המלצה למירורלס (נוף + ארכיטקטורה)

shairad

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
שלום,
אני מצלם למעלה מ-10 שנים, בעיקר נוף בטיולים וקצת ארכיטקטורה בעיר. עד היום השתמשתי בניקון 7200 וטמרון 17-50f2.8.
אני מעוניין להחליף למירורלס מסיבות של גודל, משקל, ובגלל מחסור בזמן של הצורך לעבד תמונות בפוטושופ ולייטרום בגלל האיכות ה jpg של ניקון.
מעוניין במירורלס APS-C עם עדשת זום אחת סבירה/טובה שעיקר הייעוד הוא נוף וארכיטקטורה, ושאיכות ה jpg טובה, כדי למזער את הצורך בעיבוד תמונה.
מה ההמלצות למצלמה/עדשה?
קראתי מעט על סוני 6600, אולי פוג'י, אבל לא בקיא בעולם המירורלס, ובעיקר לא מכיר את העדשות.

אשמח לכל טיפ או עזרה.
שי

Avner

אוהב את התחום
מעורבות
46
נקודות
28
אם יש לך עדשה של ניקון, למה לא ללכת על ניקון למשל Z6II עם מתאם ולהשתמש בעדשה שיש לך
אם חשוב לך APS-C תצלם במוד הזה
אני אוהב את הצבעים של פוג'י אבל גם סוני מעולה

shairad

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
אם יש לך עדשה של ניקון, למה לא ללכת על ניקון למשל Z6II עם מתאם ולהשתמש בעדשה שיש לך
אם חשוב לך APS-C תצלם במוד הזה
אני אוהב את הצבעים של פוג'י אבל גם סוני מעולאני לא "מת" על הטמרון שלי, אבל נשארתי איתה כי היא התאימה לצרכים שלי.
אבל עכשיו רוצה לשדרג גודל ומשקל, והטמרון לא הכי קומפקטית.
יש לך המלצה לגבי מצלמה + עדשה מסויימת?

Avner

אוהב את התחום
מעורבות
46
נקודות
28
בעדשות איכותיות יהיה לך תמיד משקל

אם אין בעיה של תקציב כמה אפשרויות
פוג'י XT5 עם עדשה מתאימה לא חייב 2.8 אפשר גם עדשה f4
מעבר לזה שהיא מצלמה מצויינת היתרון שלה שהיא 40 מגה פיקסל
המשמעות היא שבמידה ואתה עושה קרופ ישאר לך מספיק איכות בתמונה

בניקון הייתי הולך על הzf או Z6II כמעט אותה מצלמה מלבד שאחת נראית וינטאג'
שים לב שבניקון אומרים שיש פספוס של פוקוס במקרים של צילום בתנועה (אחרי העדכונים שעשיתי כמעט ולא מרגיש)

סוני וקנון לא כלכך מכיר בטוח שיש דגמים מצויינים
אני מצלם עם ניקון ו Z7II שוקל להוסיף גוף של חברה אחרת לראות אם המעבר שווה.

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
419
נקודות
63
שלום, השוק ברובו הגדול אכן עבר למירורלס והתהליך יימשך, אבל כמו שרבים עוברים למכוניות חשמליות ובכלל בהמשך אולי למונעות מימן השאלה החשובה האם אתה מרוצה מהתוצאות של ה7200 [צילמתי איתה] בjpg, אם כן, יש לך אפשרויות נוספות. אפשרות הכי זולה לקנות ניקון D5600 חדשה או D5500 יד שנייה [איכות הצילומים בגדול זהה ל7200] ועדשת פריים קלה. כיוון נוסף הוא להמתין מעט, יש שמועות שהשנה ניקון תצא עם מצלמת מירורלס חדשה וקלה Z60 מעריכים שתהייה 24 מגה פיקסל ולא 21 מגה כמו הZ50. לפני שאתה עובר לפוג'י מציע לך להיכנס לפורומים שלהם ולהתרשם מהחדות הצילומים , גווני צבע וכיו"ב הרוב מרוצים, חלק פחות. אם אתה רוצה לשקול מעבר לחברה נוספת גם המירורלס של קנון R10 היא מצלמה קלה עם ביקורות טובות. המצלמות של ניקון שהומלצו לך מצוינות לצרכים שלך, אבל אין שיפור במשקל. בהצלחה.

נערך לאחרונה ב:

shairad

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
תודה אבנר ועמי,
לגבי הניקון 7200, לא מת על ה jpg שלה, אבל כל עוד היה לי זמן לעבד תמונות בלייטרום ופוטושופש, פחות הפריע לי. בשנים האחרונות אני לא מגיע לזה, ואז נוצר מצב של מאות תמונות שעדיין על המחשב ב RAW שלא הגעתי אליהן.
יש עניין של תקציב, אני מצלם הרבה פחות, בעיקר טיולים בטבע ועיר, לכן פחות חשוב לי בוקה או תמונה הכי חדה בצמצם 2.8.
הפוג'י XT5 מעט מעל התקציב. מחפש גוף בסביבות ה 1000-1200$ (אשתי תגיש מסמך לרבנות אן אני אשתגע עם התקציב).
לגבי עדשות ראיתי שלסיגמא יש 18-50f2.8 ולטמרון 17-70f2.8, אולי למישהו יש ניסיון איתן ?

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור