עדשה ל Nikon D7200

xgr3d

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
6
שלום,
לאשתי (חובבת צילום) יש ניקון D7200 ועדשה Sigma 18-200MM F3.5-6.3 DC.
היא לא מרוצה מרוב הצילומים שיוצאים לה וזה דיי מתסכל אותה, היא אומרת שהתמונות יוצאות לה בהירות מדיי.
היא אוהבת לצלם נופים וגולשים בים וכמובן פורטרטים של הילדות.
אני רוצה להפתיע אותה ביום הולדת ולקנות לה עדשה אחת או אפילו שתיים.
יש איזו עדשה שאתם ממליצים?

תודה מראש,
סער.

נערך לאחרונה ב:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אני באמת לא מת על העדשה שיש לה, אבל לפי התיאור שלך הבעיה היא לא בעדשה אלה בידע שלה בצילום.
אני ממליץ לך להפתיע אותה בקורס צילום, זה יעזור לה רבות לשיפור יכולות הצילום.

xgr3d

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
6
זאת היתה המתנה ביום הולדת הקודם.
יש בכל זאת עדשה מומלצת לנוף ולפרוטרט?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אני רוצה לציין שעדשה שמכניסה הרבה אור זו ברכה היות ותמיד ניתן להקטין את כמות האור שהחיישן רואה על ידי זמן חשיפה מהיר יותר, צמצם סגור יותר, ערך ISO נמוך יותר, או על ידי פילטר ND. ההפך זה הרבה יותר קשה - לקבל יותר אור ממצב שאין הרבה אור הוא בעייתי.

כך שהבעיה שאתה מתאר אומרת צריך לשנות קצת את שיטת הצילום, ולדעתי קורס צילום טוב היה אמור לספק ידע בנושא זה - ללא תמונות ונתוני צילום קשה לי לתת מידע יותר מפורט.

עדשה טובה שיכולה להתאים לצילום נוף וגם פורטרטים יכולה להיות עדשת סיגמא או טמרון 17-50 עם צמצם F2.8 עבור ניקון
(עדשת סיגמא נחשבת טובה יותר, אבל הרוב רוכשים טמרון :) ), עדשה זו מספקת איכות אופטית טובה (אפילו טבה מאוד למחירה), יחד עם צמצם גדול שיכול להתאים גם לצילום פורטרטים.

https://www.erlich.co.il/items/1397431-עדשה-Sigma-17-50mm-f-2-8-EX-DC-OS-HSM-לניקון

עדשה זו לא תתאים כל כך לצילום גולשים בים לכך העדשה הקיימת יכולה להתאים.

ציוד נוסף שכדי לבדוק זה פלאש חיצוני (משפר יכולת צילום אנשים - עולות של ככמה מאות שקלים) לדוגמא או חצובה (חובה למי שרותה צילום בחשיפה איטית של נוף ביום או בצילומי לילה - עלות בסביבות ה אלף ש"ח) שיכולים לקחת את יכולות הצילום שלה לכיונים נוספים, אם זה מעניין אותה.

xgr3d

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
6
תודה רבה כרמי על התשובה המנומקת.
אז מבחינתי סגור העניין של הפורטרט, אני אקנה את ה 17-50 של סיגמה או טמרון ואולי גם חצובה.
לגבי צילום מרחוק של גולשים, אני רוצה לקנות משהו יותר רציני ממה שיש לה כרגע, השקעה של עד 2500₪, עם זום יותר גדול.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור