מה דעתכם- יש דבר כזה עודף כח במגבר

מצב
הנושא נעול.
R

Roberts1

אורח
מצויין, לא בוער לי כלום, אחכה בסבלנות לראות אם אתה יכול לעשות כמעשה הברון מינכהאוזן, שמשך את עצמו החוצה מביצה טובענית ע"י שמשך את עצמו בשערות ראשו (ואחר כך עוד התלונן שאנשים לא מאמינים לו :()

.

די אופייני לך לא לכתוב את דעתך שלך , אלא לסתור את דברי האחר ......ועוד לכתוב דברים לא נכונים .

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,908
נקודות
113
די אופייני לך לא לכתוב את דעתך שלך , אלא לסתור את דברי האחר ......ועוד לכתוב דברים לא נכונים .
אופייני אופייני נעליים.

פשוט תקן את מה ששגוי, שלא הבנתי, שעיוותתי, whatever.

עמיר

נ.ב., גם כשקראתי את תחילת השירשור הזה, התייחסתי קודם למה שקראתי (שזה הייה במקרה ספציפי ומיוחד זה דברי אחרים :)), ורק אחר כך כתבתי את דעתי שלי...

נערך לאחרונה ב:
R

Roberts1

אורח
אני מבין שלפורום נמאס מהתנצחויות ביני לבין AK1 ,כדי לא להפוך את תשובתיי לשאלות של clipp99 לזירת התגוששות ביני לבין AK1 , אענה לו בפרטי .

רק במידה ומישהו נוסף בפורום מעניינת אותו תשובתי לקליפ , אכתוב זאת בציבורי .

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,908
נקודות
113
אני מבין שלפורום נמאס מהתנצחויות ביני לבין AK1 ,כדי לא להפוך את תשובתיי לשאלות של clipp99 לזירת התגוששות ביני לבין AK1 , אענה לו בפרטי .

רק במידה ומישהו נוסף בפורום מעניינת אותו תשובתי לקליפ , אכתוב זאת בציבורי .
אני מעוניין בתשובה, וקליפ עצמו אומר שזה לא לעניין להניח ש"נמאס לפורום".

סתם התחמקות עלובה.

עמיר

R

Roberts1

אורח
אני מעוניין בתשובה, וקליפ עצמו אומר שזה לא לעניין להניח ש"נמאס לפורום".

סתם התחמקות עלובה.

עמיר

קומונסנס עמיר קומונסנס , איך אני מתחמק אם אני כותב שבמידה ומישהו מעוניין אזי אכתוב את תשובתיי בציבורי ?

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,908
נקודות
113
קומונסנס עמיר קומונסנס , איך אני מתחמק אם אני כותב שבמידה ומישהו מעוניין אזי אכתוב את תשובתיי בציבורי ?
כיידוע, אני טיפש מוחלט ונטול קומונסנס, אז shoot כבר, מספיק עם הפטפטת חסרת המשמעות.

R

Roberts1

אורח
כיידוע, אני טיפש מוחלט ונטול קומונסנס, אז shoot כבר, מספיק עם הפטפטת חסרת המשמעות.
לא ניכנס לזה , שמישהו יבקש , תהיה תשובה בציבורי , ונדרש מישהו אחר ממך.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,908
נקודות
113
לא ניכנס לזה , שמישהו יבקש , תהיה תשובה בציבורי , ונדרש משהו אחר ממך.
למה? כדי שתוכל להטעות את clip99 ללא שום בקרה, בתירוץ העלוב של "נימאס לפורום"? זה כבר מתחיל להיות פאתיטי.

לך תדע כמה עוקבים פאסיביים יש שלא יתחילו לכתוב פתאום כדי להתחנן בפני הוד מעלתו שיואיל להבהיר למה התכוון בשטויות שקישקש.

עד לרגע זה, מה שקרה הוא שכבת כל מיני דברים, שעירערתי עליהם טכנית בכמה ובכמה אספקטים, כולל התייחסות לדברים שהיו חסרים.

• לא "הודית" באופן ישיר באף שגיאה / החסרה. לכל היותר פתאום התחלת להתייחס לדברים שהזכרתי, כמו זה שפתאום קיימים שני רמקולים ולא רק אחד, וגם שינית אחורנית בהתאם

• לא נתת שום הסבר מניח-את-הדעת מהיכן שלפת את המספרים שהתייחסת אליהם כ"הנחות עבודה", אם כי כל הבדל במספרים השרירותיים משפיע באופן משמעותי על התוצאות

• לא הסברת איך אפשר להניח הנחות יסוד כמו "התדרים הם גבוהים יחסית – נניח מעל 1KHz , ואין החזרות מהקירות"! אין באס, אין מידבאס, הקירות בולעים הכל עם אפס החזרות, ממש הנחות עבודה ריאליות...

• ההסברים שלך לא היו עקביים:
    • בכמה מקומות טענת שייש צורך להתחשב בפיקים של 20dB שרירותיים מעל עוצמת השמיעה, אם כי הוספת ש"לדעתי ספר של 23-27dB הוא יותר "לטעמי" בתור "אחד שאוהב הפצצות". זה שאמרת שזו "לא תורה מסיני" לא נותן לגיטימאצייה להשתמש כאן במספרים מצוצים מהאצבע! 27dB אומר עוד הכפלה של יותר מפי 4 בהספק! יותר מ-1000W במקום 250W!!
    • במקום אחד טענת "לדעתי מערכת נדרשת לעוצמת מוסיקה של לפחות 105dBA עם פיקים בעוצמה של כ- 110dBA", שאז
      • אם מדובר במערכת של שניצל, ה-105dB הם כבר לאחר ה-20dB לפיקים, וחמשת ה-dBs הנוספים ל-110dB לא מוסברים
      • אם מדובר במערכת באופן כללי, ה-105dB הם הגבלה שרירותית שאינה קבילה ואינה מתחשבת במשתמש, ודאי לא כזה שמעוניין לשמוע בעוצמות רוק של 110dB לפני ה"ספר" שנדרש לפיקים

אין לי כוח לחזור אחורה ולבדוק שאלה כל השטויות שכתבת.

ייתכן שטעיתי, לא הבנתי, עיוותתי, אני סתום, חסר קומון-סנס, מה שאתה רוצה, אבל עד שאתה לא מסביר בפומבי מה הנכון מבחינתך ו/או היכן טעיתי, לא הבנתי, עיוותתי וכו', הסיכום הוא שאלה אכן שטויות, וחובת ההוכחה שזה לא כך היא עליך.

ואם אתה לא מסביר בצורה מניחה-את-הדעת את הדברים האלה, אני מכריז עליך כשרלטן בתחום הזה.

ולמען הסר ספק -- אני לא טוען למומחיות בתחום. אני סתם חובב, אבל אם אפילו מישהו שהוא רק חובב בתחום יכול לתפוס אותך בכאלה שטויות בסיסיות, אז מעניין מה איש מקצוע "רציני" הייה מוצא בכתביך. בטוח שהייה מוצא בטיעוני כאן ובמקומות אחרים הרבה טעויות שוודאי ישנן שם, אבל שאתה לא רואה אותן.

זהו. הבמה שלך.

עמיר

נערך לאחרונה ב:
R

Roberts1

אורח
    • אם מדובר במערכת של שניצל, ה-105dB הם כבר לאחר ה-20dB לפיקים, וחמשת ה-dBs הנוספים ל-110dB לא מוסברים

עמיר

הפיסקה הזו מוכיחה שאינך מבין כלום במתמטיקה פשוטה של dB -ים ובנוסף התנהגותם של מגברים .

לפי ההנחות שלי לחישוב (שאתה מוזמן לקרוא בפוסט מס' 126 ) נדרשת עוצמה של כ- 330 וואט (הרמקול של שניצל הוא 6 אוהם ולא 8 אוהם) כדי לנגן בעוצמה ממוצעת (ולא פיקים ) של 105 dBA

ה-330 וואט יופעלו ממגבר מכפיל הספק של 250 וואט (שים לב לניואנס זה !!! )

בנוסף לפי ההנחה שהנחתי למגבר יש כ- 2 dB דינאמיות נוספים מעבר להספק הנומינאלי שלו (שים לב לניואנס זה !!! )+ 3 dB נוספים עקב כך ששני הרמקולים מנגנים (קרוב טוב ) ומכאן מגיעים ל-110dBA ......כאמור עבור מגבר מכפיל זרם של 250 וואט ,

בנוסף כתבתי שבעצם העוצמה שתתקבל היא גבוהה אף יותר (אולי 112-113dBA ) כי יש הגבר מסויים לחדר שאיני יודע אותו .

מה כל כך מסובך AK1 ???

מאיפה הבאת את דברי ההבל של הספק של 256.000 וואט ???

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

ronnyb

עוסק בתחום
מעורבות
0
נקודות
0
אני מציע לסכם את הדיון המתמטי/פיזיקלי כדלקמן, בהעדר הסכמה בין רוברט ועמיר:
כל אחד מחברי הפורום שיזקק בעתיד לחישובי Spl , דציבלים וכיוב׳ ,יפנה למי מהשניים שנראה לו יותר .
הסיבה: לדעתי גם אם השרשור- ויכוח הזה ימשך לנצח או עד הגיעם ל120 שנה, ולא תהיה הסכמה ביניהם,אבל ההגיון מחייב שאחד מהם צודק....(או ששניהם טועים....).
דעתי האישית שאחד מהם צודק,ואינני מתכוון לגלות מהי דעתי...יען כי זה עלול להפוך כר פורה למחלוקת והשמצות נוספות.

אם הצעת הסיכום מניחה את דעתו של מנהל הפורום,אני מאמין שהרב המוחלט של החברים שהייתה להם נגיעה לשרשור זה,כולל שניצל שפתח לראשונה את הסוגיה החישובית , ישמחו להפסקת השרשור/ויכוח בין רוברט לעמיר שאין לו שום סוף נראה באופק.

clip99

חבר משקיען
מעורבות
129
נקודות
43
נערך

נערך לאחרונה ב:
R

Roberts1

אורח
נערך .

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,908
נקודות
113
הפיסקה הזו מוכיחה שאינך מבין כלום במתמטיקה פשוטה של dB -ים ובנוסף התנהגותם של מגברים .

לפי ההנחות שלי לחישוב (שאתה מוזמן לקרוא בפוסט מס' 126 ) נדרשת עוצמה של כ- 330 וואט (הרמקול של שניצל הוא 6 אוהם ולא 8 אוהם) כדי לנגן בעוצמה ממוצעת (ולא פיקים ) של 105 dBA

ה-330 וואט יופעלו ממגבר מכפיל הספק של 250 וואט (שים לב לניואנס זה !!! )

בנוסף לפי ההנחה שהנחתי למגבר יש כ- 2 dB דינאמיות נוספים מעבר להספק הנומינאלי שלו (שים לב לניואנס זה !!! )+ 3 dB נוספים עקב כך ששני הרמקולים מנגנים (קרוב טוב ) ומכאן מגיעים ל-110dBA ......כאמור עבור מגבר מכפיל זרם של 250 וואט ,

בנוסף כתבתי שבעצם העוצמה שתתקבל היא גבוהה אף יותר (אולי 112-113dBA ) כי יש הגבר מסויים לחדר שאיני יודע אותו .

מה כל כך מסובך AK1 ???

מאיפה הבאת את דברי ההבל של הספק של 256.000 וואט ???
לא לא לא, חבר רוברט, אל תבין אותי לא נכון, כהרגלך -- אין כאן שום דבר מסובך -- זה פשוט לא מה שאתה כתבת בפוסט האמור:

לדעתי מערכת נדרשת לעוצמת מוסיקה של לפחות 105dBA עם פיקים בעוצמה של כ- 110dBA

נראה לי שבזאת נפלה טענתך לגבי אי-ההבנה שלי-כבייכול.

הגדלתי את הפונט לגודל החביב עליך -- שגם זו הגדלת יתר יחסית לנדרש :), אבל אפסיק עם זה.

חוצמזה, כתבת

במידה והמגבר שלך הוא טרנזיסטורי מכפיל הספק ומאחר והרמקול שלך הוא 6 אוהם ההספק בפועל יהיה כ-250*8/6 =330 וואט .
ואם במונח "טראנזיסטורי מכפיל הספק" כוונתך למגבר המכפיל את הספקו כשהאימפדאנס יורד לחצי, הרי כנראה שמעולם לא שמת לב שרק למיעוט ממגברי ההספק, כולל אחוז ניכר (רוב?) ממגברי top high-end, אין את התכונה הזו, וזה כולל גם את ה-ASE Emitter II של שניצל עצמו, אם כי שם זה כמעט הכפלה (280W ל-8, 500W ל-4).

בנוסף, כשכותבים לבני אדם מן היישוב, כדאי להסביר בדיוק למה הכוונה, ולא להתייחס למונח בצורה אגבית, כדי שהנאדם יוכל לבדוק את מצבו. למשל במגברים מפוארים כמו Boulder 1060, McIntosh, Spectral 360 Mk.II, Ayre MX-R ועוד רבים וטובים, זה לא כך,

בכל מקרה, הטענה שלך שלכל מגבר טראנזיסטורי באשר הוא:

המגבר הנדרש עדיין יהיה עדיין של 250 וואט נומינאלי ב-8 אוהם.
אינה לעניין באופן כללי, כי ייתכן-עד-סביר שהמגבר אינו מכפיל-הספק, ייש צורך לחשב/להעריך לכל מגבר ומגבר בנפרד איזה הספק נומאנאלי צריך להיות לו, לפי נתוני ההספק ב-8 וב-4 אוהם.

עדיין כל מה שהתייחסת אליו הוא נושא אחד מני כמה, וגם כך נתגלו עוד שגיאות.

ואתה באמת חושב שראוי שמישהו יסתמך על החישובים שלך?

עמיר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,908
נקודות
113
אני מציע לסכם את הדיון המתמטי/פיזיקלי כדלקמן, בהעדר הסכמה בין רוברט ועמיר
נראה לי שבתור מישהו שדרש שלא יציעו לא הצעות (אפילו בלי שבאמת הציעו לו!), אתה מציע הרבה יותר מדי.

לא הערתי לך על פעמים קודמות שהצעת בהן הצעות למיניהן, אבל כאן הגזמת.

זה לא סתם עוד ויכוח אידיוטי עם אי-הסכמה, אלא הדגמה בפועל של העובדה שרוברט, שמוכר עצמו כסמכות לענייני חישובים, לא באמת מבין לעומק המינימאלי הנדרש את מה שהוא כותב, וגם כשהוא מבין, ו/או אומרים לו, הוא "מחפף פינות", במקומות שאסור לחפף פינות, מניח "הנחות עבודה", שמשנות את התוצאות לחלוטין, על סמך האוויר הפתוח והשמיים הכחולים, וכו'.

אולי אתה, כסוחר בציוד, יכול אישית להרוויח מזה שמישהו יבוא אליך לקנות מגבר בהספק של פי כמה וכמה וכמה מצרכיו, לפי חישובי רוברט, אבל כל שאר הגולשים, אלה שעכשיו התחילו לפקפק אם המגברים שברשותם חזקים די צרכיהם (ע"ע ברקצ), או אלה שמתכננים קניית מגבר -- עלולים להינזק נזק כלכלי של ממש -- כי יש מצב של עודף כוח למגבר יחסית לצרכים.

"היזהרו משרלטנים!" :)

עמיר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,908
נקודות
113
נ.ב., בקשר ל-"למגבר יש כ- 2 dB דינאמיות נוספים מעבר להספק הנומינאלי שלו (שים לב לניואנס זה !!! )" כנראה שאתה עצמך לא שמת לב לזה שהזכרתי את זה כבר קודם:
(במאמר מוסגר, במגברים רבים וטובים יש headroom רציני מעבר להספק שלהם עבור פיקים, אם כי כמובן לא בסדר גודל של 20dB )
או שזכרת רק את התוכן וייחסת אותו לעצמך...

ואשר לזה שייש שני רמקולים -- מזה בכלל התעלמת בהתחלה, ואני זה שהזכרתי לך את זה, ושאמרתי ש-3dB הם קירוב טוב, ועכשיו אתה מתגאה כאילו אתה המצאת את זה -- גם את זה אתה מייחס לעצמך...

עצוב.

עמיר

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
986
נקודות
113
יה- אללה, אין איזה מדריך או מישהו שנחשב אוטוריטה מקצועית חסרת אינטרסים שיכול לתת תשובה ברורה ונכונה?

במחשבה שנייה, למה בכלל צריך לעסוק בשאלה הזאת?
נדמה לך שאתה בתת-כוח או שסתם בא לך לבדוק איך הסטאפ שלך נשמע עם מגבר הרבה יותר חזק?
קח מגבר כפול או משולש בהספקו (מאותה חברה, כאשר כל שאר המאפיינים נשארים ללא שינוי) ותבדוק איך זה משפיע על חווית האזנה שלך והאם שווה לך לשלם עבור זה.

לא יותר פשוט?
ארז

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,908
נקודות
113
יה- אללה, אין איזה מדריך או מישהו שנחשב אוטוריטה מקצועית חסרת אינטרסים שיכול לתת תשובה ברורה ונכונה?

במחשבה שנייה, למה בכלל צריך לעסוק בשאלה הזאת?
נדמה לך שאתה בתת-כוח או שסתם בא לך לבדוק איך הסטאפ שלך נשמע עם מגבר הרבה יותר חזק?
קח מגבר כפול או משולש בהספקו (מאותה חברה, כאשר כל שאר המאפיינים נשארים ללא שינוי) ותבדוק איך זה משפיע על חווית האזנה שלך והאם שווה לך לשלם עבור זה.

לא יותר פשוט?
ארז
לא יותר פשוט.

ראשית, עצם ההתעסקות בזה עלולה לשלהב את חיידק השדרגת, שזה עשוי להיות נזק לכשעצמו.

שנית, לא לכל חברה יש מגבר כפול/משולש בהספקו, במיוחד לא ברסיברים למיניהם,

שלישית, כפול בהספקו נותן תוספת מזערית של 3dB, ומשולש בהספקו לא מוסיף באופן משמעותי לעומת כפול.
רוברט טוען שייש צורך ב-20dB תוספת, שזה פי 100 בהספק (ואכן יצא לו מכ-3 ואט הנדרשים בפועל, מגבר של 250 ואט).

רביעית, למגברים עתירי הספק, שהם בדרך כלל גם גדולים יותר וכבדים יותר ויקרים יותר, לא כל כך קל לארגן האזנה בביית.

חמישית, יש מצב שהמגבר החזק יותר ידרוש יותר מקום, כולל נפח איוורור, ממה שהוקצה לקודמו,

וכו, וכו'.

אני לא יודע מי "נחשב" כ"אוטוריטה מקצועית" בעניין זה. אני רק בטוח שרוברט ו"היועץ בחנות המתמחית נושא" הם בפירוש לא.

ואפרופו שרלטנות -- התופעה הבעייתית ביותר אינה אצל אלה שאינם יודעים כלום, אלא אצל אלה שיודעים מספיק בשביל לשכנע את כולם שהם יודעים הכל... :(

אי אפשר להאשים את רוברט שאינו יודע כלום, להיפך, הוא יודע הרבה, אבל זה לא כולל את היכולת לחשוב, כולל בתחומים הקריטיים של איך ליישם את מה שהוא כן יודע, איזה הנחות יסוד אפשר וכדאי להניח ואיזה ממש לא, איפה מותר וכדאי לחפף פינות ואיפה אסור, וכו'.

למשל ההנחה שצריך 20dB מעל עוצמת השמיעה היא רצחנית, ומשפיעה לא רק בעוד/פחות טיפה, אלא בפאקטור של פי 100, והיות וזה לא באמת מוגבל ל-20 דווקא, אלא יכול להיות הרבה מעבר לזה (כבר לפי רוברט זה יכול להגיע ל-27, כלומר לפאקטור של יותר מפי 400!) -- זה לחלוטין בלתי קביל.

אבל האדון לא מודה שכתב שטויות, אלא מתעקש שזה הנכון והנדרש, למרות שהמסקנה הישירה מאותה צורת חשיבה, עם אותם 20dB, אפילו לא 27dB, היא שבמצבים של רמקולים נצילים פחות (כמעט תמיד!) או של עוצמות שמיעה גבוהות יותר (בהרבה מקרים!), נדרש יהייה להגיע להספקים מופרכים, החל ב-8kW ואפילו עד כדי 256kW -- ורוברט לא פסל את דרך החישוב שהובילה לשם!

ולמען הסר ספק -- אני לא אוטוריטה ולא נעליים -- אני סתם חובב עם השכלה תיכונית, ולא מתיימר לכלום.
אני לא נלחם עם רוברט על מי יהייה הגורו -- אני מראש לא.

אני רק טוען, בנימוקים האמורים לעיל, שה"ידע" שרוברט מחלק בחינם ומחכה לתשואות על כך, הוא לא לעניין, ועצותיו הן שרלטנית.
ואם רמת דבריו היא כזו שחובב כמוני יכול למצוא בהן שגיאות אדירות ובסיסיות כאלה, מי יודע כמה הייה מוצא מישהו מקצועי בעניין.

עמיר

ronnyb

עוסק בתחום
מעורבות
0
נקודות
0
אולי אתה, כסוחר בציוד, יכול אישית להרוויח מזה שמישהו יבוא אליך לקנות מגבר בהספק של פי כמה וכמה וכמה מצרכיו, לפי חישובי רוברט, אבל כל שאר הגולשים, אלה שעכשיו התחילו.....״

לצערי לא נראה לי שראוי או שאפשר להתווכח איתך ויכוח כלשהוא ,כי אתה יודע יותר ממני על תכנון מוצרי Naim שמעולם לא היו בבעלותך ,ובפוסט שכתבתי בעניין ההשראות של Nac A5 speaker cable עשית נסיון גס רוח להציגני כככלי ריק שאיננו מבין איזה מוצרים הוא מוכר,אף שהטעות הייתה איתך ולא איתי....מצאתי שאינך מהסס להכנס לשום מחלוקת,בין שמדובר בתחום שהינך מבין בו ובין אם לאו....ואף שחברים אחרים בפורום העירו לך כי אני דייקתי בדברי לגבי הפרמטרים החשמליים של כבל הרמקול הנ״ל ,ואף לאחר שבאותו שרשור הודית כי יש לך בעייה שקשה לך להתמודד איתה(לדעתי הכוונה ליצר וכחנות ,התנשאות והעלבה מופרזים ביותר....),אתה ממשיך להשמיץ אותי ללא בושה גם בשרשור הזה:

בתחילת הפוסט הצגת אותי כבעל חנות שאיננו מבין בלוגריתמים,כאשר בפוסט שלך בעניין חישוב עוצמת ההגברה הנדרשת, לפי שאלת שניצל במרחק האזנה של 4.5 מטרים מהרמקול שלו,שגית שגיאה גסה בכך שציינת ירידת עוצמת צליל ביחס 6db ,במרחק של 4 מטר מהרמקול ,בעוד ששניצל בקש חישוב למרחק של 4.5 מטר,ויותר גרוע ,התעלמת מהכלל שעוצמת צליל דועכת ביחס רבועי לגדילת המרחק(בנתון של הגדלת מרחק מ 1 מטר, ל4 מטר,הורית לחברי הפורום ירידה של 6db)שזה פי 4,דהיינו יחס ישר בין דעכת הצליל להגדלת המרחק,בשעה שהנכון הוא דעיכה ביחס ריבועי לשינוי במרחק,כלומר בנתונים שבחרת ,הגדלת מרחק מ1 מטר ל-4 מטר,הדעיכה היא פי 16(12db).....מי ששוגה שגיאות כאלה לא צריך לראות עצמו כמי שמוסמך להטיף מוסר ודעת לאחרים,ומוטב לו לשמור על צניעות רבה מאד באופן כללי.

בפוסט האחרון הגדלת לעשות בכך ,שהשמצת אותי כי אני מנסה לרמות את לקוחותי בכך שקשרתי קשר עם רוברט להונות אנשים לרכוש מגברים הרבה מעבר לעצומה שהם נזקקים להם ,על פי צורכי ההאזנה שלהם.....מדובר בהאשמה שפלה,דמיונית שמראה כי לא טרחת לברר איזה מוצרים אני מוכר בחנות,ואף מתעלמת בגלוי ממספר פוסטים שכתבתי בימים האחרונים ממש,בפורום זה,בהם כתבתי ברחל בתך הקטנה הקטנה כי אני אינני חסיד הגישה האמריקנית(מה שלא הולך בכח,ילך עם עוד הרבה יותר כח...)

גם לא הפריע לך העובדה שמעולם לא ידעתי ולא הכרתי את רוברט עד שנתקלתי בפוסט שלו בשרשור זה,על מנת לרמוז בגסות שקשרתי קשר עמו,להגזים בחישובי הואטים הנדרשים להשגת עוצמות האזנה בסלון ביתי,וזאת על מנת שאוכל למכור מגברים עתירי ואטים ויקרים מאד,בעוד שאינני מוכר מגברים עתירי ואטים בכלל.

בשרשור שיזם דיטון66 ,בדבר העוצמה שעלולה להזיק לשמיעה האנושית,שוב התייחסתי לכך שאינני חושש שיקרה לי נזק כזה כי מגברי Naim לא התפרסמו בכך שהם עוקרי הרים מבחינת ואטים....

בשרשור הזה כתבתי במפורש שאני מעדיף רמקולים נצילים,על פני ואטים ,וגם זה לא מפריע לך להשמיץ אותי.
אילו טרחת לברר היית מוצא שאני מוכר הגברה של Naim Audio,ואולי היית נזהר לתאר איתי כממליץ או חסיד של מגברים עתירי ואטים,...אבל נראה לי שגם זה לא היה מפריע לך כי המטרה שלך הוא השמצה לשם השמצה,וגרימת נזק לשם גרימת נזק,
ולסיום,אם תמשיך בדרכך השקרית והפוגענית,אני שומר לעצמי את כל הזכויות לנקוט באמצעים החוקיים העומדים לרשותי להתגונן ממך.
בשרשור בדבר הפרמטרים החשמליים של כבלי רמקולים,כבר כתבת על עצמך שאתה סובל מבעיה,ולפיכך אני ממליץ לך לפנות לטפל באופן מקצועי בבעייתך,ולא להמשיך להטיח בי את תסכולייך או בעייתך.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,908
נקודות
113
אולי אתה, כסוחר בציוד, יכול אישית להרוויח מזה שמישהו יבוא אליך לקנות מגבר בהספק של פי כמה וכמה וכמה מצרכיו, לפי חישובי רוברט, אבל כל שאר הגולשים, אלה שעכשיו התחילו.....״

לצערי לא נראה לי שראוי או שאפשר להתווכח איתך ויכוח כלשהוא ,כי אתה יודע יותר ממני על תכנון מוצרי Naim שמעולם לא היו בבעלותך ,ובפוסט שכתבתי בעניין ההשראות של Nac A5 speaker cable עשית נסיון גס רוח להציגני כככלי ריק שאיננו מבין איזה מוצרים הוא מוכר,אף שהטעות הייתה איתך ולא איתי....מצאתי שאינך מהסס להכנס לשום מחלוקת,בין שמדובר בתחום שהינך מבין בו ובין אם לאו....ואף שחברים אחרים בפורום העירו לך כי אני דייקתי בדברי לגבי הפרמטרים החשמליים של כבל הרמקול הנ״ל ,ואף לאחר שבאותו שרשור הודית כי יש לך בעייה שקשה לך להתמודד איתה(לדעתי הכוונה ליצר וכחנות ,התנשאות והעלבה מופרזים ביותר....),אתה ממשיך להשמיץ אותי ללא בושה גם בשרשור הזה:

בתחילת הפוסט הצגת אותי כבעל חנות שאיננו מבין בלוגריתמים,כאשר בפוסט שלך בעניין חישוב עוצמת ההגברה הנדרשת, לפי שאלת שניצל במרחק האזנה של 4.5 מטרים מהרמקול שלו,שגית שגיאה גסה בכך שציינת ירידת עוצמת צליל ביחס 6db ,במרחק של 4 מטר מהרמקול ,בעוד ששניצל בקש חישוב למרחק של 4.5 מטר,ויותר גרוע ,התעלמת מהכלל שעוצמת צליל דועכת ביחס רבועי לגדילת המרחק(בנתון של הגדלת מרחק מ 1 מטר, ל4 מטר,הורית לחברי הפורום ירידה של 6db)שזה פי 4,דהיינו יחס ישר בין דעכת הצליל להגדלת המרחק,בשעה שהנכון הוא דעיכה ביחס ריבועי לשינוי במרחק,כלומר בנתונים שבחרת ,הגדלת מרחק מ1 מטר ל-4 מטר,הדעיכה היא פי 16(12db).....מי ששוגה שגיאות כאלה לא צריך לראות עצמו כמי שמוסמך להטיף מוסר ודעת לאחרים,ומוטב לו לשמור על צניעות רבה מאד באופן כללי.

בפוסט האחרון הגדלת לעשות בכך ,שהשמצת אותי כי אני מנסה לרמות את לקוחותי בכך שקשרתי קשר עם רוברט להונות אנשים לרכוש מגברים הרבה מעבר לעצומה שהם נזקקים להם ,על פי צורכי ההאזנה שלהם.....מדובר בהאשמה שפלה,דמיונית שמראה כי לא טרחת לברר איזה מוצרים אני מוכר בחנות,ואף מתעלמת בגלוי ממספר פוסטים שכתבתי בימים האחרונים ממש,בפורום זה,בהם כתבתי ברחל בתך הקטנה הקטנה כי אני אינני חסיד הגישה האמריקנית(מה שלא הולך בכח,ילך עם עוד הרבה יותר כח...)

גם לא הפריע לך העובדה שמעולם לא ידעתי ולא הכרתי את רוברט עד שנתקלתי בפוסט שלו בשרשור זה,על מנת לרמוז בגסות שקשרתי קשר עמו,להגזים בחישובי הואטים הנדרשים להשגת עוצמות האזנה בסלון ביתי,וזאת על מנת שאוכל למכור מגברים עתירי ואטים ויקרים מאד,בעוד שאינני מוכר מגברים עתירי ואטים בכלל.

בשרשור שיזם דיטון66 ,בדבר העוצמה שעלולה להזיק לשמיעה האנושית,שוב התייחסתי לכך שאינני חושש שיקרה לי נזק כזה כי מגברי Naim לא התפרסמו בכך שהם עוקרי הרים מבחינת ואטים....

בשרשור הזה כתבתי במפורש שאני מעדיף רמקולים נצילים,על פני ואטים ,וגם זה לא מפריע לך להשמיץ אותי.
אילו טרחת לברר היית מוצא שאני מוכר הגברה של Naim Audio,ואולי היית נזהר לתאר איתי כממליץ או חסיד של מגברים עתירי ואטים,...אבל נראה לי שגם זה לא היה מפריע לך כי המטרה שלך הוא השמצה לשם השמצה,וגרימת נזק לשם גרימת נזק,
ולסיום,אם תמשיך בדרכך השקרית והפוגענית,אני שומר לעצמי את כל הזכויות לנקוט באמצעים החוקיים העומדים לרשותי להתגונן ממך.
בשרשור בדבר הפרמטרים החשמליים של כבלי רמקולים,כבר כתבת על עצמך שאתה סובל מבעיה,ולפיכך אני ממליץ לך לפנות לטפל באופן מקצועי בבעייתך,ולא להמשיך להטיח בי את תסכולייך או בעייתך.
חבר ronnyb הייקר,

אני רואה שאתה שומר רשימת פגיעות בנוסח "דוד לוי", או אני לא יודע מי הנעלב המקצועי התורן בפוליטיקה.

סך הכל, כל אחת מה"פגיעות" שאתה מטפח הייו מבוססות למדי בעובדות :)

למשל "ליקוק":
רוברט היקר,אני חדש יחסית בפורום(אבל לא חדש לי נושא הסאונד ומערכות שנועדו לשחזרו בבית).....על כן הקדמתי בתואר מר לשמך...רק רציתי לכבד אותך בזה וחס וחלילה לא לפגוע.בשרשור הזה למדתי דברים שלא ידעתי קודם,מהפוסטרים שאתה כתבת בשרשור,וזה מאד משמח אותי ואף אשמח אם יהיה לי הכבוד להכירך באופן אישי.
מכל מקום הסינים אומרים שאתה חשוב כמת,ביום שאינך רוצה או לא מסוגל ללמוד דברים חדשים,ולמזלי הרחבתי את הידע שלי רבות היום ,בעיקר תודות לפוסטרים שאתה כתבת בשרשור.ומכיון שכמו שציינת אתה רק 40 שנה בתחום,אז סלח על הפנייה אליך בגוף שני.

למשל אי-הבנה של החומר:
עמיר ברור שאתה יודע יותר מכולם,כולל מרוברט, שעסק ועוסק בעניינים אלה כדבר של יום ביומו...אלא שהרבה אנשים פה כולל אותי לא מצליחים לרדת לעומק חכמתך,אז ברור שאם רוברט העריך ששניצל זקוק ל 250 ואט או 500 ואט,הוא זקוק כאן לאישור ממך.מכיון שלא קבל אישור ממך,הריני מקבל את דעתך ש 160 ואט יותר מתאימים להשביע את דרישותיו של שניצל....אבל האמת לאמיתה היא שאני מקבל את דבריו של רוברט הרבה יותר משלך,לא רק בגלל שהוא עוסק בתחום שנים רבות,אלא גם מפני שהוא איננו גס רוח.
לאור זה שבכלל המספר 160W, ששימש כאן כמספר שרירותי כמו המספרים של רוברט
אז גם לא תורה מסיני ולא מיפאני שצריך דווקא מגבר של 250W או של 400W, יכול הייה להיות גם 160W או 890W באותה מידה... :)

וזה גם לא הייה קשור לתנאים של שניצל ו/או למה שהוא שאל עליו -- רק תוספת מיוזמה עצמית (שלא קשורה לשום מציאות אלא רק למספר מצוץ מהאצבע...)
ובכל זאת קיבלת אותו כאילו הוא הייה דעתי...

ואם ההסבר של רוברט ל-250W אכן מקובל עליך, ואפילו מובן לך :),
בבקשה לא לחבר אותי עם עמיר....לא הבנתי מאין הוא שאב 160 ואט ולא מאין הביא 890 ואט.ההסבר שלך ל 250 ואט מקובל עלי ומובן לי....ברור שמדובר כאן במספרים מוערכים,ולא תורה מסיני,אלא שאני מעדיף את המספר שנקבת כי נמקת מדוע נקבת בו,והנימוק הגיוני וסביר בעיני.אם מאן דהוא זורק מספרים בלתי מנומקים לחלל...הרי זה נראה לי כגישה שנועדה לייצר מחלוקת ומריבות,וזה לא מקובל עלי.
אז מן הראוי לכרוך את שניכם יחד כתומכים ב"הנחות עבודה" בלתי סבירות ובלתי קבילות, כמו ה-20dB של רוברט.

ועוד ליקוק קל:
אני חושב שרוברט עובד ועוסק במסגרת עבודתו במדידות של סיגנלים שונים,ומן הסתם עסק ו עוסק במדידות של אותות שמע....מכל מקום לעניות דעתי ספקטרום אנלייזר איכותי יכול להראות בקלות 2 וגם 10 גלי קול בתדרים שונים המופיעים בו זמנית.אני לא הייתי מעז לחלוק עליו בעניינים שהוא עוסק בהם ומכיר אותם היטב.וגם זה לא ליקוק.
מה גם שנראה שהקריטריון שלך לחלוק על דברים או להסכים איתם הוא יותר ענייני נימוסין וגסות רוח מאשר נכונותם או אי-נכונותם.

ובקשר ל"לא צריך לראות עצמו כמי שמוסמך להטיף מוסר ודעת לאחרים,ומוטב לו לשמור על צניעות רבה מאד באופן כללי" -- כמה פעמים אצטרך לחזור על מה שכתבתי בסגנון זה (ויותר מפעם אחת בשירשור הזה):
ולמען הסר ספק -- אני לא אוטוריטה ולא נעליים -- אני סתם חובב עם השכלה תיכונית, ולא מתיימר לכלום.
אני לא נלחם עם רוברט על מי יהייה הגורו -- אני מראש לא.

אני רק טוען, בנימוקים האמורים לעיל, שה"ידע" שרוברט מחלק בחינם ומחכה לתשואות על כך, הוא לא לעניין, ועצותיו הן שרלטנית.
ואם רמת דבריו היא כזו שחובב כמוני יכול למצוא בהן שגיאות אדירות ובסיסיות כאלה, מי יודע כמה הייה מוצא מישהו מקצועי בעניין.

ובאשר ל:
אם תמשיך בדרכך השקרית והפוגענית,אני שומר לעצמי את כל הזכויות לנקוט באמצעים החוקיים העומדים לרשותי להתגונן ממך.
ראשית, אין לי תיסכולים ובעיות בהקשר אליך, ועם מה שייש לי או אין לי אני מסתדר היטב בלי עצותיך הנפלאות. תודה על חוסר הנימוס שבהצעה, אבל לא אוסיף אותה לרשימת ההיעלבויות שאני לא מחזיק.

שנית, אין לי שום יומרות להבין בחוק, עוד הרבה פחות מהמעט שאני מבין באודיו, אבל דומני שהחוק מתיר לומר על מישהו משהו שלא "נראה טוב", אם המשהו הזה הוא נכון.

שלישית, רק כדי להסיר ספק: האם אתה מאיים עלי כאן בתביעה משפטית? :בהלם:

עמיר

מצב
הנושא נעול.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור