איכות הסאונד, עשיר או לא?

לוי+

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
אני אולי לא אודיופיל, אבל כן אוהב מוזיקה באיכות טובה, ויודע להבחין בין היותר טובים ובין כאלו שלא ממש -
מתלבט בקניית אוזניות tws בין סנהייזר MTW 4 לבין סוני wf-1000xm5.
מבחינת vfm מרגיש לי שלסוני יש הרבה יותר מה לתת, יותר בנוחות (אני רגיל לשכב עם האוזניות במיטה על הכרית, מה שא"א לעשות לכאורה עם האלו של סנהייזר), יותר בANC, יותר באמינות ובעיצוב ובגודל של הקייס ובאפליקציה ובזה שהיא תומכת בLdac' ועוד...
מצד שני, שמעתי דגימות של שני האוזניות, גם אם לא אותם ממש, אבל דגימות שלהם באיזה ערוץ יוטיוב שעשה את זה, והרגיש לי שהסנהייזר הרבה יותר עשיר, חם ועוטף. לסוני לעומת זאת הסאונד הרגיש לי זול מידי...
אני מוסיף שעד עכשיו היה לי את ה-LinsBuds s של סוני והסאונד באמת הרגיש לי פשוט מידי, לא הרגשתי קליק שממכר ומחבר לזה. בסנהייזר - אפילו בדגימות שלהם דרך אוזניות פשוטות בהרבה - כבר התרגשתי.
האם מישהו יודע להגיד לי אם יש צדק במה שהבחנתי? או שאני פשוט מושפע מדעות קדומות בגלל האוזניות הקודמות והדגימות לא מעבירות באמת את איכות הסאונד? אולי עוד מישהו הרגיש בהבדלים הללו?
תודה רבה
יעקב

Cloudy

חבר משקיען
מעורבות
310
נקודות
63
"אני רגיל לשכב עם האוזניות במיטה על הכרית"

נראה לי שנוחות היא אולי האלמנט החשוב ביותר אחרי שהגעת ל"גמר" עם האוזניות הטובות ביותר לתקציב שלך.

capten

אוהב את התחום
מעורבות
89
נקודות
28
רכשתי את הסוני לפני מספר חודשים על סמך הביקורות ברשת בלבד.
התאכזבתי קשות בכל הפרמטרים האפשריים. סאונד נוחות אטימה לרעש בזמן טיסה וקישור לטלפון בלתי נסבל. אזניות בחצי מחיר נותנות תוצאות זהות , אם לא טובות יותר.
אל תיגע בהן.

972lior

אוהב את התחום
מעורבות
121
נקודות
43
אני בחרתי בסנהייזר, היה לי את הדור הראשון, השלישי ועכשיו הרביעי. מאד מרוצה מאיכות הסאונד. אבל כמה דברים שצריך לקחת בחשבון:
1. כייס לא צר ולא נח בכיס
2. בולטות מהאוזן, אז קשה לשכב על הצד
3. יושבות טוב באוזן אבל לא כמו אחרות שממש יושבות)זה דיי אישי(

ועדיין הייתי בוחר אותן, הסאונד מעולה ביחס לאוזניות מסוג זה....

לוי+

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
"אני רגיל לשכב עם האוזניות במיטה על הכרית"

נראה לי שנוחות היא אולי האלמנט החשוב ביותר אחרי שהגעת ל"גמר" עם האוזניות הטובות ביותר לתקציב שלך.
אני בחרתי בסנהייזר, היה לי את הדור הראשון, השלישי ועכשיו הרביעי. מאד מרוצה מאיכות הסאונד. אבל כמה דברים שצריך לקחת בחשבון:
1. כייס לא צר ולא נח בכיס
2. בולטות מהאוזן, אז קשה לשכב על הצד
3. יושבות טוב באוזן אבל לא כמו אחרות שממש יושבות)זה דיי אישי(

ועדיין הייתי בוחר אותן, הסאונד מעולה ביחס לאוזניות מסוג זה....
מעניין... 2 הודעות שהפוכות לגמרי...
האם הנוחות היא תנאי בסיס או איכות הסאונד?

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
981
נקודות
113
לדעתי, אם לא יהיה לך נוח אז תשתמש בהם זמן קצר.
נוחות היא תנאי הכרחי , מבחינתי.
אם יתנו לך את האוזניות עם הסאונד הכי איכותי והפיצ׳רים הכי מתקדמים אבל לא יהיה לך נוח איתם אז תוכל להשתמש בהם לאורך זמן ?
אולי לפרקי זמן קצרים, לפני שילחצו לך על האוזניים.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
981
נקודות
113
אגב, מה לגבי האוזניות של בוז ?

לוי+

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
אגב, מה לגבי האוזניות של בוז ?
הבנתי שהם לא טובות בהכל חוץ מסאונד חביב (אם כי נייטרלי למדי ושונה מאוד מהסאונד של סנהייזר) וביטול רעשים, אבל החיבוריות גרועה, מקודדים לא משהו והמיקרופון גרוע, אבל זה רק מרפרוף שטחי בגוגל, לא השקעתי בהם הרבה מחשבה,
לדעתך שווה בדיקה?

נערך לאחרונה ב:

לוי+

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
אגב, אני רוצה להוסיף נקודה נוספת שאולי תשפיע על ההחלטה
סוני תומכות בLDAC. סנהייזר לא. יש להם AptX Adaptive אבל בנגן שאני משתמש - של HiBy לא תומך בקידוד הזה, רק בLDAC וaptX via firmware update.
אני לא יודע, זה כזה משמעותי? יש כזה הבדל בין aptx רגיל לבין AptX Adaptive ששווה להעדיף על פניו את LDAC?
כי ממש התלהבתי מהחתימת קול של סנהייזר

נערך לאחרונה ב:

RB68

חבר משקיען
מעורבות
585
נקודות
93
הטיפים שלי דומים לקודמים פה:
* נוחות לפני הכל
* ברצינות, לפני הכל. סאונד טוב באוזניות לא נוחות זה עניין תיאורטי לגמרי - לא תזכה להנות ממנו.
* הסאונד של סוני מבאס, מנסיון עם כל הסדרה.
* LDAC הוא יתרון שמיע, אבל יבוא לידי ביטוי אם תחבר אוזניות טובות לדונגל תומך ldac, לא בסוני האלו... הנ"ל מגובה בניסיון (אישי ושל אחרים) ומדידות (לא שלי מן הסתם וכן, אפשר "למדוד" codec).
* אני לא מכיר אוזניות over-ear שנוחות על הכרית ניסיתי עם כמה וכמה (כי אני לא כל כך סובל in-ear). לבן שלי למשל זה לא מפריע בכלל.
* אם אתה מרכיב משקפיים, קבוע או לקריאה - קח בחשבון בשיקול הנוחות - over-ear עשויות ללחוץ עליהן. גם ל-in-ear עם קשת קטנה מעל האוזן יש אינטראקציה קלה עם המשקפיים.
* שקול גם Bose, בהחלט. וגם Openfit של Shokz (ממש נוחות, קטע שונה עם הפתיחות החוצה, סאונד נחמד ומאוזן למעט הבאס הדליל למרבה הצער).
* אחוז גבוה להחריד מהביקורות שתמצא ברשת זה שטויות בפיתה.

לוי+

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
הטיפים שלי דומים לקודמים פה:
* נוחות לפני הכל
* ברצינות, לפני הכל. סאונד טוב באוזניות לא נוחות זה עניין תיאורטי לגמרי - לא תזכה להנות ממנו.
* הסאונד של סוני מבאס, מנסיון עם כל הסדרה.
* LDAC הוא יתרון שמיע, אבל יבוא לידי ביטוי אם תחבר אוזניות טובות לדונגל תומך ldac, לא בסוני האלו... הנ"ל מגובה בניסיון (אישי ושל אחרים) ומדידות (לא שלי מן הסתם וכן, אפשר "למדוד" codec).
* אני לא מכיר אוזניות over-ear שנוחות על הכרית ניסיתי עם כמה וכמה (כי אני לא כל כך סובל in-ear). לבן שלי למשל זה לא מפריע בכלל.
* אם אתה מרכיב משקפיים, קבוע או לקריאה - קח בחשבון בשיקול הנוחות - over-ear עשויות ללחוץ עליהן. גם ל-in-ear עם קשת קטנה מעל האוזן יש אינטראקציה קלה עם המשקפיים.
* שקול גם Bose, בהחלט. וגם Openfit של Shokz (ממש נוחות, קטע שונה עם הפתיחות החוצה, סאונד נחמד ומאוזן למעט הבאס הדליל למרבה הצער).
* אחוז גבוה להחריד מהביקורות שתמצא ברשת זה שטויות בפיתה.
תודה רבה על התשובה,
רק אומר שאני מדבר על הסוני wf-1000xm5, ועל הsennheiser momentum true wireless 4, דהיינו שניהם TWS עם קייס טעימה ובעצם הם in-ear. עדיין רלוונטי התשובה?

RB68

חבר משקיען
מעורבות
585
נקודות
93
תודה רבה על התשובה,
רק אומר שאני מדבר על הסוני wf-1000xm5, ועל הsennheiser momentum true wireless 4, דהיינו שניהם TWS עם קייס טעימה ובעצם הם in-ear. עדיין רלוונטי התשובה?
אוקי, אכן חשבתי שהתכוונת ל-wh (over ear).
אני חושב שהמצב עם הtws שלהם יותר טוב, אבל לא ממש יודע, סורי...
עומד מאחורי שאר הטיפים, ככל שהם רלוונטים :)

לוי+

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
אוקי, אכן חשבתי שהתכוונת ל-wh (over ear).
אני חושב שהמצב עם הtws שלהם יותר טוב, אבל לא ממש יודע, סורי...
עומד מאחורי שאר הטיפים, ככל שהם רלוונטים :)
גם ההמלצה לשקול את Bose? או שזה היה תקף רק לover-ear?
כי על הtws שלהם יש תגובות לא טובות ברשת, והשאלה היא אם זה גם שטויות...

RB68

חבר משקיען
מעורבות
585
נקודות
93
גם ההמלצה לשקול את Bose? או שזה היה תקף רק לover-ear?
כי על הtws שלהם יש תגובות לא טובות ברשת, והשאלה היא אם זה גם שטויות...
כן, בהחלט לשקול את ה-tws שלהם. זה נאמר תחת הסייג שלא חפרתי/בדקתי/שמעתי את הדור הנוכחי. כן יש לי ניסיון אישי עם דור קודם שאשתי השתמשה בו כמה שנים, קניתי לה ולא לעצמי מתוך שריד של איזו סנוביות אנטי bose שעוד הייתה בי בזמנו. היא נהנתה מהם מאוד ואני תמיד מצאתי אותן עדיפות על 3 tws שונות שחלפו אצלי מאז...
סנהייזר אופציה טובה גם.

Cloudy

חבר משקיען
מעורבות
310
נקודות
63
חבר קרוב מתלהב מאד מ Nothing, אם אתה בעניין של in-ear.

Tamir Ivan

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
196
נקודות
43
אני אולי לא אודיופיל, אבל כן אוהב מוזיקה באיכות טובה, ויודע להבחין בין היותר טובים ובין כאלו שלא ממש -
מבחינת vfm מרגיש לי שלסוני יש הרבה יותר מה לתת, יותר בנוחות (אני רגיל לשכב עם האוזניות במיטה על הכרית, מה שא"א לעשות לכאורה עם האלו של סנהייזר), יותר בANC, יותר באמינות ובעיצוב ובגודל של הקייס ובאפליקציה ובזה שהיא תומכת בLdac' ועוד...
מצד שני, שמעתי דגימות של שני האוזניות, גם אם לא אותם ממש, אבל דגימות שלהם באיזה ערוץ יוטיוב שעשה את זה, והרגיש לי שהסנהייזר הרבה יותר עשיר, חם ועוטף. לסוני לעומת זאת הסאונד הרגיש לי זול מידי...
אני מוסיף שעד עכשיו היה לי את ה-LinsBuds s של סוני והסאונד באמת הרגיש לי פשוט מידי, לא הרגשתי קליק שממכר ומחבר לזה. בסנהייזר - אפילו בדגימות שלהם דרך אוזניות פשוטות בהרבה - כבר התרגשתי.
האם מישהו יודע להגיד לי אם יש צדק במה שהבחנתי? או שאני פשוט מושפע מדעות קדומות בגלל האוזניות הקודמות והדגימות לא מעבירות באמת את איכות הסאונד? אולי עוד מישהו הרגיש בהבדלים הללו?
תודה רבה
יעקב
הי לוי,
אני מבין אותך לחלוטין. המגוון רב, וגם היצע הסאונד מאד מגוון.
שלל האוזניות שמנית נסקרו כאן על ידי, והשתדלתי לשתף כמה שיותר בחוויה מהן:
בחווית סאונד יש גם חלק אינדיבידואלי, ולכן המשוב שתקבל מאחרים לא תמיד עשוי לקלוע לטעמך.
בהצלחה!

לוי+

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
חבר קרוב מתלהב מאד מ Nothing, אם אתה בעניין של in-ear.
לכאורה האוזניות של Nothing לא באותה ליגה משום כיוון, לא במחיר ובקודקים ולא באיכות הסאונד

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,615
נקודות
113
תודה רבה
יעקב
לי יש את הסוני- XM4 או איך לעזאזל שקוראים להם. נדמה לי שה- 5 היא באיכות זהה או מאד דומה.
האוזניות האלה הן בדיוק כמו הקריירה, הרכב, והיופי החיצוני שלי: בינוניות מהדהדת.

להגיד שהן סתם זה להחמיא להן. צליל עמום, מפוצץ בבס, לא מפורט, ועם זאת מצליח להישמע מעייף. לא ברור לי איך הצליחו להגיע לשילוב הזה.

הן טובות לחמם את האוזניים כשהמזגן במשרד מקרר מדי, ולבטל חלק מהרעשים.

אם אתה שוכב במיטה, בשביל מה אתה צריך ביטול רעשים?

לסוני לא הייתי מתקרב. מסנהייזר יש לי קצת יותר ציפיות. ובמקומך, לא הייתי קונה אף אחד מהן שהיא עם בלותות'. בלותות' זה דרדה'לה, ואם אתה נייח, נראה לי שהפינוק האלחוטי לא שווה את הירידה באיכות הצליל.

אם עבורך כן, ממליץ לך לנסות את הפוקאל עם ה- BT, נדמה לי שראיתי עכשיו אחת בלוחות. אני חותם לך שהן נשמעות טוב יותר, אבל אולי יקרות יותר.

והכי חשוב: מה אתה הולך שומע ביוטיוב השוואות סאונד? זה חסר ערך לחלוטין.

לוי+

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
לי יש את הסוני- XM4 או איך לעזאזל שקוראים להם. נדמה לי שה- 5 היא באיכות זהה או מאד דומה.
האוזניות האלה הן בדיוק כמו הקריירה, הרכב, והיופי החיצוני שלי: בינוניות מהדהדת.

להגיד שהן סתם זה להחמיא להן. צליל עמום, מפוצץ בבס, לא מפורט, ועם זאת מצליח להישמע מעייף. לא ברור לי איך הצליחו להגיע לשילוב הזה.

הן טובות לחמם את האוזניים כשהמזגן במשרד מקרר מדי, ולבטל חלק מהרעשים.

אם אתה שוכב במיטה, בשביל מה אתה צריך ביטול רעשים?

לסוני לא הייתי מתקרב. מסנהייזר יש לי קצת יותר ציפיות. ובמקומך, לא הייתי קונה אף אחד מהן שהיא עם בלותות'. בלותות' זה דרדה'לה, ואם אתה נייח, נראה לי שהפינוק האלחוטי לא שווה את הירידה באיכות הצליל.

אם עבורך כן, ממליץ לך לנסות את הפוקאל עם ה- BT, נדמה לי שראיתי עכשיו אחת בלוחות. אני חותם לך שהן נשמעות טוב יותר, אבל אולי יקרות יותר.

והכי חשוב: מה אתה הולך שומע ביוטיוב השוואות סאונד? זה חסר ערך לחלוטין.
תודה על החוות דעת.
יש לי כבר כמה אוזניות חוטיות נחמדות, כמו הLinsoul TINHIFI T3 Plus 10, והSymphonized NRG 3.0, שאע"פ שהם זולות אבל אם הם סאונד נחמד מאוד, אבל כעת אני מחפש דווקא עם Bluetooth, ודווקא בזה אני מוכן להשקיע.
אני אחפש על הדגם שהצעת,
לגבי השמעות סאונד ביוטיוב, ברור שאי אפשר לשמוע את הסאונד, אבל כן את ההבדלים בכיוון האוזניות,
כלומר, נגיד שאותו סוקר באותה מכונת דגימת השמע שיש להם העביר את שניהם למבחן אחד אחרי השני, ושמעתי את שניהם וקלטתי הבדלים שהסנהייזר מכוון יותר לפירוט, עם במה רחבה וצליל חם ועוטף - לפחות ביחס לסוני, אז אני יכול לסמוך על זה, לא?

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,615
נקודות
113
תודה על החוות דעת.
יש לי כבר כמה אוזניות חוטיות נחמדות, כמו הLinsoul TINHIFI T3 Plus 10, והSymphonized NRG 3.0, שאע"פ שהם זולות אבל אם הם סאונד נחמד מאוד, אבל כעת אני מחפש דווקא עם Bluetooth, ודווקא בזה אני מוכן להשקיע.
אני אחפש על הדגם שהצעת,
לגבי השמעות סאונד ביוטיוב, ברור שאי אפשר לשמוע את הסאונד, אבל כן את ההבדלים בכיוון האוזניות,
כלומר, נגיד שאותו סוקר באותה מכונת דגימת השמע שיש להם העביר את שניהם למבחן אחד אחרי השני, ושמעתי את שניהם וקלטתי הבדלים שהסנהייזר מכוון יותר לפירוט, עם במה רחבה וצליל חם ועוטף - לפחות ביחס לסוני, אז אני יכול לסמוך על זה, לא?
לא יודע מה להגיד לך.
זה כמו לסמוך במאץ' בטינדר שהתמונות שאתה רואה יהיו מה שתקבל במציאות.

בכל מקרה, לדעתי הסוני לא שוות את הכסף.

אני מסתכל על הפוקאל והן הרבה יותר יקרות:

אבל אולי היד השניה יהיה חצי ויהיה לך רלוונטי בתקציב. מצד שני אלה אוזניות על האוזן.

אני מניח שאם ציינת את הדגמים הנ"ל, אתה מכוון ל- IN EAR בלבד?

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור