רמקולים שינוי פורט בתכנון קיים של תיבה

OrenArgaman

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
שלום לכולם,

אני רוצה לבנות את התיבה הבאה(אתם בטח מכירים). הבעיה היא שאין לי כרגע מאיפה להביא פורט כזה וגם לא לאלתר, האם זה אפשרי להחליף את הפורט של התכנון לפורט מרובע? כמו slot עם אותו שטח.
תודה
Cerberus%20blueprint.GIF

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
אם אתה יכול ללכת לחנויות בדים (לא פשוט בימי קורונה אלו), יש להם את גלילי הקרטון שעליהם מגולגלים הבדים ויתכן שאתה יכול למצוא את מבוקשך......גם בחנויות זולות של מוצרים מסין- יש להם גלילי קרטון זהים שעליהם מגולגלות שעווניות.

אתה יכול לעשות זאת בעצמך ע"י גלגול מספר רב של ניירות ספוגים בדבק פלסטי על גליל מתאים או במידה ואתה רוצה להגיע לתוצאה יותר חזקה אתה יכול להוסיף חול ים לתערובת.

עניין נוסף, בעברי הרחוק כשבניתי רמקולי DIY הייתי מצפה את הדפנות הפנימיות בחול ים מעורבב בדבק פלסטי זה היה מוסיף מסה וקשיחות לתיבה- מומלץ לך גם לעשות זאת (מסה של חול ים היא בערך פי 2-4 מעץ - תלוי בעץ).

הייבוש לוקח מספר ימים (תלוי בעובי השכבה) ולכן נדרש להשכיב כל צד מספר ימים ליבוש (סה"כ 6 צדדים)- הפעלת פן לייבוש שיער יכול להאיץ את התהליך.

נערך לאחרונה ב:

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
אתה יכול להשתמש בצינור ביוב מפלסטיק (אפור) , יש את ה-32 מ"מ ואת ה-50 מ"מ. זה שהקוטר טיפה שונה זה לא קריטי, אתה יכול לשנות את אורך הפורט ו- או להשתמש בשני צינורות בקוטר קטן יותר כדי להגיע לתדר פורט הרצוי לתכנון הזה.

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83

RB68

חבר משקיען
מעורבות
585
נקודות
93
אהלן,
האם נתקלת בבעייה להזמין מ-parts express או שלא בא לך לחכות? הם מציינים שיתכנו עיכובים אבל נראה שהם לוקחים הזמנות.
https://www.parts-express.com/speaker-cabinet-port-tube-1-1-2-id-x-4-l-flared--260-402
בכל אופן ניתן בהחלט להסב לפורט מרובע באותו שטח חתך - לפחות מבחינת התדר של הפורט - עדיין התוצאה עשוייה להיות מעט שונה, וה-fine tuning יהיה יותר טריקי..
עוד אתגרונצ'יק הוא ה-flaring (עיצוב ה"משפך" בקצה הפורט).
הכי פשוט צינור ביוב כמו שכתב YB-7 באם תמצא מתאים. אפשר גם להדפיס אם נגישה לך מדפסת.
בהצלחה

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
סאב עם קופסא אטומה זה אחלה!

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
סאב עם קופסא אטומה בגודל המתואר ללא EQ או סרבו ירד לבערך 40-50 הרץ.

לא בדיוק...

snap.jpg

https://www.parts-express.com/tang-band-w6-1139si-6-1-2-subwoofer--264-832

תמונות מצורפות

• snap.jpg
    snap.jpg
    KB 74 · צפיות: 444

RB68

חבר משקיען
מעורבות
585
נקודות
93
סאב עם קופסא אטומה בגודל המתואר ללא EQ או סרבו ירד לבערך 40-50 הרץ.
אני רואה שערכת, והעלית קצת את הטווח :)
עדיין תתקשה למצוא דרייבר שיתן את זה (בתכנון הנ"ל "6.5 בתיבה של 12L) בתיבה אטומה בלי בוסט..

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
אני רואה שערכת, והעלית קצת את הטווח :)
עדיין תתקשה למצוא דרייבר שיתן את זה (בתכנון הנ"ל "6.5 בתיבה של 12L) בתיבה אטומה בלי בוסט..
בהחלט, הייתי נדיב;)

רק שתדע שניתן לבנות וופרים קטנים עם "גומי (סרואנד) מאוד מאוד רך" ==> תדר תהודה עצמי מאוד נמוך ==> באס יחסית נמוך מתיבה ודרייבר קטנים יחסית.

נערך לאחרונה ב:

OrenArgaman

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
תודה לכולם על התגובות! האמת היא שאני לא גר באיזור מרכזי ולהגיע לחנות זו נסיעה. בנוסף אני מעדיף לצאת כמה שפחות מהבית בימים אלו. להזמין מחו"ל, לא רציתי לחכות, רציתי לבנות את התיבה עכשיו. אבל אני חושב שאזמין, נראה שהמצב לא ישתפר בקרוב אז אני מניח שיהיה לי זמן גם בעתיד, על הדרך אזרוק עוד כמה דברים לעגלה. בנוסף החלופות האחרות לא נראות לי.

שוב תודה לכולם.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,744
נקודות
113
יש לי פורטים בשבילך !בתל אביב

OrenArgaman

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
תודה שניצל! אך רחוק לי

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
ראיתי באינטרנט גם דוגמאות לטרנסמישן ליין

לני

חבר משקיען
מעורבות
271
נקודות
63
נערך לאחרונה ב:

amitv

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
8
היי,

אין שום בעיה עם פורט מרובע. אותו דבר.

לני

חבר משקיען
מעורבות
271
נקודות
63
לדעתי בעולם שבו הצבע של הספייק משפיע על הסאונד על אחת כמה הצורה של הפורט

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור