מקרן לייזר Samsung Premiere LSP9T במבחן

dtown

מנהל
צוות האתר
מעורבות
750
נקודות
113
שרשור תגובות לכתבה: מקרן לייזר Samsung Premiere LSP9T במבחן

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
793
נקודות
113
אחלה דבר נראה לי! תודה .
שאלה איך זה מול מקרן ״רגיל״, נגיד סוני 55 (כי יש לי אותו:))

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,248
נקודות
113
טוב. זה כבר מעניין אותי אישית.

תודה על הביקורת המעולה. אין ספק שאתה אחד האלופים!!!

Tamir Ivan

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
198
נקודות
43
אחלה דבר נראה לי! תודה .
שאלה איך זה מול מקרן ״רגיל״, נגיד סוני 55 (כי יש לי אותו:))
הי,
יש לי מקרן "רגיל" להקרנה קידמית מסוג Epson TW7400.
בכל הפרמטרים פרט לעומק השחורים, הסמסונג עדיף. הסוני 55 הוא מרקן FHD והסמסונג 4K כך שההבדלים בתמונה משמעותיים ביותר.
העניין שלמקרן רגיל יש כ"כ הרבה חסרונות ביחס למקרן הזה של סמסונג, שהוא הופך להרבה יתר אטרקטיבי. נוחות התפעול הופכת אותו לשימושי לכלל בני הבית.

רק אתמול שוחחתי עם חבר על בעל מקרן JVC שמותקן בסלון, שעל מנת להקרין עימו תמונה מיטבית הוא נדרש להחשיך לחלוטין את כל הסלון והמטבח. ברוב הבתים זה מאד לא פרקטי, ולכן מקרן UST מספק פתרון נוח יותר לשימוש.

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
793
נקודות
113
אכן כן, גם אני סוגר כול הבית - אחרת אין שום חוויה.
עד כמה חוסר עומק בשחור זה מפריע?

Tamir Ivan

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
198
נקודות
43
אכן כן, גם אני סוגר כול הבית - אחרת אין שום חוויה.
עד כמה חוסר עומק בשחור זה מפריע?
במידה ותקרין על מסך ALR שמותאם למקרני UST, והתאורה שתפעיל בסלון תגיע בעיקר מלמעלה, כלומר באמצעות גופי תאורה, האפקט של חוסר בשחור יהיה קטן.
לעומת זאת, אם אתה גר בדירת קרקע עם ויטרינת ענק מכיוון דרום, שהשמש יוקדת ומאירה את הרצפה, והחזר האור מהרצפה יוחזר למסך - הוא יאתגר את התמונה במהלך היום.

יש הרבה סרטונים שמציגים את ההשפעה של תאורת הרקע על מסכי ALR, שמשתפים בתוצאה הסופית. חשוב גם לזכור שמסך ה- ALR של vivid storm שקיבלתי יחד עם המקרן, הוא מסך ALR בסיסי.
זו התצורה שלו:
https://www.xyscreen.com/UST-Ambient-Light-Rejecting-Fabric-PET-Crystal

לעומת זאת, יש כיום תצורות נוספות למסכי ALR שיתכן ומסוגלות לחסום טוב יותר תאורת רקע, ולקבל כמעט רק את האור שמגיע מכיוון המקרן. באופן זה יוכלו לשפר עוד יותר את איכות התמונה גם בתאורת רקע מאתגרת יותר.
ראה לדוגמה הבד הזה:
https://www.xyscreen.com/ultra-short-throw-ambient-light-rejecting-fabric-pet-grid
לא בדקתי אותו, אולם שווה לבחון הבדים טרם הרכישה.

לסוני 55 יש תמונה נפלאה, אולם הוא FHD, דורש החשכה מלאה של הסלון והמטבח וכל מעבר של אנשים מולו מסתיר את התמונה.
בהצלחה!

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור