חוו"ד משתמש Cardas Clear Phono Cable + Cardas Clear HS (High Speed) USB

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,010
נקודות
113
הכבלים נרכשו מהיבואן לפני כחודשיים ומהווים חלק מסט שלם של כבלי רמקולים, חשמל, אינטרקונקטים (loom) של כבלי Cardas המשמשים בסטאפ שברשותי.

חוו"ד משתשמש של כבל פונו Clear של חברת Cardas.

חובבי אנלוג מודעים לחשיבות של כבל הפונו במערכת אנלוגית.

כבל פונו Cardas Clear (מאתה Clear) החליף אצלי את כבל פונו Clear Cygnus (גם הוא מתוצרת Cardas) ששימש אותי מספר שנים וגלגולי פטיפונים (Michell Gyro SE, Brinkmann Bardo. Brinkmann Balance)

כבלי פונו מתמודדים עם בעיה ייחודית, בגלל הזרמים הנמוכים במיוחד וההגברה הגבוהה הנדרשת על ידי מעגל הפונו הם צריכים לטפל בשני המישורים במקביל - העברת אות חלש מאוד ובידוד אותו אות מרעשים.

כבל הClear – מגיע באורכים שונים, הכבל שברשותי מגיע לאורך 1.25 מ', קצה אחד עם מחבר Cardas DIN ישר זווית, ובקצה השני עם זוג חיבורי Cardas RCA בשרניים בהשוואה ל Cygnus.

משך הזמן שלקח ל Clear להתייצב עמד על יותר מ-60 שעות, קרוב יותר ל-80.

ההבדלים אצלי בהשוואה ל Cygnus לאחר שהכבל התייצב, ה Clear מפיק טווח ביניים גדול יותר, קצת יותר מתוק וקצת יותר מודגש, כמו כן היכולות של ה Clear להציג עומק במה ושכבות ברורות עוד יותר מהיכולות הטובות מאוד של ה Cygnus באים לידי ביטוי בכל תקליט שברשותי.

ה Clear חשף יכולות עדינות של פירוט וניואנסים, גוון וטקסטורה של צלילים בתוך קבוצות כלים, כך גם בתחום ביצועי המיקרו דינמיקה. ה Clear נדיב בטווח הביניים וכן בתחומי הבאס העליון - אצלי הדבר בולט במיוחד בהקלטות מוזיקה קאמרית.

חובבי מוזיקת רוק וג'אז, כאלה המוקלטים היטב ייהנו מאוד מה Clear, במוזיקה זו ה Clear נשמע במיטבו ומאפשר למאזין לקבל פירוט, פאנצ'יות, טקסטורות ועומק שמתפתחים ומשתנים ובאים לידי ביטוי במקביל לקצב ולזרימה של המוזיקה.

מדובר בכבל פונו שקוף (גם אם לא ניטראלי לחלוטין - חמימות קלילה והדגשה קלה של התחום התחתון) השומר על גוונים נאמנים לצלילי כלי הנגינה, עם יכולות פירוט נפלאות, עושר טונלי, טקסטורות וסאונד אורגני, יכולות אטק ודעיכה נהדרים..

בנוסף לדברים לעיל ה Clear נהנה מרצפת רעש נמוכה במיוחד (נמוכה אף מזו של ה Cygnus).

לסיכום

לטעמי רכיבי השמע המוצלחים ביותר הם אלו המצליחים להעביר לנו המאזינים את מצב הרוח, הכוונה והרגש של המוזיקה המושמעת; הדבר מושג בצורה הטובה ביותר כאשר הציוד מציע "שקיפות ללא פילטרים" ליצירה המתנגנת.

מי שמחפש כבל פונו עם עושר מדהים של ביצועים מוזיקליים באיכות מעולה, אני ממליץ בחום על ה-Cardas Clear ולמי שאין את התקציב, אמליץ לפחות להאזין לאחיו "הקטן" ה- Clear Cygnus .

חוו"ד משתמש Clear HS (High Speed) USB

Cardas Audio הם מהחברות הראשונות שייצרו כבל USB "אודיופילי", למעלה מעשור חלף מאז הוצג ה Clear USB ולפני כשנתיים הציגה החברה את כבל ה Clear HS (High Speed) USB שאמור לקחת את הדברים צעד קדימה.

ה-Clear HS (High Speed) USB של חברת Cardas Audio מביא עמו את היתרונות של ה-Clear USB ה"סטנדרטי" לרף גבוה יותר, המתאים לאודיו דיגיטלי מודרני.

בכבל USB 2.0 יש מספר מוליכים מסוככים (4 בסה"כ); שני מוליכים נתונים ( 'Data+' ו-'Data-'), מוליך עבור מתח (5V עבור התקנים המופעלים באמצעות USB) והארקה.

מוליכי חשמל והארקה עלולים להעביר רעש ממכשירים המופעלים באמצעות USB והן מבקרי USB במקומות אחרים באפיק.

בשל החסרונות האמורים, ישנם יצרני כבלי אודיו שמנתקים חלק מאותם חיבורים, דבר שגורם באופן טכני לכבל לא לעמוד במפרט של USB 2.0.

כבל ה Clear HS USB נוקט בגישה שונה, במקום בידוד מוליכים מסורתי הכבל מורכב משני כבלים נפרדים בתוכם עוברים המוליכים - כבל 'נתונים' נפרד פיזית לצד כבל 'מתח'.

בעיקרו של דבר, Clear HS USB משתמש בשני כבלים בודדים, שניהם באמצעות מוליכים מסוככים בתוך פריסה מסוככת כפולה. באופן יוצא דופן עבור Cardas, חברה שמשתמשת כמעט תמיד בנחושת בלבד - מוליכי הנתונים ב Clear HS USB מצופים כסף.

עד להגעת ה Clear HS HS עשיתי שימוש בכבל ה-Cardas Audio USB הרגיל שנמצא ברשותי מספר שנים ושימש לחיבור DAC נוסף שברשותי – מדובר בכבל בסיס מצוין ובמחיר סביר; מבוצע היטב (טרמינציה, כבילה וסיכוך).

כבל ה USB המקורי של Cardas אינו מנסה להדגיש היבט מסוים בצליל, ההיפך מכך, זהו כבל מאוזן, הנשמע מעודן וסלחן מהרבה כבלים אחרים - כזה שיתאים לרבים מה DAC's במחירים נמוכים שלעיתים עלולים להישמע קצת חדים וצווחנים.

כאשר החלפתי את המקור הדיגיטלי שלי ל DAC ונגן מובנה מסוג Luxman 10X בשילוב עם שרת מוזיקה מתוצרת Melco הדרישות שלי השתנו ולכן עלה הצורך לשדרג לכבל USB משובח יותר.

בהשוואה ל Clear USB, ה-Cardas Clear HS USB מצליח לספק שילוב מוצלח של כנות ושלמות הצליל, ללא הדגשה מלאכותית של הקצבות (כבדות בס או טרבל צווחני).

ה Clear HS USB מביא עימו תוספת לפאנץ' ובמיד-בס, פרוט בצלילי המיד.
העוצמה של הפאנץ' במיד-בס גורמת לכבל ה USB הרגיל להישמע "מתוח יותר", פחות מהיר, עם פחות שליטה דינמית ומשקל. השינוי בא לידי ביטוי בהתרחבות במת הקול, לעומק, לרוחב ואף...לגובה.

בימת הסאונד שגדלה, מובחנת יותר, מה שגורם לתחושת ריאליזם גדולה יותר, זאת תוך שמירה על תחושת רוגע, איזון וסדר בצלילים.

לסיכום

ה Clear HS (High Speed) USB מביא עימו תחושת איזון, סדר, עם עידון ואוויר בצלילים הגבוהים מבלי לוותר על מוזיקליות מהנה - מי שמחפש זיקוקים "סינטטים", או קצב מודגש באחד הקצוות עדיף שיחפש במקום אחר.
ה Clear HS USB כמו כבלי Cardas אחרים אינו "נושך" את המאזין. ה Clear HS (High Speed) USB נועד לאלו שסיימו עם זיקוקים ורוצים להאזין למוזיקה בצורה קוהרנטית... אלא אם המוזיקה המנוגנת דורשת אחרת.

תמונות מצורפות

• 20220523_125921.jpg
    20220523_125921.jpg
    KB 207.3 · צפיות: 27
נערך לאחרונה ב:

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,130
נקודות
113
תענוג של פוסט. תודה על השיתוף.
אני רואה שם בתמונה גם כבל רשת. ספר מה מו מי.

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
תודה על השיתוף.סבבה שאתה נהנה משני העולמות,וחשוב שנהנה ממוזיקה.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,010
נקודות
113
תענוג של פוסט. תודה על השיתוף.
אני רואה שם בתמונה גם כבל רשת. ספר מה מו מי.

הי גיא :)

היות ואני משתמש ב loom שלם של Cardas Clear רכשתי כבל Cardas Clear Network של החברה במקום ה DHLabs REUNION CAT8 בו השתמשתי עד לפני חודשיים - ההבדל ביניהם בסאונד מתבטא בפרטים בתחום העליון (קצת יותר פירוט, פחות דחיסות, יותר רוגע) ובתחום התחתון (מתבטא ביותר רבדים), המיד בשני הכבלים צלול ושקוף.

עבור שרת המוזיקה של Melco רכשתי כבל חשמל Clear, לניסיוני (10 כבלי חשמל Cardas Clear, אחד לכול רכיב בסטאפ, 2 בפטיפון ו 1 נוסף לבלוק החשמל) אני אוהב את התוצאה שמתקבלת אצלי באמצעות כבלי Cardas.

ayal30

חבר משקיען
מעורבות
912
נקודות
113
איך אני אוהב לראות פוסטים כאלו והעיקר תתחדש ושתהנה :בעד:

guy1312

אוהב את התחום
מעורבות
30
נקודות
18
חברה סופר דופר מקצועית עם סאונד חמים ואופייני מאוד {לפחות בסדרת הgolden האגדית} .חבל שהיצוג שלהם בארץ לא בא לידי ביטוי .
{ואני עדין במילותיי}

נערך לאחרונה ב:

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,010
נקודות
113
חברה סופר דופר מקצועית עם סאונד חמים ואופייני מאוד {לפחות בסדרת הgolden האגדית} .חבל שהיצוג שלהם בארץ לא בא לידי ביטוי וחבל.
{ואני עדין במילותיי}

סדרת ה Clear מאוד ניטרלית, מדובר בסאונד מודרני שקוף שאינו דומה לסדרות הישנות…golden וכו.
מי שמחפש את החמימות של הסדרות הישנות אבל עם הרבה יותר שקיפות יכול לפנות לסדרת ה clear reflection , זו הכלאה של סדרת ה clear עם החמימות של סדרת ה golden.

guy1312

אוהב את התחום
מעורבות
30
נקודות
18
סדרת ה Clear מאוד ניטרלית, מדובר בסאונד מודרני שקוף שאינו דומה לסדרות הישנות…golden וכו.
מי שמחפש את החמימות של הסדרות הישנות אבל עם הרבה יותר שקיפות יכול לפנות לסדרת ה clear reflection , זו הכלאה של סדרת ה clear עם החמימות של סדרת ה golden.
אכן הסדרה האחרונה היא גולדן מעודכן וכנראה שנשמעת טוב . אבל שוב .היבואן בארץ לא יתן לך להתנסות אצלך בבית {בדקתי איתו בעבר} לכן
האופצייה היא לוותר על המוצר וכמובן שיש הרבה אופציות נהדרות אחרות .

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,010
נקודות
113
אכן הסדרה האחרונה היא גולדן מעודכן וכנראה שנשמעת טוב . אבל שוב .היבואן בארץ לא יתן לך להתנסות אצלך בבית {בדקתי איתו בעבר} לכן
האופצייה היא לוותר על המוצר וכמובן שיש הרבה אופציות נהדרות אחרות .
YMMV
החוויה שלי שונה, בעבר כשהתלבטתי בין אינטרקונקטים השאלתי מאושיק כבלים לבדיקה אצלי.

guy1312

אוהב את התחום
מעורבות
30
נקודות
18
YMMV
החוויה שלי שונה, בעבר כשהתלבטתי בין אינטרקונקטים השאלתי מאושיק כבלים לבדיקה אצ
גם לי וגם לחברה אחרים הוא לא הסכים לתת לבדיקה כבל רמקול . אבל עזוב מה זה משנה . .... היום רוכשים בחול מה שרוצים אף יבואן פה לא ממש מעניין .... אגב גם cardas רכשתי בכמה אלפים בחול דרך חנות נהדרת ביוון כולל משלוח עד הבית

web

חבר משקיען
מעורבות
489
נקודות
63
גם לי וגם לחברה אחרים הוא לא הסכים לתת לבדיקה כבל רמקול . אבל עזוב מה זה משנה . .... היום רוכשים בחול מה שרוצים אף יבואן פה לא ממש מעניין .... אגב גם cardas רכשתי בכמה אלפים בחול דרך חנות נהדרת ביוון כולל משלוח עד הבית
אז בסוף קנית בלי לשמוע אבל מחו״ל?

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,010
נקודות
113
כפי שרשמתי מקודם YMMV
איזה כבלים רכשת בסוף ולמה חוברו?

guy1312

אוהב את התחום
מעורבות
30
נקודות
18
כפי שרשמתי מקודם YMMV
איזה כבלים רכשת בסוף ולמה חוברו?
רכשתי שני כבלים בזמנים שונים cardas golden reference biwire ו . cardas golden croos . חוברו לB&W 802

תמונות מצורפות

• ggg.jpg
    ggg.jpg
    KB 80.2 · צפיות: 19

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
גם לי לא ניתן היה לשמוע לפני וכך ירדו לטמיון 5 אל"ש על מכירה בלוחות של clear cygnus שלטעמי וואו פקטור עצום אך בסופו של דבר כבל "מאופר" ומניפולטיבי.

guy1312

אוהב את התחום
מעורבות
30
נקודות
18
גם לי לא ניתן היה לשמוע לפני וכך ירדו לטמיון 5 אל"ש על מכירה בלוחות של clear cygnus שלטעמי וואו פקטור עצום אך בסופו של דבר כבל "מאופר" ומניפולטיב
גם לך היבואן לא נתן לשמוע?

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור