כמה אודיופילים יש בארץ ?

Audiofile

אוהב את התחום
מעורבות
60
נקודות
28
יש לי תחושה שהתחום די קטן משום מה

zapilak

אוהב את התחום
מעורבות
83
נקודות
28
אני מניח שיותר קל לענות על השאלה " איפה יש יותר אודיופילים " בזמנו נמר לוי טען שרוב האודיופילים בארץ נמצאים בשפלה ...

אני מניח שחלק מהעובדה שהתחום הצטמצם , זה שהטכלולוגיה השתפרה , והפער בין האודיופילם ללא אודיופילם הצתמצם ... גם הדרך שבו אנחנו צורכים מוזיקה השתנתה , בעבר היה חובה להחזיק מדיה פיזית , תקליטור , תקליט , קלטת ... היום האפשרות לצרוך מוזיקה מהרשת זמינה ונפוצה ... פעם בשביל לצרוך מוזיקה היה צריך טקס או פולחן , בתפיסת עולם שלי חלק מהרעיון של הפטיפון זה הטקס או הפולחן . היום אפשר לשמוע מוזיקה בלחיצת כפתור, ולהעביר שירים בלי סוף קדימה / אחורה וכו' . עם פטיפון היינו שמים תקליט , יושבים בכורסא יעודית , ושומעים את המוזיקה עד הסוף ....

השאלה גם איך מגדירים בשנת 2024 אודיופיל ?

אני אקח לדוגמא אותי... אני מגדיר את עצמי אודיופיל , אבל כלכלית אני דיי תפרן ... מערכת הסטריאו האגדית של היא מחשב נייד של חברה בשם fujitsu בטח משנת אנטיוכוס . ואוזניות חוטיות של חברה בשם אדיוטכניקה , ששילמתי עליהן קצת פחות מ 600 ש"ח . אני לא רושם זאת כדי להתלהם או לעשות דווקא , ואני כמובן קורא כתבות על רמקולים ב 100 אלף ש"ח וצפונה , וטכנולוגיות חדשות מסקרנות אותי [ כמו טוויטר פלאזמה ] . למה בתפיסת עולם שלי אני אודיופיל ? כי אני מאוד אוהב מוזיקה , היה לי תקציב נתון [ כאמור מאוד קטן ] והייתי צריך לקבל החלטה איך אני מקבל הכי הרבה סאונד בתקציב הנתון . הייתה את האופציה הרעיונית לקנות לדוגמא קופסה שהיא מגבר משולב , רמקולים , ואז חיווט וכו' . אבל כדי להשיג תוצאה טובה או אם תרצו מוזיקלית , הייתי חייב להגיע לטווחי מחירים שאין לי ... הגעתי למסקנה שאת התמורה הכי טובה לכסף שלי יתנו לי אוזניות ... ואז הגעתי למסקנה שאם מה שמעניין אותי איכות הסאונד ... אני חייב לוותר על דברים אחרים , כמו טכנולוגיה אלחוטית , סינון רעשים ... וכו...הכסף שהשקעתי היה באיכות הסאונד נטו ... למזלי יש לאוזניות חוט גמיש של טלפון אז אני יכול לרקוד איתם בסלון ... למען ההגינות אציין שאני רווק וגר לבד , אין לי טלויזה . רק מחשב נייד שמחובר לאינטרנט ונטפליקס , ספריית מוזיקה של להקות אהובות בהארד דיסק , ויו טיוב כגיבוי ....

האמת שבזכות החברות שלי בדי טאון , השתתפות בתערוכות , דיונים עם חברים , בתפיסת עולם שלי ברור לי שבתקציב הנתון שלי לקחתי את ההחלטה הכי טובה לקבל הכי הרבה מוזיקה [ אם אפשר לנסח את זה ככה ] ובצורה הכי כייפית , תוך ויתור על דברים פחות חשובים בשבילי , כמו טכנולוגיה אלחוטית , סינון רעשים , למדתי לא ללכת שולל אחרי טכנולוגיות מפוצצות , או נתונים טכניים מפוצצים ... כייף לי עם המוזיקה שאני שומע היום , האוזניות של אדיוטכניקה שדרגו אותי דרמטית באיכות הסאונד לפני זה היו לי אוזניות " גיימרים " באיכות סאונד לא ברורה שאח שלי נתן לי כי זה היה זרוק אצלו בבית

אז אני חושב שהשאלה היא בעצם מה זה אודיופיל ?

בהגדרה שלי אני אודיופיל , המוזיקה מאוד חשובה לי , ובתקציב הנתון שלי [ כאמור אני תפרן ] ניסיתי להשיג את איכות הסאונד הכי טובה שאני יכול , האם גם אתם הייתם מגדירים אותי כאודיופיל ?

לען הסר ספק היו הרבה מערכות יקרות שאהבתי , והיו שלא , אני לא טוען שאם יהיה לי תקציב אוותר על מערכת מושקעת

Audiofile

אוהב את התחום
מעורבות
60
נקודות
28
אני מניח שיותר קל לענות על השאלה " איפה יש יותר אודיופילים " בזמנו נמר לוי טען שרוב האודיופילים בארץ נמצאים בשפלה ...

אני מניח שחלק מהעובדה שהתחום הצטמצם , זה שהטכלולוגיה השתפרה , והפער בין האודיופילם ללא אודיופילם הצתמצם ... גם הדרך שבו אנחנו צורכים מוזיקה השתנתה , בעבר היה חובה להחזיק מדיה פיזית , תקליטור , תקליט , קלטת ... היום האפשרות לצרוך מוזיקה מהרשת זמינה ונפוצה ... פעם בשביל לצרוך מוזיקה היה צריך טקס או פולחן , בתפיסת עולם שלי חלק מהרעיון של הפטיפון זה הטקס או הפולחן . היום אפשר לשמוע מוזיקה בלחיצת כפתור, ולהעביר שירים בלי סוף קדימה / אחורה וכו' . עם פטיפון היינו שמים תקליט , יושבים בכורסא יעודית , ושומעים את המוזיקה עד הסוף ....

אני אקח לדוגמא אותי... אני מגדיר את עצמי אודיופיל , אבל כלכלית אני דיי תפרן ... מערכת הסטריאו האגדית של היא מחשב נייד של חברה בשם fujitsu בטח משנת אנטיוכוס . ואוזניות חוטיות של חברה בשם אדיוטכניקה , ששילמתי עליהן קצת פחות מ 600 ש"ח . אני לא רושם זאת כדי להתלהם או לעשות דווקא , ואני כמובן קורא כתבות על רמקולים ב 100 אלף ש"ח וצפונה , וטכנולוגיות חדשות מסקרנות אותי [ כמו טוויטר פלאזמה ] . למה בתפיסת עולם שלי אני אודיופיל ? כי אני מאוד אוהב מוזיקה , היה לי תקציב נתון [ כאמור מאוד קטן ] והייתי צריך לקבל החלטה איך אני מקבל הכי הרבה סאונד בתקציב הנתון . הייתה את האופציה הרעיונית לקנות לדוגמא קופסה שהיא מגבר משולב , רמקולים , ואז חיווט וכו' . אבל כדי להשיג תוצאה טובה או אם תרצו מוזיקלית , הייתי חייב להגיע לטווחי מחירים שאין לי ... הגעתי למסקנה שאת התמורה הכי טובה לכסף שלי יתנו לי אוזניות ... ואז הגעתי למסקנה שאם מה שמעניין אותי איכות הסאונד ... אני חייב לוותר על דברים אחרים , כמו טכנולוגיה אלחוטית , סינון רעשים ... וכו...הכסף שהשקעתי היה באיכות הסאונד נטו ... למזלי יש לאוזניות חוט גמיש של טלפון אז אני יכול לרקוד איתם בסלון ... למען ההגינות אציין שאני רווק וגר לבד , אין לי טלויזה . רק מחשב נייד שמחובר לאינטרנט ונטפליקס , ספריית מוזיקה של להקות אהובות בהארד דיסק , ויו טיוב כגיבוי ....

האמת שבזכות החברות שלי בדי טאון , השתתפות בתערוכות , דיונים עם חברים , בתפיסת עולם שלי ברור לי שבתקציב הנתון שלי לקחתי את ההחלטה הכי טובה לקבל הכי הרבה מוזיקה [ אם אפשר לנסח את זה ככה ] ובצורה הכי כייפית , תוך ויתור על דברים פחות חשובים בשבילי , כמו טכנולוגיה אלחוטית , סינון רעשים , למדתי לא ללכת שולל אחרי טכנולוגיות מפוצצות , או נתונים טכניים מפוצצים ... כייף לי עם המוזיקה שאני שומע היום , האוזניות של אדיוטכניקה שדרגו אותי דרמטית באיכות הסאונד לפני זה היו לי אוזניות " גיימרים " באיכות סאונד לא ברורה שאח שלי נתן לי כי זה היה זרוק אצלו בבית

בהגדרה שלי אני אודיופיל , המוזיקה מאוד חשובה לי , ובתקציב הנתון שלי [ כאמור אני תפרן ] ניסיתי להשיג את איכות הסאונד הכי טובה שאני יכול , האם גם אתם הייתם מגדירים אותי כאודיופיל ?

לען הסר ספק היו הרבה מערכות יקרות שאהבתי , והיו שלא , אני לא טוען שאם יהיה לי תקציב אוותר על מערכת מושקעת

אני באותו המצב
אודיופיל אבל תפרן ואוהב לקרוא על מערכות יקרות ;)

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
793
נקודות
113
רק נשאר להגדיר מה זה מערכת יקרה…

RB68

חבר משקיען
מעורבות
585
נקודות
93

כן, אתה אודיופיל (וגם חמוד)

dor_s

חבר משקיען
מעורבות
150
נקודות
43
תמתין. תכף מתן יענה לך
שוב פעם, יש מטרה משמעותית לשאלה?

Audiofile

אוהב את התחום
מעורבות
60
נקודות
28
תמתין. תכף מתן יענה לך
שאלתי שאלה לגיטימית שרלוונטית לנושא הפורום כמו שקורה בכל פורום בעולם מיליוני פעמים ביום.
אז השאלה היותר נכונה היא האם יש מטרה משמעותית לתגובה ולשאלה שלך חוץ מטיעון אד הומינם כלשהו ?

נערך לאחרונה ב:

dor_s

חבר משקיען
מעורבות
150
נקודות
43
סלח לי אבל אתה פותח בצאט על כלום ודי בטוח שכבר ממוחזר
מיד תישאל השאלה מיהו אודיופיל ? הרי אחרת איך נוכל לדעת גודל הענף. ואיך בדיוק סופרים גודל תחום?
אתה כמובן רשאי לשאול מה שבא לך
תאמין או לא התגובה הרעה שלי באה מאהבה: לי קצת נמאס לראות איך אתה הופך לשק חבטות. וההודעות כאן הופכות לפחות נעימות

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
510
נקודות
113
תשאל כמה ציודיופילים יש בארץ

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
510
נקודות
113
יפה

issi

אוהב את התחום
מעורבות
234
נקודות
43
האם שקלת אפשרות לקנות ציוד יד שניה?
בכול מיקרה אם תצטרך כבלים לרמקולים, אשמח לתת לך ללא תמורה את הכבלים שהיו לי לפני ששידרגתי.
בהצלחה,
איסי

zariel19@walla

אוהב את התחום
מעורבות
27
נקודות
18
איך ניתן להגדיר אודיופיל
מה הקריטריונים להגדרה כזאת
היום כל אחד מגדיר את המערכת שלו כציוד קצה

RB68

חבר משקיען
מעורבות
585
נקודות
93
בהתייחס לשאלה המקורית ("כמה יש?"):
מי שפוטנציאלית יכולים לענות הם העוסקים בתחום - אם כהערכה מנסיונם ואם מתוך איזשהו מחקר שוק שנחשפו אליו.

זוהי שאלה עסקית ממדרגה ראשונה שכל מי שמוכר/מפתח מוצר או שירות היה רוצה לדעת - כמה לקוחות עשויים לחשוק במה שיש לו להציע.

לא תמיד קל לענות על זה ובד"כ בתחומים נישתיים אין אינפורמציה מסודרת שמגיעה מצד-שלישי מהימן. החיתוך בין "אודיופיליה" לאוכלוסית ישראל הוא כנראה די נישה אבל לך תדע...

אז יבואנים יקרים :) (לא אתייג את כולם):
מי מרים את הכפפה וחולק?

Audiofile

אוהב את התחום
מעורבות
60
נקודות
28
איך ניתן להגדיר אודיופיל
מה הקריטריונים להגדרה כזאת
היום כל אחד מגדיר את המערכת שלו כציוד קצה
הכי קרוב שמצאתי
Screenshot_20240619_120326_Reddit.jpg

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,615
נקודות
113
תמתין. תכף מתן יענה לך
כפרה עלייך. צר לי, הניסוח מעט לוקה בחסר. אשתדל לתקן:

יש לי תחושה שהתחום די קטן משום מה
יא ילד משועמם חסר חיים, יא לוחם מקלדת קטן, מה אתה רוצה? שקל?
אתה אוהב את התחום? אוהב סאונד? רוצה לשמוע מערכות יקרות? תתחיל לייצר חברים, ותקפוץ אליהם לשמוע מערכות נורמליות. תראה על מה הם מבלבלים ת'ביצים עם כבלים, תשמע פטיפון טוב פעם בחיים שלך, תגבש דעות שמבוססות על חוויה אישית שלך ולא על מה שאתה קורא בפורום של הפרסי השרלטן.

Audiofile

אוהב את התחום
מעורבות
60
נקודות
28
חלום חיי זה למצוא חברים שמתנסחים כמו מתנוש :לב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,910
נקודות
113
נראה לי שזו שאלה שאפשר כמובן לשאול, ואפילו לטעון שהיא לגיטימית, אבל די טריוויאלי שאין מי שיש לו סטטיסטיקות מהימנות בנושא, כך שגם אם מישהו עונה, אין דרך לבדוק אם הוא צודק לגמרי או טועה בכמה סדרי גודל.

אפילו אם היו רוצים לצבור סטטיסטיקות, צריך להתחיל בהגדרה של אודיופיל שתהיה מקובלת על מי שהיא צריכה להיות מקובלת, אבל אפילו זה לא מוגדר :)

ובהינתן הטריוויאליות של האמור, אני אישית לא רואה רלוונטיות לשאלה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור