..."גבירותי ורבותי, מהפך!"

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,010
נקודות
113
חלק מהכותבים בפורום מספיק מבוגר לזכור את קריאותיו של שדרן הטלוויזיה חיים יבין עת הקריא את מדגם הטלוויזיה בבחירות 1977 "גבירותי ורבותי, מהפך!"

לפני כשבועיים הגיע לביתי ה CTO המוכשר של חברת מג'יקו, מר יאיר תמם.

לאחר שיחה קולחת ומרתקת על נושאים שונים שרובם אינם קשורים לאודיו, התפנינו להאזין למערכת. בסוף האזנה ביקשתי מיאיר טיפים למיקסום הסטאפ.

עצתו של יאיר – הפוך את כיוון האזנה שלך ב 90 מעלות, כך בנקודת הישיבה לא יהיה קיר מאחור, הרמקולים יצבו לצד קירות מקבילים (במקום בקונסטלציה הישראלית הטיפוסית, בה רמקול אחד מוצא עצמו לצד חלל והשני ליד קיר/חלון), ובנוסף, שידת הסלון לא תמצא עצמה בין הרמקולים.

מספר ימים לאחר ביקורו של יאיר, חבר יקר התנדב/ונודב לעזור בפרויקט פירוק והרכבת חלל המגורים והמערכת, והעברתה למיקומה החדש כך שתוצב ב 90 מעלות ממיקומה הקודם.

לאחר עבודה מייגעת (בשל משקל וכמות הרכיבים) המערכת הורכבה כך שהרמקולים ניצבים במקביל לקירות הצדדים ומרוחקים כ 70 ס"מ מהקיר המקביל הסמוך להם.
מאחורי הרמקולים קיר וויטרינת הזכוכית של הסלון, זו מכוסה בווילון עבה בעל כפלים רבים.
בין הרמקולים מוצבת שידת האודיו.
בתצורה הנוכחית המרחק בין טוויטר לטוויטר הוא כ 2.70 ס"מ והמרחק מהמאזין , כ 3 וקצת מטרים מחזית הרמקולים.

ספת הישיבה הוזזה, כך שמקומה נקבע ממול הרמקולים, מאחוריה חלל גדול כאשר הקיר הקרוב נמצא הרחק במטבח במרחק של כחמישה מטרים מנקודת האזנה.

מבלי להכביד במילים, השיפור אדיר בכול ממד שניתן לחשוב עליו (כולל נראות חלל המגורים שמרגיש ונראה גדול יותר מבעבר – על אף שהמטרז' לא השתנה כמובן). גודל ועומק הבמה, ניטרול התאבכויות, צלילי מיד הצפים בחלל, רבדים ועומק בתחום תחתון.

הרמקולים פועלים כיחידה אחת המייצרת קיר מוזיקה, תוך אפשרות להגביר ווליום לעוצמה בלתי מתקבלת על הדעת, ועדיין לקבל סאונד נקי וצלול. המגברים מרגישים כאילו קיבלו רזרבות אדירות של כוח ועד כמה שלא ישמע הגיוני, אני והחברים שביקרו טוענים כולם לצמצום הפער בין יכולות הדיגיטל לאלו של הוויניל.

מה שלא השתנה, הוא הוויסינג של המערכת, זה נשאר ניטרלי על סף חמימות קלה.

יום לאחר השינוי שערתי מר תמם כיבד אותי בביקור נוסף מתוך סקרנות לשמוע את השינוי שחל בשל המיקום החדש (החיוך והסופרלטיבים לא השאירו ספק לדעתו על התוצאה).

מספר חברים בפורום כמו דן, רן ואחרים כותבים בלי הרף בדבר חשיבות האקוסטיקה ותרומתה המכרעת להרים או להפיל מערכת.

מצ"ב תמונות לפני ואחרי השינוי

עבורי מדובר בשדרוג הגדול ביותר שקיבלתי בסאונד (ולדעתי גם במראה החלל שנראה גדול ופתוח מתמיד) וזאת בעלות 0 (אם לא סופרים גב תפוס ).

בקיצור, ממליץ למי שיכול, שחקו עם כיוון המערכת שלכם, מי יודע אולי תרוויחו בגדול.

תמונות מצורפות

• IMG_20200622_152134_387_resized.jpg
    IMG_20200622_152134_387_resized.jpg
    KB 140.3 · צפיות: 192
  • Screenshot_20220822-115816_Instagram.jpg
    Screenshot_20220822-115816_Instagram.jpg
    KB 125.8 · צפיות: 192
  • Screenshot_20220822-115831_Instagram.jpg
    Screenshot_20220822-115831_Instagram.jpg
    KB 93.9 · צפיות: 184
נערך לאחרונה ב:

למה

חבר משקיען
מעורבות
784
נקודות
113
לפי הבנתי המערכת עברה מקיר הארוך לקיר הקצר ? אם כך אני לא מופתע מהשיפור הענק,שקיבלת . הריחוק נקונת הישיבה מקירות צד תורמת המון לתוצאה הסופית. שמח בישבילך, שבכלום כסף קיבלת שיפור כל כך מוחשי.:אצבע מורמת אל תשכח לשלוח בקבוק שמפניה ליאיר.;)

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אם זכרוני אינו מטעני כבר טענתי בפנייך שקיר מאחורי הראש זו בעיה שהדרך היחידה לפתור אותה הוא או להעיף את הקיר או להחליף מיקום. יאיר צדק, ומזל שהגיע. עכשיו אתה מתחיל לשמוע מוסיקה כמו שצריך.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,475
נקודות
113
יפה גיא
ניראה מצויין!

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,010
נקודות
113
לפי הבנתי המערכת עברה מקיר הארוך לקיר הקצר ? אם כך אני לא מופתע מהשיפור הענק,שקיבלת . הריחוק נקונת הישיבה מקירות צד תורמת המון לתוצאה הסופית. שמח בישבילך, שבכלום כסף קיבלת שיפור כל כך מוחשי.:אצבע מורמת אל תשכח לשלוח בקבוק שמפניה ליאיר.;)
במקום, יאיר הסתפק בקפה לפנתאון + עוגות מעשה ידי ;)

נערך לאחרונה ב:

ayal30

חבר משקיען
מעורבות
912
נקודות
113
תתחדש אחלה שנוי ונהנתי לקרוא :בעד:

gtr

חבר משקיען
מעורבות
466
נקודות
83
נראה פגז ידידי.
שרק תמשיך לחייך.

atmos

אוהב את התחום
מעורבות
122
נקודות
43
יפה מאוד! רק איך יוצאים למרפסת?

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
בראבו! אם אתה זוכר בתחילת הדרך שעוד היו לך את האופרה העליתי ספיקות לגבי מיקום המערכת, עכשיו זה נראה אופטימלי, תהנה.

ni-ro

חבר משקיען
מעורבות
694
נקודות
113
נראה סופר יפה (ממש ממגזין), הסאונד בטוח נשמע כך גם

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,010
נקודות
113
יפה מאוד! רק איך יוצאים למרפסת?
מאחורי הוויטרינה אין מרפסת.
הפתחים למרפסת, בסלון (מצד שמאל לרמקול השמאלי ) ואחד נוסף מחדר מחדר השינה המרכזי.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,010
נקודות
113
אם זכרוני אינו מטעני כבר טענתי בפנייך שקיר מאחורי הראש זו בעיה שהדרך היחידה לפתור אותה הוא או להעיף את הקיר או להחליף מיקום. יאיר צדק, ומזל שהגיע. עכשיו אתה מתחיל לשמוע מוסיקה כמו שצריך.
אמת, אמרת.
יפה גיא
ניראה מצויין!
תודה :)
יצאת בזול.:)
שעות אפיה, שעות לימוד לקפוצ'ינו מפונפן.... אפשר לקחת את הדברים לכאן או לכאן.
אבל אין ספק שזמינות כזו של יצרן בארצנו אינה דבר טריוויאלי
נראה פגז ידידי.
שרק תמשיך לחייך.
תודה תודה רבה איתן, מקווה להתראות בקרוב.
בראבו! אם אתה זוכר בתחילת הדרך שעוד היו לך את האופרה העליתי ספיקות לגבי מיקום המערכת, עכשיו זה נראה אופטימלי, תהנה.
אמת.
נראה סופר יפה (ממש ממגזין), הסאונד בטוח נשמע כך גם
תודה על המילים, לפני השינוי גם שמעו טוב אבל....
עכשיו יש הרבה פחות אבל ...(אחרי שאלמד טוב יותר את הקיים אשמח להתנסות באקוסטיקה פסיבית) והאיכויות השתפרו בצורה ניכרת.

yossie4

אוהב את התחום
מעורבות
177
נקודות
43
מברוק, יפה מאד.
אין ספק שאחד החוליים בכל הנוגע לאקוסטיקה, זה שקיר נמצא מאחורי המאזין.

יישר כח

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
מברוק, יפה מאד.
אין ספק שאחד החוליים בכל הנוגע לאקוסטיקה, זה שקיר נמצא מאחורי המאזין.

יישר כח
אם יש אפשרות להימנע מקיר צמוד לנקודת האזנה זה בהחלט עדיף.
לצערי זה לא מתאפשר בכל מקום…

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,475
נקודות
113
"קיר אחורי" זה מתחיל להשמע כמו איזה סיסמה לתנאי שמיעה טובה.

בגדול זה נכון אקוסטית למניעת כל הצמדות לקירות.

יחד עם זאת וזה עובדה מוכחת
שיש מערכות שנשמעות (תוצאה המתקבלת) בזכות שילוב נכון והעמדת הרמקולים + גיאומטריה ובכל זאת הצמדות לקיר אחורי.

התוצאה משמעותית איכותית יותר כביכול ממערכות "שמכבדות" כל אספקט אקוסטי.

זו פשוט עובדה.
(באופן כללי).

אצלי למשל
לצערי יש לי קיר אחורי שאני הולך לטפל בו בקרוב.
אם הייתה לי האפשרות לסובב המערכת ב 90 מעלות
הייתי עושה זאת בלי למצמץ.

נהנים ממה שיש.

נערך לאחרונה ב:

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
זה לא רק קיר אחורי זה גם כורסת טלוויזיה מעור עם גב גבוה שבה אני משתמש לצפיה אך הורסת במשהו את מעטפת הצליל מסביב לראש ולכן אני חייב לדחוף אותה לגמרי הצידה ולשים במקומה כורסא עם גב נמוך לשם הנאה מוחלטת בהאזנה למערכת.
אבל מה כל זה לעומת " (כולל נראות חלל המגורים שמרגיש ונראה גדול יותר מבעבר – על אף שהמטרז' לא השתנה כמובן)" שמרצה את האישה, וזה אמור היה להיות מרכז הפוסט ;):)

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,475
נקודות
113
בגלל עניין "האישה" ושלום בית,
אפרופו
מסתדרים עם מה שיש.

גם שטיח אגב לדעתי פוגע מאוד בצליל.
ובטח חלונות או מראות חשופות.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
בגלל עניין "האישה" ושלום בית,
אפרופו
מסתדרים עם מה שיש.

גם שטיח אגב לדעתי פוגע מאוד בצליל.
ובטח חלונות או מראות חשופות.
לא כל שטיח. העבים הורסים, הם אבזורברים לכל דבר ומסרסים את ההי-מיד וגבוהים, מנגד חללים עם רצפת פרקט למינציה או שיש וגרניט חלק מלוטש חייבים שטיח אבל מהסוג הדק.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,475
נקודות
113
גם לא בטוח בכלל
כמו כל דבר, יש לבדוק ולבחון
ופחות לצאת בהצהרות.

במיוחד לא כאילו של
"קיר אחורי" = מתכון לסאונד לא טוב או איכותי
שזה בולשיט.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור