Roon vs a good streamer

שחר.ח

חבר אתר
מעורבות
12
נקודות
8
שאלת הדיוט, אני שומע מוסיקה משירותי סטרימינג (טידל), לא בעל ספרייה קבצים ולא בטוח אם צריך את יכולות ה-eq ב room. מה היתרונות והחסרונות של roon כסטרימר (על מחשב) בהשווה לסטרימר טוב ? או להפך מה היתרונות של סטרימר ..

atmos

אוהב את התחום
מעורבות
124
נקודות
43
שאלת הדיוט, אני שומע מוסיקה משירותי סטרימינג (טידל), לא בעל ספרייה קבצים ולא בטוח אם צריך את יכולות ה-eq ב room. מה היתרונות והחסרונות של roon כסטרימר (על מחשב) בהשווה לסטרימר טוב ? או להפך מה היתרונות של סטרימר ..
אם איכות הסאונד חשובה לך, עדיף לא לעבוד עם roon, אלא להשתמש באפליקציות שתומכות ב-upnp שהוא פרוטוקול light weight ונשמע יותר טוב. לדוגמה Jplay של Jcat עובד כך
- נשמע אחלה והיוזר אינטרפייס שלו ממש טוב!

atmos

אוהב את התחום
מעורבות
124
נקודות
43
ומן הסתם, רנדרר של מכשיר יעודי ישמע ברוב המקרים יותר טוב ממחשב,
אלא אם אתה קונה סרבר/סטרימר (שהוא בעצם סוג של מחשב) יקר מאוד של אנטיפידיס, טייקו, פינק פאון וכיו״ב...

Juiced

חבר משקיען
מעורבות
315
נקודות
83
שאלה מצויינת.

אם אתה שואל אם התקנת Roon על מחשב אישי שמחובר בכבל USB ל DAC תשדרג את האיכות של Tidal?
התשובה היא לא.

בעיקרון התקנת Roon, אם זה מערכת ההפעלה שלהם (Roon Rock) או רק התוכנה על macos או windows,
יהפוך כל מחשב "מעפן" לשרת Roon שישמע זהה לא משנה מה החומרה בזכות הפרוטוקול היחודי להם - RAAT
מאותו המחשב תוכל לנגן או להסטרים מוזיקה ישירות ל DAC או לסטרימר.

- מחשבים ניידים של HP ו Dell
- MacBook עם מעבד אינטל או M1
- סתם PC
- Microsoft Surface
- הצלחתי אפילו להתקין Roon Rock על מחשב Chrome יעודי לגוגל מיט (Asus chromebox 3) אחרי שהצלחתי לצרוב לו קושחה (mrchromebox) שתומכת ב UEFI.

כולם חוברו ל DAC שהוא גם סטרימר שתומך ב Roon Ready
וכולם נשמעו לחלוטין אותו הדבר.

יש לי DAC שהוא סוג של AIO
סטרימר עם תמיכה ב Roon Ready, UPNP, חיבורי USB, אופטי וכו'..

- אם אני מנגן Tidal מהמחשב האישי שמחובר בכבל USB ל DAC (תוכנה של Tidal לוינדאוס)
- אם אני מנגן Tidal מהטלוויזיה שמחוברת בכבל אופטי ל DAC (אפלקציה של Tidal לטלווזיה LG)
- אם אני מסטרים ברשת Tidal ב Roon Ready (מחשב שמריץ Roon Server)
- אם אני מסטרים ברשת Tidal מהפלאפון ב UPNP (אפליקצית BubbleUPnP עם חיבור ל Tidal)

לא משנה מה היה המקור, Tidal נשמע כמעט לחלוטין אותו הדבר!
אם אולי העדפה ל Roon Ready .. אולי
אני עדיין לא סגור על זה ולא בטוח אם החדש את המנוי ל roon כי גם ככה אני לא מסטרים מהפלאפון.

אם אני יוסיף Streamer חיצוני בין המקור ל DAC,
איכות הסאונד תשתנה בהתאם לטיבו של ה Streamer.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור