טידל נפרדת מ-MQA

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,197
נקודות
113
מבאס במיוחד למי שמזרים קבצי MQA שהורדו למחשב. החל מ-24.07.2024 יהיה צורך לבצע הורדה מחדש של כל קבצי ה-MQA בפורמט FLAC.
אני מזרים ישירות אז בהיבט הזה כנראה שלא אסבול מה-"תענוג" הזה אבל בהיבט של איכות ה-MQA שלא תהיה זמינה יותר, זו באסה. נקווה שידאגו ל-FLAC באיכות לא פחות טובה. זמן יגיד...

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,907
נקודות
113
אבל להבנתי, MQA זה לא "איכות". זה אלגוריתם דחיסת/פתיחת קבצים (לא טווח דינאמי) LOSSY, שבמקרה האידאלי ‑‑ שלא ברור לי באיזה אחוז מהמקרים גם דורש decoder ‑‑ מקבלים את המקור, ובכל המקרים האחרים רק פחות טוב, אבל איכשהו הצליחו למכור אותו לאודיופילים כמשפר איכות. כל הכבוד ל‑marketing שלהם.

לפי הצעת הפטנט של MQA (ראה MQA Block Diagram כאן), רואים שדבר ראשון מקצצים ל‑17 ביט, ושזה מוגבל לתדר דגימה 96 קה"צ.

זה שלפעמים כותבים שמדובר בקובץ MQA למשל ב‑24/192, זו רק רזולוצית המקור, לא הרזולוציה שנשמרת ומתקבלת בפועל.

כך שאם Tidal יורדים מ‑MQA, כנראה שסוף סוף הלקוחות יקבלו את הקבצים המקוריים ברזולוציה האמיתית שלהם, שזה נראה לי נטו לטובה.

RB68

חבר משקיען
מעורבות
585
נקודות
93
אבל להבנתי, MQA זה לא "איכות". זה אלגוריתם דחיסת/פתיחת קבצים (לא טווח דינאמי) LOSSY, שבמקרה האידאלי ‑‑ שלא ברור לי באיזה אחוז מהמקרים גם דורש decoder ‑‑ מקבלים את המקור, ובכל המקרים האחרים רק פחות טוב, אבל איכשהו הצליחו למכור אותו לאודיופילים כמשפר איכות. כל הכבוד ל‑marketing שלהם.

לפי הצעת הפטנט של MQA (ראה MQA Block Diagram כאן), רואים שדבר ראשון מקצצים ל‑17 ביט, ושזה מוגבל לתדר דגימה 96 קה"צ.

זה שלפעמים כותבים שמדובר בקובץ MQA למשל ב‑24/192, זו רק רזולוצית המקור, לא הרזולוציה שנשמרת ומתקבלת בפועל.

כך שאם Tidal יורדים מ‑MQA, כנראה שסוף סוף הלקוחות יקבלו את הקבצים המקוריים ברזולוציה האמיתית שלהם, שזה נראה לי נטו לטובה.
מנסיוני, יש לעתים קרובות בחומרים שיווקים מיני ביטויים שרומזים לקורא המיומן "זהירות, בולשיט לפניך". אחד מהם זה "vitually lossless" שנאמר על MQA. אם היה לי שקל על כל פעם ששמעתי את זה על אלגוריתמים (לא רק באודיו) והתברר בדיעבד ש-lossy באבוהה, כבר הייתי מיליונר. טוב, אולי הגזמתי, אבל תקציב לשישיית בירות בהחלט.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,907
נקודות
113
מנסיוני, יש לעתים קרובות בחומרים שיווקים מיני ביטויים שרומזים לקורא המיומן "זהירות, בולשיט לפניך". אחד מהם זה "vitually lossless" שנאמר על MQA. אם היה לי שקל על כל פעם ששמעתי את זה על אלגוריתמים (לא רק באודיו) והתברר בדיעבד ש-lossy באבוהה, כבר הייתי מיליונר. טוב, אולי הגזמתי, אבל תקציב לשישיית בירות בהחלט.
אני זוכר במעורפל סרטון יוטיוב מאוד משכנע של Bob Stuart, אחד המייסדים של חברת Meridian שאהבתי פעם (היה לי נגן CD שלהם), ואחד המפתחים של MQA, שתיאר את האלגוריתמים. הוא בכלל לא התייחס לשאלה האם MQA הוא lossy/lossless, אלא רק אמר ששומעים בדיוק מה ששמע הטכנאי באולפן, עד הפרט האחרון. זו "מכבסת מילים" שיכולה אפילו להיות נכונה -- לא בטוח שמישהו יכול להבחין בין ה-17/96 של MQA לבין אפילו 32/192 או DXD -- אבל זה הכי גובל ברמאות שאפשר בלי לומר דברים שהם בעליל לא נכונים.

זה שהוא "נתן לאנשים להבין" ש-MQA שקול לרזולוציה המקורית ואולי אפילו עדיף -- בלי להגיד את זה במפורש, כך שאי אפשר לתבוע אותו -- זה marketing מהסוג שעובד, גם אם הוא בפועל שקרי, ואנשים לא מקבלים את הרזולוציה הכתובה, גם אם הם לא שומעים את ההבדל, או חושבים שזה נשמע טוב יותר מהמקור.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,731
נקודות
113
מה המשמעות לספריה ,כל ה MQA נעלמים ? ולא מוחלפים ב FLAC?

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,907
נקודות
113
התפוצץ לא כי זה בלוף, זה היה ברור, אבל כנראה לא הביא רווח.
תלוי מה הגדרת בלוף ולמי היה ברור מה. לי בהתחלה לא היה בור עד כמה זה גובל ברמאות,.

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
791
נקודות
113
דווקא בהתחלה שנעשה "הייפ" סביב זה כן היה מביא ולא מעט, גם לדעתי חייבו יצרנים לתמוך בזה (או מה שהוא מסוג זה), לכן היה רווחי בוודאות בהתחלה.
אבל כמו כול בלוף לא החזיק את המים

נערך לאחרונה ב:

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
404
נקודות
63
Flac פי כמה טוב
אני לא יודע אם אתה מעודכן, אבל גם את MQA טידל הפיצה בקונטיינר של FLAC. זה היה כדי לאפשר פריסה של רמה ראשונה בצורה תואמת לאחור. את הרמה הגבוה שלהם יותר היית פורס בתוכנה שלהם, ואת הכי גבוה בחומרה תומכת (ואז מקבלים לד שמראה MQA או איזה חיווי מקושקש אחר). Flac זה סה"כ קודק. אין כל חובה שהוא יכיל מידע lossless (כנראה לזה כיוונת) והוא יכול להכיל מידע אודיו פחות מפורט מ MP3 128.
כן. ע"פ הפרסומים החל מאוגוסט לא יהיה זמין.
זה הכי סביר. זה בראש והראשונה ביזנס.

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
404
נקודות
63
ספציפית כרגע החברה של MQA לא נחים והם מנסים לדחוף את הקודק החדש שלהם MQAir, בו הם טוענים שהם ישפרו לייטנסי (בעיה שלא קיימת) ואפילו יאריכו חיי סוללה למכשירי הקצה (בלוטות' וכיוצ"ב). הממבו ג'מבו השיווקי שלהם אודול הקודק הפלאי הזה עוד יותר "מעניין" מהתיאורים על היכולות הטכניות של MQA המקורי.

Juiced

חבר משקיען
מעורבות
343
נקודות
83
איזה מרקטינג טיפשי,

ככה עושים מרקטינג ב 2024

Screenshot 2024-06-20 at 14.08.45.png

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,197
נקודות
113
המשמעות היא שכל מה שהורדת מטידל שהוא MQA יוסר או יפסיק לעבוד ויהיה עליך להוריד מחדש ב-FLAC. אם אתה מזרים ישירות מטידל, לטענתם מרבית מה שהיה MQA יוחלף ל-FLAC אוטומטית וכביכול לא תגיש הבדל.

Juiced

חבר משקיען
מעורבות
343
נקודות
83
זה בכלל לא מרקטינג טיפשי -- זו וריאציה על בדיחה על AI.

ראה כאן:

צפה בקובץ המצורף 65983

מישהו החליף את ה-PEN ב-MQA. זה הכל.

אתה רציני עכשיו?
וגם לא הבנתה מה טיפשי ומה לא.

אתה מנסה להתנצח איתי על יצירת MEMES??
זה אני החלפתי.
ואל תתחיל עם "החשיבה האנליטית שלך"

@AK1 בחייאת, משעמם לך?
אתה צריך זריקת דופמין למוח אז אתה מתחיל עם השיט הזה עכשיו?

סבבה אנגוס

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,907
נקודות
113
אתה רציני עכשיו?
וגם לא הבנתה מה טיפשי ומה לא.

אתה מנסה להתנצח איתי על יצירת MEMES??
זה אני החלפתי.
ואל תתחיל עם "החשיבה האנליטית שלך"

@AK1 בחייאת, משעמם לך?
אתה צריך זריקת דופמין למוח אז אתה מתחיל עם השיט הזה עכשיו?

סבבה אנגוס
לא מתנצח איתך על שום דבר, בטח לא על שטויות.

אין דבר, גם הבדיחה המקורית לא היתה מאוד מצחיקה.

RoyZx6r

חבר משקיען
מעורבות
412
נקודות
63
למישהו הגיע העדכון בטידאל ל-FLAC? נראה שהעדכון טרם שוחרר.

Audiofile

אוהב את התחום
מעורבות
60
נקודות
28
בקרוב גם לספוטיפיי יהיה Loseless

RoyZx6r

חבר משקיען
מעורבות
412
נקודות
63
הבקרוב כבר 5 שנים.

עריכה - העדכון הגיע. האזנה נעימה.

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור