחשוב שמשחקים ברשת החשמל הישראלית מזיזים לחדר בו נמצאת המערכת.

זה משעשע אפילו.

רן

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
בגלל התוספת , אני לא אמור לענות?:)

אין דבר כזה "נכון או לא נכון", מי קבע מה נכון ומה לא נכון?
גרפים?
האוזניים שלנו?
זה נכון או לא, ביחס לאיזה מקור עלום?

חשמל ברובו ככולו זה גימיק והתעסקות בתפל, ביחס לאקוסטיקה.

...נסיון לחשוב שמשחקים ברשת החשמל הישראלית מזיזים לחדר בו נמצאת המערכת.

זה משעשע אפילו.

רן

אין פה שום דבר משעשע.
הפורום הזה הפך להיות מקום מאוד עצוב, ולך יש תרומה רבה בעניין.
אם היה לך את הניסיון עם חשמל כבלים ושיכוך היה ניתן להתדיין איתך.
אין לך.

• Like
Reactions: gds

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,101
נקודות
113
אין פה שום דבר משעשע.
הפורום הזה הפך להיות מקום מאוד עצוב, ולך יש תרומה רבה בעניין.
אם היה לך את הניסיון עם חשמל כבלים ושיכוך היה ניתן להתדיין איתך.
אין לך.
ראשית, אני שמח שחזרת, כי בהודעה הקודמת כתבת שפרשת מהדיון..:)

הפורום אכן עבר שינוי מבורך בגלל מספר אנשים שונים ואני בינהם.

ממקום שבו אנשים כמוך ואחרים מטיפים על וודו, שמני נחשים ותיקוני בעיות סאונד באמצעות חשמלאים חובבנים, לדיונים על נושאים שהאנושות והמחקר מחזיקים מהם, כדברים המרכזיים והמשפיעים ביותר על סאונד=אקוסטיקה.

אתה יודע, מחקר, לימודים, מדע ולא ...קמעות.

לגביי הנסיון שלי, בוא נשאיר את זה בעובדה הפשוטה שהנסיון שלי בעשרות השנים האחרונות מתמקד בעיקר והנסיון שלך מתמקד בתפל.

נכון, אין לי זמן להתעסקות בתפל.

רן

viamusic

אוהב את התחום
מעורבות
48
נקודות
28
האמת היא שצריך גם חשמל וגם אקוסטיקה
בנוסף צריך שולחן רציני ,כבלים טובים ,אלקטרוניקה טובה ורמקולים
כל העסק צריך להיות מדוגם בכדי לקבל סאונד טוב
אין קיצורי דרך.

ilam

אוהב את התחום
מעורבות
108
נקודות
43
רן, אולי הכל משפיע? אולי לא באותה מידה אבל למה לפסול את האפשרות ששינוי בחשמל משפיע אם הבן אדם שומע הבדל? יתכן שמרמה מסויימת של כבילה וחשמל ומעלה השידרוג נעשה פחות משמעותי.

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,101
נקודות
113
רן, אולי הכל משפיע? אולי לא באותה מידה אבל למה לפסול את האפשרות ששינוי בחשמל משפיע אם הבן אדם שומע הבדל? יתכן שמרמה מסויימת של כבילה וחשמל ומעלה השידרוג נעשה פחות משמעותי.
היי עילם.

חשמל משפיע?
כבלים משפיעים?
שיכוך משפיע?

ברור!
משפיעים מאוד. מושקע בזה אלפי אלפי דולרים.

אבל בינהם ובין אקוסטיקה פסיבית ו/או אקטיבית, אין דבר וחצי דבר בכל הקשור למידת ההשפעה.

זה כמו להשוות נמלה לפיל בערך.

רן

נערך לאחרונה ב:

ilam

אוהב את התחום
מעורבות
108
נקודות
43
היי עילם.

חשמל משפיע?
כבלים משפיעים?
שיכוך משפיע?

ברור!

אבל בינהם ובין אקוסטיקה פסיבית ו/או אקטיבית, אין דבר וחצי דבר בכל הקשור למידת ההשפעה.

רן
(אילן)
אין ספק שאני מסכים. מאחר וכולנו משוכנעים שהכבילה אצלך היא מהדרגה הגבוהה ביותר, יהיה מעניין אם תבדוק איך הRC שלך מבצע את העבודה אם תשנמך משמעותית משהו בכבילה או בחשמל. האם המרכיב החכם יוכל לפצות על כך? סביר להניח שלא כל כך.

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,101
נקודות
113
(אילן)
אין ספק שאני מסכים. מאחר וכולנו משוכנעים שהכבילה אצלך היא מהדרגה הגבוהה ביותר, יהיה מעניין אם תבדוק איך הRC שלך מבצע את העבודה אם תשנמך משמעותית משהו בכבילה או בחשמל. האם המרכיב החכם יוכל לפצות על כך? סביר להניח שלא כל כך.
סליחה. אנשים כבר פיתחו תיאוריות לגבי הכינוי שלך... ובסוף אתה אילן ולא עילם..:)

לגופו של עניין, מאחורי כל המילים הגדולות של מה שעושה כבל חשמל והראיה הברורה שכבל חשמל שנשמע סוף הדרך בנתניה, נשמע רע מאוד ברעננה, לא יכולה להיות מחלוקת שעם כל הצער ואחרי שמנקים את הרומנטיקה מאחורי זה, מדובר באקוולייזר טיפש, שלפעמים עובד ולפעמים לא....

אז כן, אני יכול להגיע לאותן תוצאות, עם מאמץ ומחשבה וידע טכני, אבל מי רוצה את זה לעזאזל?:)

..גם אני נהנה מהמשחקים האלה ומהרומנטיקה שעומדת מאחורי זה.

אמדתי את זה לא פעם, גם אני חלק מהמטריקס הזה, ההבדל הוא, שאני מודע לזה וסבבה לי עם זה.

רן

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
477
נקודות
83
היי עילם.

חשמל משפיע?
כבלים משפיעים?
שיכוך משפיע?

ברור!

רן
שכנוע עצמי זה דבר חזק מאוד שקשה לצאת ממנו.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,517
נקודות
113
חברים יקרים !
רן מויאל לא מתעלם מכלום , שיכוך כבלים חשמל , יש לו באמת את המיטב למרות שהוא לא כותב על זה , אני בתור חבר שמכיר היטב המערכת שלו
ואלוף העולם במה שאתם קוראים וודו או שמן נחשים טרחנו קשה בעניין הזה ואף טרחתי להביא לו מהמגרה את המיטב שיכולתי , רק שרן ממוקד מנטלית בנוסף בעניין כיול המערכת אקוסטית עם מוצר סופר , והאפקט שלו גדול יותר , אבל הוא חי בעולמנו כמו כולנו ושומע היטב את ההבדלים , אולי לא משמע כך מכתיבתו , אבל אל תתעו , רסונטורים בין הטובים בעולם , כבלים , מבחר שהוא חלומו של אודיופיל ממוצע , ובנוסף RC ואוסף של חברים שמבינים בהכל , אז לא מדובר בגורו ששם כבלי ACE ומסתמך רק על אקוסטיקה פסיבית , זה לא המצב ........

נערך לאחרונה ב:

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,517
נקודות
113
שכנוע עצמי זה דבר חזק מאוד שקשה לצאת ממנו.
רן הוא האחרון עם שיכנוע עצמי , כל מוצר נבדר עשרות פעמים ומשווה אצלו למוצרים אחרים , אי אפשר לומר דברים כאלו על רן .
בנוסף לרן יש קבוצת חברים חזקה ומומחית בענינים התפלים לכאורה שיודעים הייטב לישר טעויות הן בחשמל ,רזונטררים ובכלל את אשר בוקע הממערכת , גם הוא עוזר לאחרים , אז נא להתיחס בהתאם .

נערך לאחרונה ב:

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
477
נקודות
83
חברים יקרים !
רן מויאל לא מתעלם מכלום , שיכוך כבלים חשמל , יש לו באמת את המיטב למרות שהוא לא כותב על זה , אני בתור חבר שמכיר היטב המערכת שלו
ואלוף העולם במה שאתם קוראים וודו או שמן נחשים טרחנו קשה בעניין הזה ואף טרחתי להביא לו מהמגרה את המיטב שיכולתי , רק שרן ממוקד מנטלית בנוסף בעניין כיול המערכת אקוסטית עם מוצר סופר , והאפקט שלו גדול יותר , אבל הוא חי בעולמנו כמו כולנו ושומע היטב את ההבדלים , אולי לא משמע כך מכתיבתו , אבל אל תתעו , רסונטורים בין הטובים בעולם , כבלים , מבחר שהוא חלומו של אודיופיל ממוצע , ובנוסף RC ואוסף של חברים שמבינים בהכל , אז לא מדובר בגורו ששם כבלי ACE ומסתמך רק על אקוסטיקה פסיבית , זה לא המצב ........
ברור, כולנו כך, זה חלק מ השלם, כולנו שפכנו סכומי עתק, אבל יש מרחק עצום בין התיאורים לתוצאה, התודעה מתעתעת ואנחנו רוצים להאמין ש ... כי השקענו המון כסף בעניין.בסופו של יום מה שחשוב זה אקוסטיקה-מקור-הגברה-רמקול, כל השאר זה סמל סטאטוס והשאיפה לשלמות לא מעבר, איפה בשנות ה 80 היה לך את כל הדברים האלה.... חברות מנצלות את זה וכולם רוכבים על הגל ל אינסוף ובהצלחה כשתגיע לשם תאמר.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,517
נקודות
113
לא יודע ? יש לי זוג אלטקים ומגבר שפופרות AIR TIGHT לצד מערכת הרבה הרבה יותר יקרה (לא חושב שיש הרבה במחיר של הרמקול ) , ולמרות הכל מתרגש מהאלטק קשות .

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,517
נקודות
113
זה כמו ההבדל בין אודיופיליה למוסיקה , לא מעניין פתאום הםרדה דינמיקה וכו , רוצה רק מוסיקה , אבל אני זכיתי ויש שתי פנים לאודיו .

• Like
Reactions: gds

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,517
נקודות
113
זה לא תמיד מוצא חן בעיני החברים שלי הקרועים , אבל אני למזלי כבר אחרי השלב של להיות אודיופיל סטנדרטי , נטול אגו וכדומה , מבחינתי שיאמרו ככל אשר יחפצו .

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור